ASUS ROG STRIX G513QM alınır mı?

T7 V25.1 tavsiye ederim kesinlikle. Linkini attığın Asus ROG'un 1 TB SSD modelini 14.300'e almıştım ve 5 ay kullandım. Performansı, çok ısınması, ekran kalitesinin düşüklüğü, teknik servisin ilgisizliği gibi durumlardan dolayı satıp T7 V25.1 aldım. Fifa21'de ROG 180-190 FPS alırken işlemci 94-95 derecelerde ekran kartı 86 derecede oluyordu ustune de fanlar turboda yani baya sesli oluyordu. Tulpar olan ise 230-240 FPS veriyor işlemci 80, ekran kartı 62 falan oluyor ki bu sıcaklık fan sesi hemen hemen hic gelmezken. Turbo fani açınca işlemci 72 civarina ekran kartı da 58 civarına düşüyor. Ekran kalitesi, kasa kalitesi falan da cabası. İki cihazi da kullanmis biri olarak T7 tavsiyemdir.

T7 V25.1 tavsiye ederim kesinlikle. Linkini attığın ASUS ROG'un 1 TB SSD modelini 14.300'e almıştım ve 5 ay kullandım. Performansı, çok ısınması, ekran kalitesinin düşüklüğü, teknik servisin ilgisizliği gibi durumlardan dolayı satıp T7 V25.1 aldım. FIFA21'de ROG 180-190 FPS alırken işlemci 94-95 derecelerde ekran kartı 86 derecede oluyordu ustune de fanlar Turbo'da yani bayağı sesli oluyordu. Tulpar olan ise 230-240 FPS veriyor işlemci 80, ekran kartı 62 falan oluyor ki bu sıcaklık fan sesi hemen hemen hiç gelmezken. Turbo fani açınca işlemci 72 civarina ekran kartı da 58 civarına düşüyor. Ekran kalitesi, kasa kalitesi falan da cabası. İki cihazi da kullanmis biri olarak T7 tavsiyemdir.

Teşekkürler dikkate alacağım.

Bu PC çok popüler bu aralar ama ben ne olursa olsun hem bu kadar çirkin bir kasa, hem de monstera bu kadar para verip almak istemiyorum. Yani PC biraz kaliteli dursun Monster çok kalitesiz geliyor bana. O yüzden 10k olsa bile almam sanırım. Teşekkürler.
Her iki cihazi da gördünüz mü, kişisel görüşünüz mü bilemiyorum ama iki cihazın kasa kalitesi arasında çok fark var, burası Tulpar lehine kesinlikle. Tasarım zaten tamamen kişisel olduğu için yorum yapmıyorum ama kimse ROG'un tasarımı çirkin diyemez sanırım. Aynı şekilde Tulpar'in tasarimi da bana cok guzel geldi.
Kullanıyorum, fazlasıyla memnunum. Tek soru, laptop kasa olarak mı kullanılacak yoksa ekranıyla mı oyun oynayacaksınız ? Ben monitörle kullandığım için panel kalitesi önemli değil. Ev dışında da oyun oynamıyorum zaten. Günlük işler için ekran kalitesi yeterli.
Hocam ben de sizin gibi düşünerek almıştım cihazı. Aldığımda 130W 3060 pek yoktu olan da 17 bin lira civarıydı. Ben de ekran kalitesini ve MUX olmamasini dert etmeden aldım ve monitörde kullandım. Ama fiyat 18 bin liraya çıkınca malesef albenisi kalmıyor. Bir de şu an rakibi çok.

Her iki cihazi da gördünüz mü, kişisel görüşünüz mü bilemiyorum ama iki cihazın kasa kalitesi arasında çok fark var, burası Tulpar lehine kesinlikle. Tasarım zaten tamamen kişisel olduğu için yorum yapmıyorum ama kimse ROG'un tasarımı çirkin diyemez sanırım. Aynı şekilde Tulpar'in tasarimi da bana cok guzel geldi.

Görmedim ama nedense Monster önyargısını bir türlü aşamıyorum, kötü yorumlara rağmen de ROG'dan kopamıyorum anlamadım. Ama birçok kişi Tulpar'ın çok iyi olduğunu söyledi ve yukarıda ikisini de kullanan arkadaşta fikrimi baya değiştirdi. Herkese teşekkür ederim.

Hocam ben de sizin gibi düşünerek almıştım cihazı. Aldığımda 130W 3060 pek yoktu olan da 17 bin lira civarıydı. Ben de ekran kalitesini ve MUX olmamasini dert etmeden aldım ve monitörde kullandım. Ama fiyat 18 bin liraya çıkınca maalesef albenisi kalmıyor. Bir de şu an rakibi çok.

Kankam sen Tulpar şu an alınmaz diyorsun yani değil mi?

Peki kutulu sıfır mı getirir yoksa açması gerekiyor mu? Uçağa binerken falan sorun olmasın.
Açması gerekmiyor. Hatta kutusun açmadan vergiden muaf olmak için başvuru bile yapabilir havaalanında çok zor bir işlem değil, araştırmanız gerek. Kutusunu açarsa vergi muafiyeti olmuyor.

Hocam ben de sizin gibi düşünerek almıştım cihazı. Aldığımda 130W 3060 pek yoktu olan da 17 bin lira civarıydı. Ben de ekran kalitesini ve MUX olmamasini dert etmeden aldım ve monitörde kullandım. Ama fiyat 18 bin liraya çıkınca malesef albenisi kalmıyor. Bir de şu an rakibi çok.
Katılıyorum ama albenisi her türlü kalıyor bence. Rog Strix kalitesinden :) tasarım şıklığından.
Görmedim ama nedense Monster önyargısını bir türlü aşamıyorum, kötü yorumlara rağmen de ROG'dan kopamıyorum anlamadım. Ama birçok kişi Tulpar'ın çok iyi olduğunu söyledi ve yukarıda ikisini de kullanan arkadaşta fikrimi baya değiştirdi. Herkese teşekkür ederim.

Tulpar alınır demek istemiş.

Hocam ben o alınmaz sözünü @Genzonzi 'nin postunu alintilayarak söyledim yani ROG için. ROG'la Tulpar arasında eşit şartlarda (her ikisi de iGPU devre disiyken) bile performans farkı varken bir de üstüne ikisini de laptopun kendi ekraninda kullanmak isteyince devasa performans farkı oluyor özelikle Fifa, CS:GO gibi oyunlarda. Bunları da hesaba katarsak ROG'un albenisi kalmıyor dedim.

Kesinlikle alınır. Türkiye'de o fiyata muadil bulamazsınız. Özellikle panel kalitesi muazzam. Piyasada satılan çoğu IPS monitörden çok daha kaliteli bir ekrana sahip. Hiç düşünmeden almanızı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı