ASUS ROG STRIX G17 vs Monster Abra A7 v11.5

İnşallah üstat. Buradaki RX 5500M nickli arkadaşın tavsiyelerine güveniyor insanlar. Bodozlama konuya dalmak yerine diğer konuları da okudum. Eminim adamın dediği seriler iyidir. Bana 11 serisi dışında 30'lu alma dedi ki araştırmalarım sonucu haklı olduğunu gördüm. Arkadaşın tavsiyesi doğrultusu satın almış olduğum 13.2 kargoya çıkmak üzereyken iptal ettim. Bakalım neler olacak. Sonuçları buraya atarım inş.
Beyler yardımlarınız için teşekkür ederim. Abra A7 11.4'ün siparişini az evvel tamamladım. İnşallah hayrolur, güzel olur, uzun yıllar kazasız-belasız kullanma fırsatımız olur.

Son bir konuda yardımlarınıza ihtiyacım var, bu cihaza uyumlu 8 GB 3200MHz RAM'e ihtiyacım var. Geçenlerde birisi 300 küsur ₺ ye webdenal gibi bir siteden birisine link atmıştı. Uyum vs sorunu yaşar mıyım bilemedim. Servis 500 küsur istemekte. Daha uygun çözebilir miyiz? Cihazı yolla et git-gel bilmemne derkem bayağı vakit alacak.
Beyler yardımlarınız için teşekkür ederim. Abra A7 11.4'ün siparişini az evvel tamamladım. İnşallah hayrolur, güzel olur, uzun yıllar kazasız-belasız kullanma fırsatımız olur.

Son bir konuda yardımlarınıza ihtiyacım var, bu cihaza uyumlu 8 GB 3200MHz RAM'e ihtiyacım var. Geçenlerde birisi 300 küsur ₺ ye webdenal gibi bir siteden birisine link atmıştı. Uyum vs sorunu yaşar mıyım bilemedim. Servis 500 küsur istemekte. Daha uygun çözebilir miyiz? Cihazı yolla et git-gel bilmemne derkem bayağı vakit alacak.

Hayırlı olsun hocam. Ben şunu alıp taktım:

Direkt alın bence hocam. Uyumlu zaten.
İnşallah bu rami alacağım üstat. Neden cl22 olan seriyi kullanmışlar bu cihazda anlamış değilim. Bu serinin cl19 olan modelleri var. Çok daha sağlam ns değerler verebilir.
Sanırım şurada daha uygun:
Standart Çiçeksepeti'nde bu ürünü gördüm çok beğendim bir bakar mısın? KINGSTON 8GB 3200Mhz DDR4 SODIMM

Othrine kardeş 95w olduğu yazıyor. İnsanlar 95w diyor (80w+15w tdp) henüz bu tdp nin hikmetini çözemedim. Yıllardır redciyim, amd der başka bişey demez bu garip derviş. Sanıyorum ki bu tdp muhabbeti bizim reddeki smart access memory'e benziyor. Eğer 95w ı göremezsem dümdüz iade ederim. Buna biostan bakacağız sanırım. Cihaz bi gelsin, sizlerden yardım alacağım. 4-5 yıldır dizüstü bir bilgisayar kullanmıyorum. Teşekkür ederim beyler <3

İnşallah bu RAM'i alacağım üstat. Neden CL22 olan seriyi kullanmışlar bu cihazda anlamış değilim. Bu serinin CL19 olan modelleri var. Çok daha sağlam ns değerler verebilir.
Sanırım şurada daha uygun:
Standart Çiçeksepeti'nde bu ürünü gördüm çok beğendim bir bakar mısın? KINGSTON 8GB 3200Mhz DDR4 SODIMM

Othrine kardeş 95W olduğu yazıyor. İnsanlar 95W diyor (80W+15W TDP) henüz bu TDP'nin hikmetini çözemedim. Yıllardır Red'ciyim, AMD der başka bir şey demez bu garip derviş. Sanıyorum ki bu TDP muhabbeti bizim Red'deki Smart Access Memory'e benziyor. Eğer 95W ı göremezsem dümdüz iade ederim. Buna BIOS'tan bakacağız sanırım. Cihaz bir gelsin, sizlerden yardım alacağım. 4-5 yıldır dizüstü bir bilgisayar kullanmıyorum. Teşekkür ederim <3

Bir fark yok hocam, alabilirsiniz. 95W'ı ancak GPU'yu çok zorlayan oyunlarda görebilirsiniz. Öbür türlü 80W çalışacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı