ASUS ROG STRIX G15-G513 alınır mı?

Bütçe
19000

Vez1fy

Centipat
Daha fazla  
Oyun geliştirme için bir laptop arıyorum ve araştırmalar sonucu bu laptopta karar kıldım. Bu laptop serisini kullanmış veya tanıdık kullananan birileri yazarsa sevinirim. Araştırdığım kadarıyla eş değer fiyatlarına göre biraz daha sağlam kasa ve fanlara sahip. Açıkçası laptopu 3 yıl kullanmayı planlıyorum ve bu süredeki kullanımda beni idare eder mi? Hepsiburada'da diğer satıcılara göre 4 bin liralık fark olması biraz tedirgin etti (satıcı Hepsiburada). Bu konuyu da netleştiren olursa sevinirim.
Hepsiburada linki;
Not: RTX 3050 Ti kartı 80+15W
Laptopta çalışacak programlar;
Unreal Engine 4
Unity.
Godot.
Blender.

Oyun geliştirme için bir laptop arıyorum ve araştırmalar sonucu bu laptopta karar kıldım. Bu laptop serisini kullanmış veya tanıdık kullananan birileri yazarsa sevinirim. Araştırdığım kadarıyla eş değer fiyatlarına göre biraz daha sağlam kasa ve fanlara sahip. Açıkçası laptopu 3 yıl kullanmayı planlıyorum ve bu süredeki kullanımda beni idare eder mi? Hepsiburada'da diğer satıcılara göre 4 bin liralık fark olması biraz tedirgin etti (satıcı Hepsiburada). Bu konuyu da netleştiren olursa sevinirim.
Hepsiburada linki;
Not: RTX 3050 Ti kartı 80+15W
Laptopta çalışacak programlar;
Unreal Engine 4
Unity.
Godot.
Blender.

Hocam bilgisayar programcılığı kazandım. Hem işimi görebilmek hem boş zamanlarda oyun oynamak için bugün ROG STRIX G15 aldım. Tasarım olarak çok güzel duruyor cihaz ayrıca çok sessiz çalışıyor. Şarjı biraz hızlı bitti birkaç saat boyunca güncellemeler yaptım belki ondan. Oyun geliştirmek için de iyi bir seçenek olabilir bence konuya hakim arkadaşlar daha iyi aydınlatır sizi ancak G15'in bahsi geçtiği için ufak da olsa bir fikir vermek adına kendi tecrübemi sizinle paylaşmak istedim.

Hocam bilgisayar programcılığı kazandım. Hem işimi görebilmek hem boş zamanlarda oyun oynamak için bugün ROG STRIX G15 aldım. Tasarım olarak çok güzel duruyor cihaz ayrıca çok sessiz çalışıyor. Şarjı biraz hızlı bitti birkaç saat boyunca güncellemeler yaptım belki ondan. Oyun geliştirmek için de iyi bir seçenek olabilir bence konuya hakim arkadaşlar daha iyi aydınlatır sizi ancak G15'in bahsi geçtiği için ufak da olsa bir fikir vermek adına kendi tecrübemi sizinle paylaşmak istedim.

Aslında internetten bakınca da pek bir sorunu yok gibi gözüküyor ancak Hepsiburada'dan 2 kişi ekranla ilgili sorun olduğunu ve garantinin ilgilenmediğini yazmış açıkçası tek endişem de ASUS'un berbat teknik servisi yoksa laptopa güveniyorum. Ayrıca siz de nereden aldığınızı paylaşırsanız çok sevinirim.

Aslında internetten bakınca da pek bir sorunu yok gibi gözüküyor ancak Hepsiburada'dan 2 kişi ekranla ilgili sorun olduğunu ve garantinin ilgilenmediğini yazmış açıkçası tek endişem de ASUS'un berbat teknik servisi yoksa laptopa güveniyorum. Ayrıca siz de nereden aldığınızı paylaşırsanız çok sevinirim.

