Asus ROG STRIX G15 vs HP Omen 15 vs Lenovo Legion 5

Hocam birsey soracam az önce konu açmışsın 3060 li legion modeli için ramlari problemli konuşmalarını gördüm ne gibi bir problemi var bende aydınlatır misin ben birsey anlamadim ordaki konuşmalardan
Hocam problemi bende bilmiyorum tek bildiğim problemli olduğu ve %10'a kadar performans kaybı olduğu.

Gecikme değeri fazla olan RAM'ler kullanılmış. ASUS'ta da aynı RAM'ler var diyorlar, kafanıza takmanıza gerek yok, en fazla 5 FPS oynar AAA oyunlarda.

Şunu da ekleyeyim, bu tip RAM'lerin kullanılmasının sebebi kalitesiz ürün olduğundan dolayı değil pandemi nedeniyle RAM stoklarında sıkıntı yaşanması.

Son düzenleme:
Yuzde 10 performans kaybi neden olsun ki raflarda tek slot degil 2×8gb ram ben birsey anlamadim bu durumdan birsey öğrenirsen bana da yazar mısın
Gecikme değeri fazla olan ramler kullanılmış. ASUS'ta da aynı ramler var diyorlar, kafanıza takmanıza gerek yok, en fazla 5 fps oynar AAA oyunlarda.
Hocam arkadaş açıklamıs.

Amazon'dan alınca cihazda sıkıntı çıktığında garantisi falan nasıl işliyor teknik servisi ya da iade durumu olursa cihazi nereye iadeye veriyoruz.

2 yıl Amazon garantili oluyor. Müşteri temsilcisine bağlanıp sordum Türkiye'de yaşıyorum ürün bozulursa ne yapacağım diye, bize yollarsınız (Amazon karşılıyor), tamir, değişim, gerekirse iade yaparız sıkıntı olmaz dediler. Tek sıkıntı şu, garantiye yollanan ürün eğer garantiden değişip geliyorsa gümrükte vergi çıkıyor diyenler var.

Gecikme değeri fazla olan RAM'ler kullanılmış. ASUS'ta da aynı RAM'ler var diyorlar, kafanıza takmanıza gerek yok, en fazla 5 FPS oynar AAA oyunlarda.

Şunu da ekleyeyim, bu tip RAM'lerin kullanılmasının sebebi kalitesiz ürün olduğundan dolayı değil pandemi nedeniyle RAM stoklarında sıkıntı yaşanması.
Anladim hocam sağ olun
CL değeri 22 olan Ram kullanılmıştır belki arkadaş ondan bahsediyor olabilir. CL değeri 16 olan Ramlere göre biraz daha az performans veriyorlar çünkü.
Teşekkürler hocam
2 yıl Amazon garantili oluyor. Müşteri temsilcisine bağlanıp sordum Türkiye'de yaşıyorum ürün bozulursa ne yapacağım diye, bize yollarsınız (Amazon karşılıyor), tamir, değişim, gerekirse iade yaparız sıkıntı olmaz dediler. Tek sıkıntı şu, garantiye yollanan ürün eğer garantiden değişip geliyorsa gümrükte vergi çıkıyor diyenler var.
Garanti değişip geliyorsa derken usta

Geri
Yukarı