İnceleme ASUS ROG Herculx EVA-02 İncelemesi

• Konuyu başlatan kino
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 42
  • Görüntüleme 2B
Birkaç kişi nasıl göründüğüne dair inceleme istediğinden kısa bir inceleme yapacağım. Zaten bir ekran kartı tutucudan en fazla ne beklenebilir ki? (Asuka olması dışında).

Ürünün kutusu ve içeriğiyle başlarsam, kutusu oldukça hoş yapılmış, ön yüzünde bizi yine Asuka karşılıyor. Kutunun arkasında ise Evangelion Unit-02 görseli yer alıyor.

20240124_222011.jpg

20240124_222031.jpg

Ürünün içerisinde ise ekran kartı tutucu, katalog, kullanım kılavuzu vb. bizi karşılıyor.
20240124_222312.jpg

20240124_222203.jpg

Ürünün yakın görsellerine gelirsem ince detaylarını ve kasanın içerisinde hangi maksimum yüksekliğe ulaştığını görebilirsiniz. Arka tarafında ayrıca ekstra yükseklik için 1 adet çark bulunuyor.
20240124_222348.jpg

20240124_222341.jpg

20240124_223706.jpg
20240124_223748.jpg

Ürünün kurulumu aslında bayağı kolay olsa da benim kasamda ancak en düşük yükselikte ekran kartına destek bulabildi ve kısmen boşlukta kaldı. Yalnız sarkmayı tamamen kesti ve bir sorun çıkmadı. Yerleşmeseydi ya da bu bir sorun yaratsaydı iade edecektim ama sabit duruyor ve görevini yerine getiriyor.

20240124_231921.jpg

Kısaca ürün güzel ama bir ekran kartı tutucusuna 2K verilir mi? Tabii ki hayır. Lakin saçma sapan para harcama kotasını dijital içerikler yerine elle tutulur ve bir işe yarayan ürünle değerlendirmek isteyenler pekala düşünebilir. Zevk meselesi.

Son olarak gece görünüşü;

20240124_225318.jpg

Güzelmiş. Alttaki LED de güzel olmuş. Ben de 1 sene önce yer direkt kara delik gibiydi, kasa zaten kapkara olan ışığı da yutuyor. Simsiyah Build seviyorum da azıcık ışık iyi geldi, bir de kararında oldu. Turbox gibi cıvık LED bombaları bir garip duruyor.

Vallahi alttaki LED güzel de kasadan ben soğudum artık.

Ufak kompakt bir şey istiyorum eşek ölüsü gibi taşıyacağım derken kendimden geçtiğim demir fazlası bir kasa istemiyorum hayatımda.

LED bombaları boş iş cidden güzel olacak sistemi de iyice kötüleştiriyorlar. Yap ufak bir ambiyans ılığı azıcık loş olsun ortam yetecek ama nerdee Ankara pavyonu gibi olmazsa olmaz.

Şişeye hayran kaldım. Madem öyle, ben de atayım bari.
Eki Görüntüle 2095830
Masanın altındaki kabloları çok iyi gizlemiştim, sürekli çıkar tak yaptığımdan dolayı biraz sarktılar toparlamaya üşendim.
Ayrıca ekran kartı yok, GTX 660 ile idare ediyoruz bir şekilde.

Arkada 1 tane daha var ondan ya. :D

Amaaan o kablolar bir şey mi benim kablolar en son düğümlendiydi zar zor ayırdım.

660'ta kötü değil. Bizde kart varda ne oluyor öyle duruyor ne oyun oynuyoruz ne bir şey. Neyse belki beyaza boyandı diye 1,5K üzerine koyar satarım. 😈

Son düzenleme:
Ufak kompakt bir şey istiyorum eşek ölüsü gibi taşıyacağım derken kendimden geçtiğim demir fazlası bir kasa istemiyorum hayatım.

Benim kasa da yere düşse yeri kırar. Zaten 3 oda 1 salon boyutları var ne zaman bu güç kaynağını ve konsol boyutlarında ekran kartını taktım kaldırırken squat çalışmış gibi oluyorum.

