ASUS ROG STRIX G513QM-HN081 alınır mı?

Hocam Cyberpunk'ta RTX açık DLSS performans modda yer yer 50 lileri görsede bu arada Ultra ayarlarda her şey Full oyunun verdiği ayarlar öyle oldu 60-65 arası hiç kasma donma olmadan oynattı şaşırdım GTX 1080'li kasa kullanıyorum orta ayarlarda 40 FPS'i zor alıyordum ama bu bilgisayar ileriki dönemde kaldıramıyıcağı oyun yok gibi gözüküyor.

Gayet iyi o zaman. Hem de Cyberpunk'ın sıkıntılarını bildiğimiz halde. Gayet iyi olduğunu düşünüyorum. Problem kalmadı yani? Ekranı yeterli çıktı performans problemi kalmadı anladığım kadarıyla yazdıklarınıza göre. Gayet iyi.
Evet hocam o Turbo modla falan ilgilidir bence. Ne kadar FPS farkınız oldu? 3060'ın hakkını alıyor musunuz?

Hocam ama bence bu cihazın test edileceği oyun Valorant değil. Çünkü 144Hz üstü alsanız da göremeyeceksiniz. Bu cihazların kapışacağı AAA oyunlardır. CS:GO Valorant gibi oyunlar için hem bu cihaza gerek yok hem de bu kadar para vermeye gerek yok. 3060 çıktı diye 2060 kötü bir kart olmuyor. 2060'ın rekabetçi tarzı oyunlarda performansı gayet yeterli zaten.

Cihazı alan bir Technopat yükleyebilir mi sağlam bir oyun. Benim tek güvendiğim kısım orası. AAA oyunda da böyle performans verirse ben de almam. Video bırakmıştım fakat o laptop değilmiş sanırsam tam anlayamadım yazmadığına göre değildir herhalde. Silmiştim, ama bakmak isteyenlere bırakıyorum. Cihaz.

RTX 2060 + i5 8400​

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videoyu yorumlayacak bir arkadaşımız var mıdır? Bu laptopun bütün her şeyi bu sistemden iyi olmasına karşın düşük FPS vermesini anlayamadım. Laptop 3060 masaüstü 2070'e denk gibi dedik, i5 8400'den de kötüyse R7 5800h bilemedim orasını. Ayberk beyin yaptığı ayarlar ile aynı derecede Graphics kısmında zaten.

Yani sonuçta ne yapıyor uz cihaz kutusunda önümde duruyor. Bir sorun kronik arıza var ise Lenovo 5 in üstüne bişey katmayacak ise geri iade edip onu alayım bari. En azından 1800 tl cebimde kalır. Lg 800-b monitör de almıştım bunun için.

Yani sonuçta ne yapıyor uz cihaz kutusunda önümde duruyor. Bir sorun kronik arıza var ise Lenovo 5 in üstüne bişey katmayacak ise geri iade edip onu alayım bari. En azından 1800 tl cebimde kalır. Lg 800-b monitör de almıştım bunun için.
AAA oyun oynayacaksan iade etme derim. FPS oyunları oynayacaksan 2060 gayet işini görür.

hocam yüksek ihtimalle yzılım
hocam cyberpunk ta rtx açık dlss performans modda yer yer 50 lileri görsede bu arada ultra ayarlarda herşey full oyunun verdiği ayarlar öyle oldu 60-65 arası hiç kasma donma olmadan oynattı şaşırdım gtx 1080 li kasa kullanıyorum orta ayarlarda 40 fps i zor alıyodum ama bu bilgisiyar ileriki dönemde kaldıramıyıcağı oyun yok gibi gözüküyo
hocam cyberpunk ta rtx açık dlss performans modda yer yer 50 lileri görsede bu arada ultra ayarlarda herşey full oyunun verdiği ayarlar öyle oldu 60-65 arası hiç kasma donma olmadan oynattı şaşırdım gtx 1080 li kasa kullanıyorum orta ayarlarda 40 fps i zor alıyodum ama bu bilgisiyar ileriki dönemde kaldıramıyıcağı
hocam yüksek ihtimal yazılımsal bir hata var kendini bilerek kısıyor mux switchten olcağını pek sanmıyorum güncellemelerle düzeltirler gibime geliyor

