ASUS ROG STRIX G17 vs Monster Abra A7 v11.5

MuHasdas

Hectopat
Değerli arkadaşlar merhaba. Kimileri başlığı görünce gülecektir, kimileri mantığını anlayacaktır. Lütfen yardımcı olmaya çalışın. Aşağıdaki 2 cihaz arasında kaldım.

Buradaki arkadaşların da yardımıyla bu Monster serisini seçtim ki 30 seri ekran kartına sahip tek tongfang kasaymış.

Soru şu: Ne olursa olsun kalite, şıklık, yılların markası ve orta seviye özellik mi? Yoksa alanların bir kısmının sorun yaşadığı, pek güven vermeyen, dandiğimsi kasa ve malzeme fakat yüksek özellik mi?

Lütfen bilen yardım etsin ki ben bulamadım, fakat bazı yt videolarında 90W olarak gözüküyor ASUS'un GPU'su.
Bildiğim kadarıyla Abra'nın GPU'su 75+15W. Monster da MUX da var, ROG'dan emin değilim.
Son olarak, 17.3-144Hz şart, evimde 6900XT + 5900XLI kasam var, tüm mesele laptop olmayacak, iş yerinde kullanacağım başka modeller de önerirseniz makbule geçer. Maksimum bütçem 11-11.5

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS ROG STRIX'in tasarımına eriyorum.

İnsana göre değişir. Ben tasarımdansa performans ve yazılımsal (Undervolt, Overclock vb.) desteğe daha çok önem veriyorum. Alacak arkadaşın bakış açısına göre değişir :) Çok sağlam ve güzel tasarımı olan bir laptop alıp da performans alamazsam neye yarayacak ki 😐

Son düzenleme:
Daha çok kaliteye önem veriyorsanız ROG almanız daha iyi olur fakat maksimum performansı istiyorsanız Monster almalısınız, Monster'ın bu modeli Tongfang olduğu için nisbeten daha az sorunlu.

İnsana göre değişir. Ben tasarımdansa performans ve yazılımsal (undervolt, overclock ve MUX vb.) Desteğe daha çok önem veriyorum. Alacak arkadaşın bakış açısına göre değişir :) çok sağlam ve güzel tasarımı olan bir laptop alıp da performans alamazsam neye yarayacak ki 😐

Ben takıntılıyım biraz. Performans çok fark etmediği sürece tasarım önceliğimdir.

Geri
Yukarı