660'ta kötü değil. Bizde kart varda ne oluyor öyle duruyor ne oyun oynuyoruz ne bir şey. Neyse belki beyaza boyandı diye 1,5K üzerine koyar satarım. 😈
Vallahi kötü değil de, sürücü desteğinin kesilmiş olması pek yaramıyor karta. VRAM optimizasyonu da çöp zaten, o da ayrı sıkıntı. Pek oyun oynamadığım için kurtarıyor.
Ha, DirectCU II TOP OC modeli o yüzden mutluyum 😋 12 senedir bakım yüzü görmedi, buna rağmen tam yükte %45 fan devrinde 60 derece. Mis gibi. Zaten ASUS kart isterdim, bahsettiğim bu değildi ama iyi oldu :D

Birkaç kişi nasıl göründüğüne dair inceleme istediğinden kısa bir inceleme yapacağım. Zaten bir ekran kartı tutucudan en fazla ne beklenebilir ki? (Asuka olması dışında).

Ürünün kutusu ve içeriğiyle başlarsam, kutusu oldukça hoş yapılmış, ön yüzünde bizi yine Asuka karşılıyor. Kutunun arkasında ise Evangelion Unit-02 görseli yer alıyor.

Eki Görüntüle 2095734
Eki Görüntüle 2095733

Ürünün içerisinde ise ekran kartı tutucu, katalog, kullanım kılavuzu vb. bizi karşılıyor.

Ürünün yakın görsellerine gelirsem ince detaylarını ve kasanın içerisinde hangi maksimum yüksekliğe ulaştığını görebilirsiniz. Arka tarafında ayrıca ekstra yükseklik için 1 adet çark bulunuyor.
Eki Görüntüle 2095747

Ürünün kurulumu aslında bayağı kolay olsa da benim kasamda ancak en düşük yükselikte ekran kartına destek bulabildi ve kısmen boşlukta kaldı. Yalnız sarkmayı tamamen kesti ve bir sorun çıkmadı. Yerleşmeseydi ya da bu bir sorun yaratsaydı iade edecektim ama sabit duruyor ve görevini yerine getiriyor.

Eki Görüntüle 2095753

Kısaca ürün güzel ama bir ekran kartı tutucusuna 2K verilir mi? Tabii ki hayır. Lakin saçma sapan para harcama kotasını dijital içerikler yerine elle tutulur ve bir işe yarayan ürünle değerlendirmek isteyenler pekala düşünebilir. Zevk meselesi.

Son olarak gece görünüşü;

Eki Görüntüle 2095770
Aşırı havalı bir şeye benziyor.

Bu arada hocam o paraya işlemciyi değiştirirdiniz. 😶

O değiştireceğim ama 600 serisi anakartlarda bir tam olmamışlık var sanki. Ucuzları hep teneke, pahalıları tam pahalı. Belki 700 serisi anakartlar ve Ryzen 8000 serisi daha bir oturmuş olur.

Bunun ışığını Armoury Crate üzerinden mi kontrol ediyoruz?

Yok kendiliğinden yanıyor o.

Benim kasa da yere düşse yeri kırar. Zaten 3 oda 1 salon boyutları var ne zaman bu güç kaynağını ve konsol boyutlarında ekran kartını taktım kaldırırken squat çalışmış gibi oluyorum.

Hani büyük kasadan soğudum. Eskiden of bir invaderim olsun derdim şimdi bu ne diyorum.

En sonunda kafam atacak 3D yazıcıdan kasa yapacağım o olacak.

Vallahi kötü değil de, sürücü desteğinin kesilmiş olması pek yaramıyor karta. VRAM optimizasyonu da çöp zaten, o da ayrı sıkıntı. Pek oyun oynamadığım için kurtarıyor.
Ha, DirectCU II TOP OC modeli o yüzden mutluyum 😋 12 senedir bakım yüzü görmedi, buna rağmen tam yükte %45 fan devrinde 60 derece. Mis gibi. Zaten ASUS kart isterdim, bahsettiğim bu değildi ama iyi oldu :D

Bende de STRIX 960 vardı hiç açılmamış dedim kaç senelik alet bir temizleyeyim. Max 65 gören ekran kartı 71-72 görmeye başladı.

Ne hikmetse yapıyor ASUS'ya...

@kino bence de saçma dijjtal içeriklere para vermekten iyi. Hayırlı olsun. Asuka var. 😀

Ben de klavyeyi çok isterdim de pahalı ya. 6000TL falan. Yurtdışında ne kadar fiyatı hocam?

150 Dolarmış. 150 birim en fazla ne kadar olur ki diye baktım. 4000TL... Yurtdışına giden bir arkadaşım olursa getirttiririm ama.

Geri
Yukarı