ASUS ROG STRIX G15 laptopta formattan sonra FPS düşüşü yaşanıyor

Estağfurullah ne kusru. Harici olanı yani NVIDIA olanı kaldıracaksınız. Zaten harici bir ekran kartınız olduğundan dolayı Ryzen 7 4800H için ayrı bir sürücü kurmanıza gerek yok. Eğer NVIDIA olanı kurduysanız tamamdır. Eğer halen performans kaybınız varsa farklı yollara başvuralım.

NVIDIA'yı da AMD'yi de kaldırdım NVIDIA'yı kurdum dediğiniz gibi ama FPS daha da düştü 5 şu an :)

NVIDIA'yı da AMD'yi de kaldırdım NVIDIA'yı kurdum dediğiniz gibi ama FPS daha da düştü 5 şu an :)
Öncelikle açmaya çalıştığınız oyun eğer kısayol ise sağ tıklayın, dosya konumunu aç deyin. Oyunun dosya konumuna gidin ve dosya yolunu üst bardan kopyalayın. Devamında sağ alttan yukarıyı gösteren oka tıklayın. Orada NVIDIA logosu olacak. Ona sağ tıklayın ve NVIDIA Denetim Masası'na giriş yapın. "3D Ayarların Yönetilmesi" bölümünden "Tercih Edilen Grafik İşlemci" bölümünde "Yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi" yazanı seçin. Bir de böyle dener misiniz lütfen?

Öncelikle açmaya çalıştığınız oyun eğer kısayol ise sağ tıklayın, dosya konumunu aç deyin. Oyunun dosya konumuna gidin ve dosya yolunu üst bardan kopyalayın. Devamında sağ alttan yukarıyı gösteren oka tıklayın. Orada NVIDIA logosu olacak. Ona sağ tıklayın ve NVIDIA Denetim Masası'na giriş yapın. "3D ayarların yönetilmesi" bölümünden "tercih edilen grafik işlemci" bölümünde "yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi" yazanı seçin. Bir de böyle dener misiniz lütfen?

Yaptım ama aynı şekilde bir şey değişmedi.

Evet bunu kurunca arttı ama yine de yeterli değil bu işletime ekran kartına göre daha fazla FPS almam gerek şu an 130 falan oldu.
Eğer işlemci sürücüsünü kurunca FPS'niz artıyorsa harici değil dahili ekran kartını kullanıyordur. Dahili ekran kartı yüksek FPS vermez. Dahili ekran kartını kullanması gerekiyor. Hangi oyunu oynuyorsunuz?

Bir de dediğinizi yapalım. Aşağıdan Ryzen 7 4800H için Windows 10 sürücüsünü indirip, kurup deneyebilirsiniz:

Evet bunu kurunca arttı ama yine de yeterli değil bu işletime ekran kartına göre daha fazla FPS almam gerek şu an 130 falan oldu.

Eğer işlemci sürücüsünü kurunca FPS'niz artıyorsa harici değil dahili ekran kartını kullanıyordur. Dahili ekran kartı yüksek FPS vermez. Dahili ekran kartını kullanması gerekiyor. Hangi oyunu oynuyorsunuz?

Valorant.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı