Çözüldü ASUS R558UQ-DM361T laptopa GTX 980M ekran kartı takılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Equlib

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben ASUS "R558UQ-DM361t" model dizüstü bilgisayara sahibim. Ben bu cihaza GTX 980M bir ekran kartı takmak istiyorum bu mümkün müdür? Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 3wj63i8.png
    3wj63i8.png
    31,1 KB · Görüntüleme: 38
  • f8pcvto.png
    f8pcvto.png
    34,3 KB · Görüntüleme: 39
Çözüm
BIOS versiyonu ile ekran kartının ne alakası var birader şaka mısın?

Ne şakası? İşten anlamadığın basbaya belli asıl beslemeyle ne alakası var?
BIOS sürümü dedim çünkü bazı MXM olmayan laptoplarda Wi-Fi söketi ile GPU bağlanıyor ve yine bazı cihazlardaki BIOS'ta bulunan whitelist buraya kart takılmasını engelliyor. Çok alaka yani "birader". Bilmediğin konulara bir daha yorum yapma sana zahmet "biraderim".

Bilen bilmeyen ha bire yazıyor. Cihazınız MXM slota sahip olmadığı için olmaz.

M model GPU zorunlu değil, alacağı fiyat benzer olacak olmadı Wi-Fi M.2 söketinden takar geçer bayağı biliyormuşsunuz sizde maaşallah millet MXM'den takılıp takılamayacağını internetten öğrenemiyor zaten sağ olun.
BIOS versiyonu ile ekran kartının ne alakası var birader şaka mısın?

BIOS sürümü dedim çünkü bazı MXM olmayan laptoplarda Wi-Fi söketi ile GPU bağlanıyor ve yine bazı cihazlardaki BIOS'ta bulunan whitelist buraya kart takılmasını engelliyor. Çok alaka yani "birader". Bilmediğin konulara bir daha yorum yapma sana zahmet "biraderim".

Bilen bilmeyen ha bire yazıyor. Cihazınız MXM slota sahip olmadığı için olmaz.

M model GPU zorunlu değil, alacağı fiyat benzer olacak olmadı Wi-Fi M.2 söketinden takar geçer bayağı biliyormuşsunuz sizde maaşallah millet MXM'den takılıp takılamayacağını internetten öğrenemiyor zaten sağ olun.

Son düzenleme:
Çözüm

Arkadaşın eGPU'dan bahsettiğini nereden anladın?

Artı -1 Eksi
Arkadaşın eGPU'dan bahsettiğini nereden anladın?

eGPU'dan bahsediyor demiş miyim? Sadece bir çıkış yolu söylüyorum ona. İllaki ekran kartı değişecekse MXM'e gerek yok demek istedim, fakat siz neden bunu anlayamadınız? Teessüf ederim! Lütfen!

MXM slot olsaydı işin kolaydı. Bildiğin üzere laptoplarda artık işlemciler lehimli @tahaklkt ın da dediği gibi önemli olan desteği GPU da herhangi bir uyumsuzluk sağlamaz çekeceği veriler aynı biraz watt yüksek fakat bir problem yaşatmaz değiştirebilecek biri bulabilirsen değiştirebilirsin yapacağın masrafa değer mi bilmem.

Öncelikle hepinize teşekkür ederim final haftamda olduğum için biraz geç dönebildim. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda en sağlıklı olanın laptopun kendisini değiştirerek daha üst bir bilgisayara geçmek olduğunu düşünüyorum. Çünkü diyelim ekran kartını bir şekilde değiştirdim. Bu sefer de soğutma konusunda problem yaşayabilirim ya da işlemci ile arasında darboğaz problemi yaşayabilirim. Tekrardan herkese teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı