ASUS ROG STRIX G17 vs Monster Abra A7 v11.5

Anladım hocam. Peki bu malzeme kalitesi ile alakalı kendi görüşlerimi nasıl elde edebilirim? Kriterler nelerdir? Ben kronik sorun veya ısı gibi bir sıkıntı harici pek takan biri değilim. Öğrenirsem iyi olur :)

Hocam, ilk kriterinize verdiği hissiyat olsun. Eğer gerçekten ulan bu plastik iyi dedirtiyorsa iyidir. Ama dokunduğunda meh diyorsan uzun vadede üzecek emin olabilirsiniz.

Hocam, ilk kriterinize verdiği hissiyat olsun. Eğer gerçekten ulan bu plastik iyi dedirtiyorsa iyidir. Ama dokunduğunda meh diyorsan uzun vadede üzecek emin olabilirsiniz.
İyi o zaman memnunum demekki :D Şu ana kadar klavye veya genel olarak kötü gelmedi. Şahsen klavyenin hissiyatı hoş. Şansa bende pek genelde olan herhangi bir sorun da yok. Ekran kartı kullanımı. ısı vb. Umarım böyle devam eder.

Üstadım şu an indirimde bu, gaming gecesi sanırım. Ne dersiniz? 15.6 ama sanki baya uygun gibi msi bir cihaz için
Bilemiyorum bence fiyat güzel. Alırken +8gb ram ile almakta fayda var. Şu an laptopu inceliyorum.

Aslında çok da gerek kalmadı araştırmaya üstat. Zaten 17 arzuluyordum, bu incehesap adlı arkadaşlar 6 taksit yapınca müthiş fark bindiriyorlar, vazgeçtim. Hepsiburada adlı değerli firma borsa gibi, bi bakıyorsun sepette %2 yazıyor, bi kaç dk önce sepette %6 yazıyordu, bakalım neler olacak :) %6 iken alamadım, uyuzlandım açıkçası, şimdi yeniden %2. Bu arada v11.5 da karar kıldım. Tek zoruma giden düne kadar 11.099 a alabilirken, şimdi 11.799 :/

Hocam durun hemen :D
Şu an laptoplara bakıyorum. Eğer gerçekten alacaksanız bari 11.4 alın. 1000tl size kalıyor ve fark yok.
Bütçeyi 100tl aşıyor fakat r7 5800hs var. Bence değer. 2.10kg. Taşıması da kolay olur. Önceden gördüyseniz başka içime sinen bir model bulamadım. Monster'da sorun yaşarsanız diye korkmuyor değilim :(
Şimdi 17 inç arzuladığını gördüm. Monster al o zaman. Aldıktan sonraki deneyiminde sorun olursa elimden geleni ile yardım etmeye çalışırım. Zaten forumda benden daha bilgili insanlar var monster ile ilgili.

Son düzenleme:
Yıllar evvel üniversitedeyden bizzat gittim Kadıköydeki şubelerinden p170hm satın aldım, 7-8 yıl çatır çatır kullandım. Hayatımda gördüğüm en sağlam laptoptu diyebilirim. Ardından miladıno dolduran o cihazdan sonra 1 dk düşünmeden 1060 lı bir serilerini aldım, modelini hatırlamıyorum, hayatımda kullandığım, gördüğüm, içini açtığım (ki herkes bana getirir hayrına temizler bakım yaparım) en dandik laptop oydu.. İkisi de clevoydu.. O makinayı 4 sene falan evvel 1080ti lı bir kasa ile takasladık. Forum dh den bir arkadaş ile.. Bir daha asla almam dediydim monster. Dönüp dolaşıp yine alacak gibiyim :/

Yıllar evvel üniversitedeyden bizzat gittim Kadıköydeki şubelerinden p170hm satın aldım, 7-8 yıl çatır çatır kullandım. Hayatımda gördüğüm en sağlam laptoptu diyebilirim. Ardından miladıno dolduran o cihazdan sonra 1 dk düşünmeden 1060 lı bir serilerini aldım, modelini hatırlamıyorum, hayatımda kullandığım, gördüğüm, içini açtığım (ki herkes bana getirir hayrına temizler bakım yaparım) en dandik laptop oydu.. İkisi de clevoydu.. O makinayı 4 sene falan evvel 1080ti lı bir kasa ile takasladık. Forum dh den bir arkadaş ile.. Bir daha asla almam dediydim monster. Dönüp dolaşıp yine alacak gibiyim :/
Takas gerçekten iyiymiş :D Bu işlerde en sevmediğim etken şans. Umarım güzel bir deneyime sahip olursun.

İnşallah üstat. Buradaki RX 5500m nickli arkadaşın tavsiyelerine güveniyor insanlar. Bodozlama konuya dalmak yerine diğer konuları da okudum. Eminim adamın dediği seriler iyidir. Bana 11 serisi dışında 30'lu alma dedi ki araştırmalarım sonucu haklı olduğunu gördüm. Arkadaşın tavsiyesi doğrultusu satın almış olduğum 13.2 kargoya çıkmak üzereyken iptal ettim. Bakalım neler olacak. Sonuçları buraya atarım inş.
Beyler yardımlarınız için teşekkür ederim. Abra a7 11.4 ün siparişini az evvel tamamladım. İnşallah hayrolur, güzel olur, uzun yıllar kazasız-belasız kullanma fırsatımız olur.

Son bir konuda yardımlarınıza ihtiyacım var, bu cihaza uyumlu 8gb 3200mhz rame ihtiyacım var. Geçenlerde birisi 300 küsür ₺ ye webdenal gibi bir siteden birisine link atmıştı. Uyum vs sorunu yaşar mıyım bilemedim.. Servis 500 küsür istemekte. Daha uygun çözebilir miyiz? Cihazı yolla et git-gel bilmemne derkem baya vakit alacak..
Beyler yardımlarınız için teşekkür ederim. Abra a7 11.4 ün siparişini az evvel tamamladım. İnşallah hayrolur, güzel olur, uzun yıllar kazasız-belasız kullanma fırsatımız olur.

Son bir konuda yardımlarınıza ihtiyacım var, bu cihaza uyumlu 8gb 3200mhz rame ihtiyacım var. Geçenlerde birisi 300 küsür ₺ ye webdenal gibi bir siteden birisine link atmıştı. Uyum vs sorunu yaşar mıyım bilemedim.. Servis 500 küsür istemekte. Daha uygun çözebilir miyiz? Cihazı yolla et git-gel bilmemne derkem baya vakit alacak..

Son düzenleme:

Geri
Yukarı