Hocam bugün Vatan'dan aldım. 3050 Ti 512 GB SSD olan modeli. Cihaz sorunsuz bir şekilde çalışıyor hiçbir problemi yok. Hepsiburada'yı ben de çok sık tercih ediyorum daha önce aldığım hiçbir üründe bir sorun yaşamadım. Ancak bu denli para verilecek bir ürün için birebir şekilde ürün alma taraftarıyım. Zira ürünü satıcısı Hepsiburada olmayan bir yerden aldığınız zaman bir sorun olduğunda satıcı ile muhatap olmak zorundasınız. Hepsiburada aracı görevi görüyor. Geçtiğimiz aylarda Trendyol'dan bir monitör almıştım çok ağır bir şekilde ghosting söz konusuydu. Anında iade talebini oluşturup ürünü kargoya verdim. Satıcıya internetten telefon numarasını bulup ulaştım. Önce garantiye götürmeniz lazım onlar inceleyip iade olur derse iadeyi onaylayabiliriz falan dediler biraz kararlı bir şekilde konuştum en sonunda ürün bize geldiğinde test edelim ghosting varsa iadeyi onaylarız dediler. Neyse ki onayladılar da mağdur olmadım ama onaylamayadabilirlerdi yani. O yüzden bu denli büyük meblalardaki ürünleri her zaman elden satın alma taraftarıyım ben.

bu denli büyük meblalardaki ürünleri her zaman elden satın alma taraftarıyım ben.
Açıkçası ben de elden almayı daha çok tercih ediyorum ancak o zaman da fiyat noktasında 4 bin lira oynuyor. Benim model de 3050ti r7 4800h. Ayrıca sitedeki satıcı Hepsiburada'nın kendisi daha önce kendilerinden şu anki telefonumu almıştım gayet de memnum. Ancak 1 yıl sonra hayalet ekran sorunuyla karşılaştım ancak sorun satıcıyla değil samsung'un m20 serisinin kendi sorunuydu. Aynı şekilde abim de Hepsiburada'dan aldı telefonu ve gayet sağlam geldi ve bi hatayla karşılaşmadı. Yani özet olarak kendileri sattığı ürünlerde pek bi hata olmuyor ancak tabii ki laptop daha ciddi bir para istediği için insan yine de güvenemiyor. Fakat yine de Hepsiburada'dan almayı düşünüyorum galiba. Umarım sorunsuz gelir.

Açıkçası ben de elden almayı daha çok tercih ediyorum ancak o zaman da fiyat noktasında 4 bin lira oynuyor. Benim model de 3050 Ti R7 4800H. Ayrıca sitedeki satıcı Hepsiburada'nın kendisi daha önce kendilerinden şu anki telefonumu almıştım gayet de memnum. Ancak 1 yıl sonra hayalet ekran sorunuyla karşılaştım ancak sorun satıcıyla değil Samsung'un M20 serisinin kendi sorunuydu. Aynı şekilde abim de Hepsiburada'dan aldı telefonu ve gayet sağlam geldi ve bir hatayla karşılaşmadı. Yani özet olarak kendileri sattığı ürünlerde pek bir hata olmuyor ancak tabii ki laptop daha ciddi bir para istediği için insan yine de güvenemiyor. Fakat yine de Hepsiburada'dan almayı düşünüyorum galiba. Umarım sorunsuz gelir.

Hocam model aynı. Evet haklısınız biraz fiyat farkı çıkıyor. Ben de zaten teknolojik alet alırken satıcısı Hepsiburada olanlardan almaya çalışıyorum. Daha önce MSI monitör aldım ilk monitörümdü hiçbir sorun çıkmadı. İnşallah sorunsuz gelir hocam, ama ben satıcısı Hepsiburada olan ürünlere diğerlerinden daha çok güveniyorum yani doğru tercih sizinkisi bence.

Hocam model aynı. Evet haklısınız biraz fiyat farkı çıkıyor. Ben de zaten teknolojik alet alırken satıcısı Hepsiburada olanlardan almaya çalışıyorum. Daha önce MSI monitör aldım ilk monitörümdü hiçbir sorun çıkmadı. İnşallah sorunsuz gelir hocam, ama ben satıcısı Hepsiburada olan ürünlere diğerlerinden daha çok güveniyorum yani doğru tercih sizinkisi bence.
Küçük de olsa deneyiminizi anlattığınız için teşekkürler. Laptopu gelecek ayın 7sinde almayı düşünüyorum o tarihte de tekrardan size yazmamda sakınca olmazsa 1 aylık deneyiminizi öğrenmek isterim.

Küçük de olsa deneyiminizi anlattığınız için teşekkürler. Laptopu gelecek ayın 7sinde almayı düşünüyorum o tarihte de tekrardan size yazmamda sakınca olmazsa 1 aylık deneyiminizi öğrenmek isterim.
Ne zaman isterseniz hocam. Estağfurullah ne sakıncası size yardımcı olabilirsem memnun olurum 🙂

Hocam iki üç gün oldu tecrübemi paylaşayım. Oyun performansı beni pek tatmin etmedi. İşlemci hızının 2.9 GHz olması dezavantaj. 4.6 ya kadar çıkıyormuş ancak nereden yapılıyoe bilmiyorum. BIOS'da işlemci ayarları yok amercan Megatrends diye dandik bir BIOS'u var. 3 gün önceye dönebilseydim kesinlikle başka bir model alırdım. ASUS ROG STRIX G15 513IE modeli için konuşuyorum. Ama hızı falan gayet iyi iş yapmak için çok güzel bir bilgisayar. Oyun oynayacaksanız uzak durun 2 günlük bir tecrübe bana yetti. LoL'de bile 110 FPS'lere kadar düşüyor. Pazartesi günü Vatan Bilgisayar'a götüreceğim oradan almıştım. 3 gün öncesine dönebilseydim tercihim başka bir bilgisayar olurdu uzak durun bence.

Son düzenleme:
Ne zaman isterseniz hocam. Estağfurullah ne sakıncası size yardımcı olabilirsem memnun olurum 🙂

Hocam iki üç gün oldu tecrübemi paylaşayım. Oyun performansı beni pek tatmin etmedi. İşlemci hızının 2.9 GHz olması dezavantaj. 4.6 ya kadar çıkıyormuş ancak nereden yapılıyoe bilmiyorum. BIOS'da işlemci ayarları yok amercan Megatrends diye dandik bir BIOS'u var. 3 gün önceye dönebilseydim kesinlikle başka bir model alırdım. ASUS ROG STRIX G15 513IE modeli için konuşuyorum. Ama hızı falan gayet iyi iş yapmak için çok güzel bir bilgisayar. Oyun oynayacaksanız uzak durun 2 günlük bir tecrübe bana yetti. LoL'de bile 110 FPS'lere kadar düşüyor. Pazartesi günü Vatan Bilgisayar'a götüreceğim oradan almıştım. 3 gün öncesine dönebilseydim tercihim başka bir bilgisayar olurdu uzak durun bence.
Geri dönüşünüz için çok teşekkürler hocam. Açıkçası oyun motorlarındaki performansı da aynı şekilde düşük olur mu bilemedim. Ancak son zamanlarda Asus hakkında o kadar fazla kötü haber, şikayet ve video gördüm ki. Galiba ben de Asus harici bir laptop alacağım. Lenovo'lar iyi gibi duruyor. Bir süre bekleyip 3060 kartların ucuzlamasını da bekleyebilirim aslında. Tabii şu zamanda fiyat düşüşü olması biraz zor ama bakaca'z daha. Tekrardan teşekkürler hocam. Eğer laptopu iade etmeyi başarıp yeni bir laptop alırsanız tekrardan bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Geri
Yukarı