ASUS ROG G15 Ryzen 7 6800H 3060 laptop nasıldır?

İlerde soğutmakta güçlük yaşayacağınız laptoplara sırf donanımı daha yüksek diye para vermeyi anlamsız buluyorum. Çünkü zaten soba gibi ısınınca hız kesecek ve o 4060lardan 4070lerden i7'lerden falan istediğiniz performansı alamayacaksınız. Forumda herkes kartına ve fiyatına bakıp victus öneriyor. Cihaz zaten bildiğin ofis laptopu kasasına sahip. Soğutması bi ROG'un yanından bile geçebileceğine inanmıyorum. Üstüne bir de 1 yıl sonra biraz eskiyip tozlandığında undervolt, turboboost kapatma gibi çözümlere yöneleceksiniz. Bunun gibi durumları malesef ben de yaşadım. Yine de gerisini düşünmeden paramın yettiği en güçlü modeli alacağım diyorsanız tercih sizin.

İlerde soğutmakta güçlük yaşayacağınız laptoplara sırf donanımı daha yüksek diye para vermeyi anlamsız buluyorum. Çünkü zaten soba gibi ısınınca hız kesecek ve o 4060lardan 4070lerden i7'lerden falan istediğiniz performansı alamayacaksınız. Forumda herkes kartına ve fiyatına bakıp victus öneriyor. Cihaz zaten bildiğin ofis laptopu kasasına sahip. Soğutması bi ROG'un yanından bile geçebileceğine inanmıyorum. Üstüne bir de 1 yıl sonra biraz eskiyip tozlandığında undervolt, turboboost kapatma gibi çözümlere yöneleceksiniz. Bunun gibi durumları malesef ben de yaşadım. Yine de gerisini düşünmeden paramın yettiği en güçlü modeli alacağım diyorsanız tercih sizin.
Hocam bende bu ısınma problemini yaşamamak için buraya soruyorum. Victuslari izledim ama dediğiniz gibi ısınan bir cihaz bende soğutmasınin iyi olması için asusa yöneldim açıkçası yoksa sadece markası Asus diye almiyorum,soğutması iyi bir cihaz arıyorum ve bu laptopu gördüm. Benim almak istediğim ikinci el olan 300hz 1920x1080 Rtx3060 ryzen 7 6800h model olan laptop ve açıkçası ileride gene ısınma problemi yaraticaksa bu laptopdan da vaz geçerim çünkü eski mesajlarıma bakarsanız şuan kullandığım laptop ta da ısınma problemi var ve sıkıldım artık bu sorunla uğraşmaktan işlemci gücünü yarıya indir turbo boost kapat undervolt yap gibi şeyleri yapmak istemiyorum.

Hocam bende bu ısınma problemini yaşamamak için buraya soruyorum. Victus'lari izledim ama dediğiniz gibi ısınan bir cihaz bende soğutmasınin iyi olması için ASUS'a yöneldim açıkçası yoksa sadece markası ASUS diye almiyorum, soğutması iyi bir cihaz arıyorum ve bu laptopu gördüm. Benim almak istediğim ikinci el olan 300Hz 1920x1080 RTX3060 Ryzen 7 6800H model olan laptop ve açıkçası ileride gene ısınma problemi yaratacaksa bu laptoptan da vaz geçerim çünkü eski mesajlarıma bakarsanız şu an kullandığım laptop ta da ısınma problemi var ve sıkıldım artık bu sorunla uğraşmaktan işlemci gücünü yarıya indir Turbo Boost kapat undervolt yap gibi şeyleri yapmak istemiyorum.

Hocam her laptop ısınır buradaki arkadaşlar masaüstü kullanıcısı olduğu için 80-90 bu arkadaşlara garip gelir ama normal 93'e kadar her şey normal dinlendirin hızılı soğur zaten sıcaksa PC aşırı sıcaksa boşta bekletin fan soğutsun.

Asus Rog Strix Scar 18 13.Nesil Core i9 13980HX-32Gb-2Tb-18inc-Rtx4090 16Gb-W11 fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da doğrudur 64 GB RAM.

Benimki de 90 dereceleri görüyor, ısınmak tüm laptoplarda bir sorun ister öyle ister böyle. Soğutucu kullanmak gerekiyor işlemciye yüklenen bir oyun oynayacaksanız.

Bu bilgisayar 90 derece görüyorsa biz ne yapalım 100binden fazla fiyatı var bizim baktıklarımızın bandı 30 binlerde benim aldığım 20-25 binlerde şükür etmek gerek yani bu kadar söylenmek boş. 90'a çıkmayan laptop yok.

Valorant oynarken 90 dereceleri görüyorum. Asusu aradığımda işlemciye yüklenen oyunlarda bu tarz derecelerin normal olduğu, leptobun buna göre dizayn edildiğini söylediler. Fakat ne kadar doğru bilemiyorum. 1 aylık leptop.

Valorant oynarken 90 dereceleri görüyorum. Asusu aradığımda işlemciye yüklenen oyunlarda bu tarz derecelerin normal olduğu, leptobun buna göre dizayn edildiğini söylediler. Fakat ne kadar doğru bilemiyorum. 1 aylık leptop.
Hocam ''Secure Boot''u nasıl aktif ettiniz ?

Hocam benim söylediğim laptopu kullanan varsa yardımcı olabirmi izlediğim oyun testi videolarında cyberpunk ta işlemci 76-77 derece ekran kartı 78-79 derece gösteriyordu keza valorant gibi oyunlarda da aynı değerler.
Açıkçası valorant ta bile 90 dereceyi gorecekse ileride sıkıntı yaratır laptop.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı