Asus ROG RTX 3070 yüksek sıcaklık değerleri

Alizel

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ekran kartımı Furmark ile 2-3 dakika test yapınca resimdeki sıcaklıklara ulaşıyor.
Sormak istediğim, ekran kartının VRam değeri, resimde hangisi oluyor?
Ekran kartım termal macun ve termal pad değişimi yapmam gerekiyor sanırım, internetten araştırdım ama termal pad kaç mm almam gerekiyor tam emin olamadım.
Konuyla ilgili fikri olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

IMG_20240120_042056.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hotspot 100 üzerine fırlamış ona bir bakım yaptırmak lazım. ASUS servisi yapmıyor mu garantisi bitmiş bile olsa? Ver parasını değiştirsinler padleri.
Gitti geldi sırada bekledi çok uzun sürer garantisi yok. Bu nedenle kendim değiştirmeyi düşünüyorum. Termal macun var. Lakin termal pad ölçüsü lazım. Bir yerde 0.5mm bazı yerde 1mm son olarak 2mm kullananlar var. Rog 3070 ile ilgi tam net bilgi bulamadım.

Servise gönderin garanti olmasa bile ücreti ile bakımlarını yaparlar.
Gidiş dönüş süresi uzun olacağından ve garantisi olmadığından dolayı kendim değiştirmeyi tercih ediyorum.

Gitti geldi sırada bekledi çok uzun sürer garantisi yok. Bu nedenle kendim değiştirmeyi düşünüyorum. Termal macun var. Lakin termal pad ölçüsü lazım. Bir yerde 0.5mm bazı yerde 1mm son olarak 2mm kullananlar var. ROG 3070 ile ilgi tam net bilgi bulamadım.

Gidiş dönüş süresi uzun olacağından ve garantisi olmadığından dolayı kendim değiştirmeyi tercih ediyorum.

ASUS ile deneyimim çok fazla kaybedeceğiniz süre maksimum 1 hafta olacaktır. Benim laptopuma sıvı metal değişimi ve panel değişimini 1 haftada kargo dahil hallettiler.

Tabii ki karar sizin kendiniz yapacaksanız göndermeyin.

ASUS ile deneyimim çok fazla kaybedeceğiniz süre maksimum 1 hafta olacaktır. Benim laptopuma sıvı metal değişimi ve panel değişimini 1 haftada kargo dahil hallettiler.

Tabii ki karar sizin kendiniz yapacaksanız göndermeyin.
Teşekkür ediyorum geri dönüş için. Dediğim gibi 1 hafta bile benim için çok büyük zaman. Ekseri ne kadar ücret çıkacağını da bilmiyoruz. Garantisi olsa gönderirdim ama garantisi de yok malesef.

Herkese tşkler.
Macun değişimi devre fan soğutucu blogu temizliği sonrası,
15 dakika furmark
Gpu 71 derece hot spot da 105 den 85'e düştü.
Asus Rog 3070 de termal pad ise işlemci çevresindekiler ve bazı yerlerde 2mm büyük iki tane yan yana 3.0mm bir başka yerde yine 1mm kullanilmis.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı