İnceleme ASUS ROG Herculx EVA-02 İncelemesi

• Konuyu başlatan kino
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 42
  • Görüntüleme 2B
Birkaç kişi nasıl göründüğüne dair inceleme istediğinden kısa bir inceleme yapacağım. Zaten bir ekran kartı tutucudan en fazla ne beklenebilir ki? (Asuka olması dışında).

Ürünün kutusu ve içeriğiyle başlarsam, kutusu oldukça hoş yapılmış, ön yüzünde bizi yine Asuka karşılıyor. Kutunun arkasında ise Evangelion Unit-02 görseli yer alıyor.

20240124_222011.jpg

20240124_222031.jpg

Ürünün içerisinde ise ekran kartı tutucu, katalog, kullanım kılavuzu vb. bizi karşılıyor.
20240124_222312.jpg

20240124_222203.jpg

Ürünün yakın görsellerine gelirsem ince detaylarını ve kasanın içerisinde hangi maksimum yüksekliğe ulaştığını görebilirsiniz. Arka tarafında ayrıca ekstra yükseklik için 1 adet çark bulunuyor.
20240124_222348.jpg

20240124_222341.jpg

20240124_223706.jpg
20240124_223748.jpg

Ürünün kurulumu aslında bayağı kolay olsa da benim kasamda ancak en düşük yükselikte ekran kartına destek bulabildi ve kısmen boşlukta kaldı. Yalnız sarkmayı tamamen kesti ve bir sorun çıkmadı. Yerleşmeseydi ya da bu bir sorun yaratsaydı iade edecektim ama sabit duruyor ve görevini yerine getiriyor.

20240124_231921.jpg

Kısaca ürün güzel ama bir ekran kartı tutucusuna 2K verilir mi? Tabii ki hayır. Lakin saçma sapan para harcama kotasını dijital içerikler yerine elle tutulur ve bir işe yarayan ürünle değerlendirmek isteyenler pekala düşünebilir. Zevk meselesi.

Son olarak gece görünüşü;

20240124_225318.jpg

Işık bir kasaya lazım kim ne derse desin ama pavyon gibi olmayacak.

Yaptığın setup ile uyumlu olacak, kasanın içindekileri gösterecek kadar olacak, istediğin bir renk veya renk döngüsü olacak, ışıkları kapadığında loş bir ortam yaratacak.

Yoksa ben de ışık istemem kasada, ışıksız olsun performanslı olsun beyaz olsun. Arkadan loş bir mor ışık veririm çok da hoş olur.

Ah bir de paramız olsa da istediklerimizi yapabilsek...

Hırsız olsam ve evine girsen pc yi falan değil şu özel serinin ürünlerini ve evindeki kutuları çalardım hocam :D

Kutuları cidden güzel yapmışlar. Bayağı kalın karton, hologramlı, kabartmalı falan. En azından "şu kadar para ödedik kese kağıdında yolladılar" dedirtmiyorlar. O açıdan ASUS'u ROG ürünlerinde başarılı buluyorum.

Kutuları cidden güzel yapmışlar. Bayağı kalın karton, hologramlı, kabartmalı falan. En azından "şu kadar para ödedik kese kağıdında yolladılar" dedirtmiyorlar. O açıdan ASUS'u ROG ürünlerinde başarılı buluyorum.
ASUS'u takdir ettiğim nadir noktalardan biri. Kutu tasarımlarına ciddi manada bayılıyorum, arada kucağıma alıp okşamıyorum değil.
Bu arada daisy chain için erkek header koymamış olmaları üzücü, ben de düşünüyordum ama biraz çekiniyorum bu yüzden.

Yaptığın setup ile uyumlu olacak, kasanın içindekileri gösterecek kadar olacak, istediğin bir renk veya renk döngüsü olacak, ışıkları kapadığında loş bir ortam yaratacak.

Yoksa ben de ışık istemem kasada, ışıksız olsun performanslı olsun beyaz olsun. Arkadan loş bir mor ışık veririm çok da hoş olur.

Ah bir de paramız olsa da istediklerimizi yapabilsek...

Işığı boş ver sağlam kasa ve OLED monitör olacak hikaye oyunları için 240 Hz ve üstü 45inc ustu 00.03ms gibi FPS oyunları içinde 24 inç 360-500 Hz arası 2 k OLED veya qled monitör yapacaklar var ya off şöyle hayel et fakiriz hayallerimiz fakir olmasın. 😂😂😂

Bende gece şöyle bir ortam oluştu son şekilde.

20240125_002135.jpg

Corsair 45" xeneon var bir yerde elimde G7 var 27 inç iyi bir fiyata satabilsem faizsiz kredi var çekip aylık almak istiyorum aslında beslecek ekran kartı yok bu sefer 3080 4 k yetmiyor artık.
Veya 38 binede OLED var onu da alabilirim.

Bende gece şöyle bir ortam oluştu son şekilde.

Eki Görüntüle 2095808

Aile evine döndüğümden ortam şu şekilde, ne kasanın içi gözükür ne bir şey normalde arka köşede LED ışığım vardı o da diğer evde uzun şeyi otobüsle getiremezdim.

Kasanın içi gözükmüyor aslında ufak bir ambiyans için LED ayarlamadığımdan dolayı.

1706132003200.png

Klavyenin ledlerinin renk değiştirmesinden artık bazılarının pembe bazılarının mavi bazılarının kırmızı olmasını görmezden gelirsek güzel sabit renkli oluyor...

Bir de arkada gözükemeyen mouse var gözleri yaşlı garibimin. 🥲

Aile evine döndüğümden ortam şu şekilde, ne kasanın içi gözükür ne bir şey normalde arka köşede LED ışığım vardı o da diğer evde uzun şeyi otobüsle getiremezdim.

Kasanın içi gözükmüyor aslında ufak bir ambiyans için LED ayarlamadığımdan dolayı.

Eki Görüntüle 2095819

Güzelmiş. Alttaki led de güzel olmuş. Ben de 1 sene önce yer direkt kara delik gibiydi, kasa zaten kapkara olan ışığı da yutuyor. Simsiyah build seviyorum da azıcık ışık iyi geldi, bir de kararında oldu. Turbox gibi cıvık led bombaları bir garip duruyor.

Eki Görüntüle 2095819
Şişeye hayran kaldım. Madem öyle, ben de atayım bari.
1706132471515.png

Masanın altındaki kabloları çok iyi gizlemiştim, sürekli çıkar tak yaptığımdan dolayı biraz sarktılar toparlamaya üşendim.
Ayrıca ekran kartı yok, GTX 660 ile idare ediyoruz bir şekilde.

Benim kart kol kadar tır dorsesi gibi ama çok hafif. Küçücük bloğa ve blower fan olmasına rağmen manyak gibi soğutuyor. Hiç de sallanmıyor hafif olduğundan. 70 dereceyi geçtiğini görmedim. :D

1706132750095.png

1706132755645.png

1706132793068.png

Bu arada hocam o paraya işlemciyi değiştirirdiniz. 😶

Geri
Yukarı