Arkadaşlar ben harici monitörle beraber valorantta; laptop ekranını kapatıp sadece harici çalışacak şekilde, çift monitör şeklinde ve sadece laptop ekranı açık olarak denedim. Gözle görülür bir performans farkı olmadı. Aklıma gelen her türlü ayarı denedim. Igpu kapadım, sürücü güncelleştirdim, sürücüleri temiz kurulumla tekrar kurdum, turbo modunu açtım vs. fakat bunların da performansa bir etkisi olmadı. Şu an AMD Raedon uygulamasındaki valorant fps ortalamam(orta ayarlar) 132.4. Bu süreçte sadece ölüm maçı oynadım. Armory Crate üzerinden kaynak izleme ile gördüğüm GPU kullanımı %28-%35 arasında oldu.
Apex Legends en yüksek ayarlardaki fps ortalamam 100, gpu kullanımı %90 civarında gezdi.
Donanımsal ya da yazılımsal bir hata olduğu bence çok aşikar. Beklentilerimin altında kaldı maalesef. Bunun dışında termal değerler tasarım malzeme kalitesi vs. olarak gayet iyi bence ekran da dahil. Performansına rağmen iade düşünmüyorum, problemin yazılımsal olduğunu ve düzeltileceğini umuyorum. Umarım pişman olmam.

Arkadaşlar ben harici monitörle beraber valorantta; laptop ekranını kapatıp sadece harici çalışacak şekilde, çift monitör şeklinde ve sadece laptop ekranı açık olarak denedim. Gözle görülür bir performans farkı olmadı. Aklıma gelen her türlü ayarı denedim. Igpu kapadım, sürücü güncelleştirdim, sürücüleri temiz kurulumla tekrar kurdum, turbo modunu açtım vs. fakat bunların da performansa bir etkisi olmadı. Şu an AMD Raedon uygulamasındaki valorant fps ortalamam(orta ayarlar) 132.4. Bu süreçte sadece ölüm maçı oynadım. Armory Crate üzerinden kaynak izleme ile gördüğüm GPU kullanımı %28-%35 arasında oldu.
Apex Legends en yüksek ayarlardaki fps ortalamam 110, gpu kullanımı %90 civarında gezdi.
Donanımsal ya da yazılımsal bir hata olduğu bence çok aşikar. Beklentilerimin altında kaldı maalesef. Bunun dışında termal değerler tasarım malzeme kalitesi vs. olarak gayet iyi bence ekran da dahil. Performansına rağmen iade düşünmüyorum, problemin yazılımsal olduğunu ve düzeltileceğini umuyorum. Umarım pişman olmam.
Yazılımsal bir hata yok hocam. MUX switch olmadığı için bu tarz işlemciye yüklenen oyunlarda daha düşük fps değerleri alıyor cihaz.

Yazılımsal bir hata yok hocam. MUX switch olmadığı için bu tarz işlemciye yüklenen oyunlarda daha düşük fps değerleri alıyor cihaz.
Hayır harici monitörle denedim diyorum, bence sorunun muxla alakası yok.
Üstelik mux olmadığı bir durumda bile bence çok komik bir fps ortalaması 130. 1660ti' lı omeni olan arkadaşım 200 fps alıyor.

Problemlerimizin büyük kısmı RAM’in tek kanallı oluşundan kaynaklı. Çift kanallı konfigürasyona geçilse bu problemler çok büyük oranda azalır muhtemelen. Ancak 14200 liralık bir bilgisayara tam olarak ne düşünülerek tek kanallı bir RAM tercih edilmiş, gerçekten algılayamıyorum. 800-900 lira daha harcayıp ikinci bir RAM takmak da istemiyorum açıkçası. Çünkü öyle bir harcama yapıp yine istediğim FPS’leri alamamaktan korkuyorum.

İade talebini oluşturdum, bakalım.

Geri
Yukarı