ASUS ROG STRIX G18 RTX 4070 laptop alınır mı?

Odağınız tamamen oyun değil, iş odaklıysanız dlss3 çok da fazla işe yaramayacak. Kas gücü olarak 3070ti 4070le kafa kafaya hatta bazen daha güçlü. Aynı fiyatsa 4070 alın ama 3070ti laptopları çok daha ucuza alabilirsiniz ben olsam öyle yapardım.

İşlemcisi çok iyi bu laptopun. Render alırken çok faydasını görürsün. Ayrıca ekranın kalitesi de çok iyi. 2k+ olması da çok iyi düşünülmüş. 4k 32inc'ten küçük ekranlar için çok gereksiz bence. Youtube'da bir videoda anlatmışlar 4800 MHz.'de çalışıyor ramlar. Crucial'ın 2x16 GB. Ram kitini alabilirsin. Crucial'ın sitesinde ram uyumluluk aracı var. Oradan da kontrol edilebilir.
Uzun zamandır bu fiyatlarda laptop bakıyorum. Uzun süre 12700h işlemcili laptopları inceledim. 13980hx işlemci çok daha iyi bir işlemci.

Önerebileceğiniz RAM var mıdır bu laptopa uygun?
bu laptoba ddr5 2x16gb 4800mhz den ram takmak istersen 2-3k harcaman gerekiyor

İşlemcisi çok iyi bu laptopun. Render alırken çok faydasını görürsün. Ayrıca ekranın kalitesi de çok iyi. 2k+ olması da çok iyi düşünülmüş. 4k 32inc'ten küçük ekranlar için çok gereksiz bence. Youtube'da bir videoda anlatmışlar 4800 MHz.'de çalışıyor ramlar. Crucial'ın 2x16 GB. Ram kitini alabilirsin. Crucial'ın sitesinde ram uyumluluk aracı var. Oradan da kontrol edilebilir.
Uzun zamandır bu fiyatlarda laptop bakıyorum. Uzun süre 12700h işlemcili laptopları inceledim. 13980hx işlemci çok daha iyi bir işlemci.
Bu işlemci son modellerde çok ısındığı için performansı düşürüyor laptop, uv yapan yabancıları görmüştüm.

Throttling olacak illa. Laptop sonuçta. Profesyonel iş yapan kişilerin laptop kullanması zaten bana biraz verimsiz geliyor. Ha masaüstü yanında ikinci bilgisayar olarak kullanıyordur o ayrı.
Şu ram uyumlu görünüyor.

bu laptoba ddr5 2x16gb 4800mhz den ram takmak istersen 2-3k harcaman gerekiyor

Bu işlemci son modellerde çok ısındığı için performansı düşürüyor laptop, uv yapan yabancıları görmüştüm.
Uv açma işlemi aslında çok uzun süre işlemciyi yük altında bırakan bir işlem değil. Hangi videoda gördünüz acaba?

Son düzenleme:
Throttling olacak illa. Laptop sonuçta. Profesyonel iş yapan kişilerin laptop kullanması zaten bana biraz verimsiz geliyor. Ha masaüstü yanında ikinci bilgisayar olarak kullanıyordur o ayrı.
Şu ram uyumlu görünüyor.

Uv açma işlemi aslında çok uzun süre işlemciyi yük altında bırakan bir işlem değil. Hangi videoda gördünüz acaba?
Rtx4000 serisi laptop videolarını izlerken denk gelmiştim i9a uv yapıyordu bi eleman.

Altı
@Postnuka @Nobilium @tarikbaba02

Bu Laptop için oyun oynarken sıcaklık Max kaçı görmeli.

Daha bugün aldım ama indirme ve yükleme yaparken 70-80 arası sıcaklığı gördüm normal mi?
Altı hava almiyorsa normaldir, i9 gibi guclu bir islemci icin yuksek sicaklik beklerim ben de o yuzden tercih etmiyorum 🤔 coil whine var mi bu arada

Geri
Yukarı