ASUS ROG STRIX G17 vs Monster Abra A7 v11.5

Eyvallah. Bu adamlarla çok kez hemhal oldum, emin ol çözeceklerdir. Bu arkadaşlar BIOS Update getiriyor mu acaba? Getirip güncelleme, geliştirme vs yapıyorlar mı biliyor musun?

İade versinler yeter hocam, arkadaşım kara cuma indirimlerini bekliyor. İndirimde 11 bandında STRIX G17 bulursak onu alacağız.

Abra A7 V11.4 17,3"​

400 tl daha az en azından bu acığı ram ile kapatırım aynı fiyat vs olur ama monsterda anlamadığım birsürü model var mesela bu model ile sizinki arasında sadece ekran kartı farkı mı var? kasa kalitesi soğutma vs vs hepsi aynı mı?

Abra A7 V11.4 17,3"​

400 tl daha az en azından bu acığı ram ile kapatırım aynı fiyat vs olur ama monsterda anlamadığım birsürü model var mesela bu model ile sizinki arasında sadece ekran kartı farkı mı var? kasa kalitesi soğutma vs vs hepsi aynı mı?
Bu modeli ben aldım dostum. Başta bazı ayarlar baya giriş seviyesindeydi, iade etmeye kadar düşünmüştüm, yükselince mutlu oldum, vaad ettikleri rakamları sağlıyorlar. Gpu da 3050 (75w+15w) gerçekten gördüm 89-90w ı bu gün.. V11 serisi tongfang kasa, bu kesin bilgi. 11.4 ile 11.5 arasındaki performans farkı %1.5 ile %3 arası değişiyor. Kesinlikle değmeyeceğini düşünerek 11.4 alıp ramini 16 yaptım.. Bu arada link atabiliyorsun, cezası yok

Bu modeli ben aldım dostum. Başta bazı ayarlar bayağı giriş seviyesindeydi, iade etmeye kadar düşünmüştüm, yükselince mutlu oldum, vaad ettikleri rakamları sağlıyorlar. GPU da 3050 (75W+15W) gerçekten gördüm 89-90W ı bugün. V11 serisi tongfang kasa, bu kesin bilgi. 11.4 ile 11.5 arasındaki performans farkı %1.5 ile %3 arası değişiyor. Kesinlikle değmeyeceğini düşünerek 11.4 alıp RAM'ini 16 yaptım. Bu arada link atabiliyorsun, cezası yok.

Kaça aldınız cihazı? V11.5. 3 (16 GB RAM modeli) 11655 TL. Bir arkadaşıma bakıyordum dün görmüştüm.

Ben 10.700 e aldım dostum. Borsa gibi bu e-ticaret siteleri. Bi öyle bi böyle.. Kartıma vade farksız 9 yapan hepsiburadadan aldım. 400-500 tl gibi bir fiyat farkı var 11.4 ile 11.5 arasında. Bütçeye göre her ikisi de cazip, alınabilitesi yüksek. 380tl ye de çiçeksepetinden (ne alakaysa bu platform) 8gb kingston 3200mhz cl22 ram aldım, taktım, kullanıyorum. Ne hikmetse monster servisi 599 tl'ye takıyor ram i :) muhtemelen kingston'dan da daha iyi falan değil yani..
Arkadaşlar öylesine bir timespy test denedim, beklediğim gibi, biraz daha yüksek. Cinebench de öyle.. Ayrıca valorant da 20+ fps farkı aldım nasıl olduysa.. Şu an için valorant herşey en yüksek ayarlarda 200-290 arası alıyorum. Warzone loby 90-100, oyun için 100-130 arası yüksek ayarlarda.. Bundan iyisi şamda kayısı :)

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (14).png
    Ekran Görüntüsü (14).png
    1,7 MB · Görüntüleme: 25
  • Ekran Görüntüsü (17).png
    Ekran Görüntüsü (17).png
    1,2 MB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
Arkadaşlar öylesine bir timespy test denedim, beklediğim gibi, biraz daha yüksek. Cinebench de öyle.. Ayrıca valorant da 20+ fps farkı aldım nasıl olduysa.. Şu an için valorant herşey en yüksek ayarlarda 200-290 arası alıyorum. Warzone loby 90-100, oyun için 100-130 arası yüksek ayarlarda.. Bundan iyisi şamda kayısı :)
Bu harika bir haber. Kasım indirimlerini bekleyip bende alacağım aynı model. Ramı 32 istiyorum aslında. Kendi sitesinden yapınca olurundan çok daha pahalı oluyor :(

Bu harika bir haber. Kasım indirimlerini bekleyip bende alacağım aynı model. Ramı 32 istiyorum aslında. Kendi sitesinden yapınca olurundan çok daha pahalı oluyor :(
Ciddi manada memnunum dostum. Isıları da şahane. İnan bana jet uçağı kaldıramıyorum odada. Kimse rahatsız değil çok şükür. Fakat şiddetle rami dışardan almanı tavsiye ederim..
Ciddi manada memnunum dostum. Isıları da şahane. İnan bana jet uçağı kaldıramıyorum odada. Kimse rahatsız değil çok şükür. Fakat şiddetle rami dışardan almanı tavsiye ederim..

O zaman 1x8 liği ucuza alarak 2x16GB alacağım. Bu cl değerleri düşük olursa mı performanslı oluyor? Laptop en son hangisine kadar destekliyor cl'nin?
Hayırlı olsun bu arada, umarım sıkıntısız bir şekilde uzun yıllar kullanırsın 😇

O zaman 1x8 liği ucuza alarak 2x16GB alacağım. Bu cl değerleri düşük olursa mı performanslı oluyor? Laptop en son hangisine kadar destekliyor cl'nin?
Hayırlı olsun bu arada, umarım sıkıntısız bir şekilde uzun yıllar kullanırsın 😇
Eyvallah dostum. Bu cihazlar 3200mhz cl22 destekliyormuş. Garip bir şekilde 2 slot doldurunca 2933mhz ye sabitliyor. Çok bir fark olmuyor ama can sıkıcı. Şundan eminim; sen 2x16 3200mhz cl19 bile alsan bu 2933 cl22 olarak çalışacaktır. NŞA'da, eğer klasik PC kasa olsa, açarsın biostan kendin girersin değerleri. Esnetirsin, sabaha kadar oynarsın. Örneğin benim evimde kullandığım ramlerim 4400mhz lik viper steel series'in ürünleri. Biz amd kullanıcıları olarak belirli bir yere kadar kullanabiliyoruz. Ben 3800mhz cl14'e kadar esnettim kendim. Hafif voltajını artırıp, tek tek elle timing leri girersen kullanırsın. Fakat bu ve bunun gibi diğer yüzlerce laptop markaları bios'tan ram OC'lerini engelliyorlar ki kesinlikle haklılar, bu iş şakaya gelmiyor.. Bu adamlar otomatik XMP profilini yazmışlar biosa, ne takarsan tak onu kullandırtıyor..

Geri
Yukarı