ASUS ROG G17 G712LWS vs MSI GE75 Raider

Merhaba, hayırlı olsun. Cihazınız ulaştı mı size? Benimki yarın teslim edilecek gözüküyor şu anda, merakla bekliyoruz. ASUS'ta çok güzel cihaz alınacak iki cihaz bunlar zaten bir tek. Düşünmeye gerek yok cihazınızı teslim alıp güle güle kullanın. ASUS'un ekranda bir sorun çıkmazsa ekran kalitesi gayet iyi düşünmeye gerek yok. Zamanla RAM ve disk upgrade i yaparsınız onlar sorun değil. Ama asusta da işlemci 90 derecelerde izleyecektir. Asusta da msi da da bu sıcaklık soğutma işleri çok yakın birbirine 1-2 derece oynar. En güzeli undervolt yapmak işlemciyi biraz daha serin kullanmak. Msi ve asus gibi cihazların biosları buna müsade etmekte, öneririm.

Cihazı dün kargo şubesinde ekranda çatlak vs. var mı diye kontrol edip aldım. Henüz cihazı yoramadım. Gerçi seneye yormaya başlayacağım fakat bir laptop almak zorundaydım. Ekran canlılığı gerçekten oldukça güzel geldi bana. Masaüstü bilgisayarımın TN panelli monitöründen çok daha güzel. Sol altta biraz fazlaca IPS Glow mevcut. Farklı açılardan baktığımda yok oluyor. Sızma değil yani. Film izleyerek denedim. Ortaya bakarken pek rahatsız etmiyor. Sol alta bakınca fark ettiriyor kendini. Batarya bugün sadece Zoom kullanırken 2 saat gitti. Asus destek 5-7 saat arası olması lazım dedi. Pili sonuna kadar kullanın, açmadan 4 saat şarj edin. Ardından düzelmesi gerekiyor diyor destek. Bakalım düzelecek mi. Hala 5 saati göremezsem servise yollarım sanırım.

Hocam öyle birşey yok 5-6 saat gitsin vs. Bu cihazlar performanslı yüksek güç çeken cihazlar en babası bile internette gezinip işlem yaparken 2-3 saat gider. Sorun etmeyin bence. 5-7 saat gidenini ben 50 60w batarya ile 10750h bu tip işlemci ekran kartları ile görmedim :) Gitmez o kadar. Bleed değil glow ise açı değiştirince kaybolup sizi de yormuyor rahatsız etmiyorsa bence ona da takılmayın. Işık sızarsa o rahatsız eder ama. Hayırlı olsun. Benimkide bugün teslim olacaktı ama yarına kaldı gibi klasik hepsijet :)

Hocam öyle bir şey yok 5-6 saat gitsin vs. Bu cihazlar performanslı yüksek güç çeken cihazlar en babası bile internette gezinip işlem yaparken 2-3 saat gider. Sorun etmeyin bence. 5-7 saat gidenini ben 50 60W batarya ile 10750H bu tip işlemci ekran kartları ile görmedim :) Gitmez o kadar. Bleed değil glow ise açı değiştirince kaybolup sizi de yormuyor rahatsız etmiyorsa bence ona da takılmayın. Işık sızarsa o rahatsız eder ama. Hayırlı olsun. Benimki de bugün teslim olacaktı ama yarına kaldı gibi klasik HepsiJet :)

Geldi mi hocam cihazınız bende bir adet ölü piksel çıktı :( ne yapsam bilemedim

Geldi hocam, ölü piksel yok diğer konumda yorumda bulundum ve de ekran görüntüsü attım. Çok az derecede sızma gibi değil 1-2 yerde IPS glow var onlarda belli olmuyor hiç kafaya takılacak bir şey değil kullanımda hiç gözüme çarpmadı daha. ASUS mu almıştınız? İki mesaj yukarı çıkıp bakın ASUS'un ekranında sorun çıkmazsa iyi yazmıştım.

Cihaz geldi hala ayarlar ve de kurulumlarla uğraşıyorum. MSI GE75 10sfs 404xtr.

Gerçekten MSI bu işi bitirmiş diyebilirim size. Ses sisteminin kalitesi, yazılım desteği, soğutma sistemi, kullandığı bileşenler ve test sonuçları harika diyebilirim. NVMe SSD'de 3300 mb/sn okuma 3200 mb/sn yazma aldım şaşırttı beni :) genelde markaların üstünde koyduğu SSD'lerden bu performansı almak imkansız. NFS Heat'ten bir görüntü atıyorum sıcaklık işlemci kullanımı vs FPS. Üm ayarlar Ultra en son her şey açık aktif konumda. Undervolt yapmadım daha bunun da altına inip gayet sessiz çalıştırabileceğime inanıyorum cihazı. Şuana kadarki her şeyinden gayet memnunum cihazın. Ekranı, klavyesi, ses sistemi, hafifliği ergonomisi, soğutması termal kondisyonu her şeyi çok güzel bence. Kesinlikle diğer17.3'ler gibi kaba ve ağır değil. Gayet taşınabilir ve de rakiplerine göre hafif bir cihaz. Lenovo Legion 5 17.3 bundan daha ağırdı odadan odaya geçerken taşıyınca bile oho diyordum :) MSI ama bu konuda çok iyi masaüstüne koyduğunuzda 15.6 gibi duruyor sanki. Çerçeveler aşırı ince klavye sıkış tıkış değil ama tuşlar hafif küçük sığdırmışlar bazı tasarım incelikleri ile 15.6 ergono misinde bir cihaz yapmışlar ama 17.3 zevkini yaşatmışlar :)
Geldi mi hocam cihazınız bende bir adet ölü piksel çıktı :( ne yapsam bilemedim

Çok mu belirgin? Hangi renk üzerinde sırıtıyor ?

Dosya Ekleri

• msi_ge7510sfs.jpg
    msi_ge7510sfs.jpg
    426,6 KB · Görüntüleme: 25
Geldi hocam, ölü piksel yok diğer konumda yorumda bulundum ve de ekran görüntüsü attım. Çok az derecede sızma gibi değil 1-2 yerde IPS glow var onlarda belli olmuyor hiç kafaya takılacak bir şey değil kullanımda hiç gözüme çarpmadı daha. ASUS mu almıştınız? İki mesaj yukarı çıkıp bakın ASUS'un ekranında sorun çıkmazsa iyi yazmıştım.

Cihaz geldi hala ayarlar ve de kurulumlarla uğraşıyorum. MSI GE75 10sfs 404xtr.

Gerçekten MSI bu işi bitirmiş diyebilirim size. Ses sisteminin kalitesi, yazılım desteği, soğutma sistemi, kullandığı bileşenler ve test sonuçları harika diyebilirim. NVMe SSD'de 3300 mb/sn okuma 3200 mb/sn yazma aldım şaşırttı beni :) genelde markaların üstünde koyduğu SSD'lerden bu performansı almak imkansız. NFS Heat'ten bir görüntü atıyorum sıcaklık işlemci kullanımı vs FPS. Üm ayarlar Ultra en son her şey açık aktif konumda. Undervolt yapmadım daha bunun da altına inip gayet sessiz çalıştırabileceğime inanıyorum cihazı. Şuana kadarki her şeyinden gayet memnunum cihazın. Ekranı, klavyesi, ses sistemi, hafifliği ergonomisi, soğutması termal kondisyonu her şeyi çok güzel bence. Kesinlikle diğer17.3'ler gibi kaba ve ağır değil. Gayet taşınabilir ve de rakiplerine göre hafif bir cihaz. Lenovo Legion 5 17.3 bundan daha ağırdı odadan odaya geçerken taşıyınca bile oho diyordum :) MSI ama bu konuda çok iyi masaüstüne koyduğunuzda 15.6 gibi duruyor sanki. Çerçeveler aşırı ince klavye sıkış tıkış değil ama tuşlar hafif küçük sığdırmışlar bazı tasarım incelikleri ile 15.6 ergono misinde bir cihaz yapmışlar ama 17.3 zevkini yaşatmışlar :)

Çok mu belirgin? Hangi renk üzerinde sırıtıyor ?
Bende sizinkinin alt modelini almıştım 16 gb ram olan modeli kırmızı beyaz ve beyaza yakın mavi tonlarında sırıtıyor anvak sadece 1 tane var

Çok gözünüze batmıyorsa uğraşmaya değmez ama bir servisle görüşün veya cayma hakkınızı kullanarak iade edin.

Çok gözünüze batmıyorsa uğraşmaya değmez ama bir servisle görüşün veya cayma hakkınızı kullanarak iade edin.
Hocam cihaza aşık oldum aslında ya sesi fulleyip bir film açsanız kendinizi sinemada hissediyorsunuz keşke bu problemi yaşamasaydım stok porblemi yüzünden değişim de yapamıyorum elim kolum bağlandı...

Hocam cihaza aşık oldum aslında ya sesi fulleyip bir film açsanız kendinizi sinemada hissediyorsunuz keşke bu problemi yaşamasaydım stok porblemi yüzünden değişim de yapamıyorum elim kolum bağlandı...

Ya işte o büyük sıkıntı. Kampanyadan aldık bir de biz. İade etseniz aynı parayada zor. Bir dediğim gibi servisle görüşün panel değişimi yaptırırsın belki. Msi ılımlı yaklaşıyor bu olaya. Paneli değiştirirler. 19.400 e aldım bende indirim bitti cihaz şimdi 24.000 tl. Asıl değeri değil tabi de, normalde de 21.500 altına bulmak zor.

Ya işte o büyük sıkıntı. Kampanyadan aldık bir de biz. İade etseniz aynı parayada zor. Bir dediğim gibi servisle görüşün panel değişimi yaptırırsın belki. Msi ılımlı yaklaşıyor bu olaya. Paneli değiştirirler. 19.400 e aldım bende indirim bitti cihaz şimdi 24.000 tl. Asıl değeri değil tabi de, normalde de 21.500 altına bulmak zor.
3k kısmı geri ödeme teklif ettiler memnuniyet amaçlı kabul edip görmezden mi gelsem sonuçta garantim de devam edecek 15kya gelmiş olacak bilgisayar bilemedim

Geri
Yukarı