ASUS ROG STRIX G513QM-HN081 alınır mı?

Arkadaşlar uzunca bir araştırmadan sonra ben ürün bana gelmeden iade ettim. Sebebi hepsiburada laptop da iade almıyor freedos geldiği için. İade sebebim 1 ekran renk kalitesi 62,5 srgb olması aslında oyunlarda çok önemsemeye bilirsiniz ama ben iş içinde kullanıyorum. o kadar paralar verip aldığım bir üründe iyi olmaz. açıkcası 2000 daha fazla verip adam gibi renkleri göreceğim bir model daha iyi. ikincisi bana farketmez ama aklınızda olması için söylüyorum optimus özelliği advaced optimus olsa yine iyi de düz optimus shooter oyunlarda size en az 20 fps kaybettirir AAA kalite oyunlarda bu 3-5 fps dir ben shooter oynamıyorum ama oynayanlar vardır.

renk olayını anlamanız için
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

optimus ile fps farkını anlamanız için
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

umarım faydası olmuştur bütçeniz yoksa alınır ama varsa 2-3 fazla verin daha iyisini alın çok daha memnun kalırsınız.
ne mesela?

Şu an ASUS haricinde top biraz da Hepsiburada tarafında çünkü yanlış görmüyorsak tek satış kanalı olarak mevcut durumda bu ürüne ulaşılabilecek tek yer, dolayısıyla yeni stokları da onların satış takibi ve stratejisi belirleyecektir. Bu bilgiyi nereden edindim tam hatırlamıyorum ama (paylaşılan bir asus linkinden olabilir) bu serinin geniş kapsamlı satışının Haziran'dan sonra başlayacağını hatırlıyorum. Şu an Hepsiburada'da olan bir tür ön satış gibi değerlendirilebilir, belki de fiyat seviyesi ve donanımın alacağı tepkiyi deniyorlar :)
biraz daha beklemek en akıllıcası o zaman. Aklınızda bir tarih var mıdır? Monitör olayı gerçekten can sıkıcı. Onun dışında hiçbir sıkıntım yok hatta dış görünüşünü en çok beğendiğim pc bu pc o yüzden gözüm kalır gerçekten

Gençler hanginiz tasarımcı? Hanginizde Xrite'ın cihazları var? Hanginiz film çekiyor? Dergilere baskı yapan matbaanız mı var? Kaldı ki Türkiye'de renk kalibrasyonuyla çalışan sadece 3-5 matbaa var. Ben bu dediğim işlerin hepsini yapıyordum Monster'da hiçbir müüşteride de bir sorun çıkmadı. Çünkü temel kalibrasyonlarını Xrite cihazaryla düzenli olarak yaptım. Bunda da aynı şekilde yapacağım, eğer milyonluk iş yapmıyorsanız bu kadar ayrıntıya gerek yok. Renk sizin için bu kadar önemliyse tek bir cihazla zaten her şeyi karşılayamazsınız özel stüdyonuzun olması lazım. Odadaki floresan lambayı ya da gün ışığını bile ona göre ayarlamanız gerekiyor. Eğer oda içerisindeki ışık miktarı değişirse tekrar kalibre etmeniz gerekli. Kıçı kırık iki tane oyun oynacaksınız diye bu panel olayına takmanız çok garip. Kaldı ki bu 30 serisi 2K ekranlarda performanslı çalışmıyor. Ya 1080 ya da 4K ekran lazım. 4K ekranlı laptop aldığınız D'da pil performansını düşünün üstüne bir de 3060 mobil var zaten 4K için uygun bir ekran kartı hiç değil. O yüzden oradan buradan duyduğunuz yok abi bu olmaz şu olmaz olaylarına girmeyin boşuna çünkü burada bu renk işi hayati olacak kimse yok. Kendinizi kandırmayın. Renk kalibrasyonunu önemseyen adam zaten burada kıçı kırık laptopla uğraşmaz, tasarım için ayrı sistem toplar çünkü adam bundan para kazanıyor. Nasıl bir tır şoförü ya da taksi şoförü arabasız iş yapamazsa bu da bu insanlar içn bir araç bir amaç değil, amacınız fiyat performanssa bu kötü günlerde başka seçenek yok. Çok istiyorsanız bir üst 5900HX'li ve 3070'li modeli Vatan'da falan 24 bin TL'ye satılıyor. Bu işte para zaten 10 bin TL fark sizin için hiçbir şey. Ailenizin zorla kazandığı paraları yok ekran şöyle böyle diye gereksiz yere daha lüksünü almayın. Ailenize yazık. Dediğim gibi zaten para kazanıyorsan bu pandemide bile o zaman gidip adam gibi stüdyo kurarsın, laptopla falan uğraşmazsın.

Gençler hanginiz tasarımcı? Hanginizde Xrite'ın cihazları var? Hanginiz film çekiyor? Dergilere baskı yapan matbaanız mı var? Kaldı ki Türkiye'de renk kalibrasyonuyla çalışan sadece 3-5 matbaa var. Ben bu dediğim işlerin hepsini yapıyordum Monster'da hiçbir müüşteride de bir sorun çıkmadı. Çünkü temel kalibrasyonlarını Xrite cihazaryla düzenli olarak yaptım. Bunda da aynı şekilde yapacağım, eğer milyonluk iş yapmıyorsanız bu kadar ayrıntıya gerek yok. Renk sizin için bu kadar önemliyse tek bir cihazla zaten her şeyi karşılayamazsınız özel stüdyonuzun olması lazım. Odadaki floresan lambayı ya da gün ışığını bile ona göre ayarlamanız gerekiyor. Eğer oda içerisindeki ışık miktarı değişirse tekrar kalibre etmeniz gerekli. Kıçı kırık iki tane oyun oynacaksınız diye bu panel olayına takmanız çok garip. Kaldı ki bu 30 serisi 2K ekranlarda performanslı çalışmıyor. Ya 1080 ya da 4K ekran lazım. 4K ekranlı laptop aldığınız D'da pil performansını düşünün üstüne bir de 3060 mobil var zaten 4K için uygun bir ekran kartı hiç değil. O yüzden oradan buradan duyduğunuz yok abi bu olmaz şu olmaz olaylarına girmeyin boşuna çünkü burada bu renk işi hayati olacak kimse yok. Kendinizi kandırmayın. Renk kalibrasyonunu önemseyen adam zaten burada kıçı kırık laptopla uğraşmaz, tasarım için ayrı sistem toplar çünkü adam bundan para kazanıyor. Nasıl bir tır şoförü ya da taksi şoförü arabasız iş yapamazsa bu da bu insanlar içn bir araç bir amaç değil, amacınız fiyat performanssa bu kötü günlerde başka seçenek yok. Çok istiyorsanız bir üst 5900HX'li ve 3070'li modeli Vatan'da falan 24 bin TL'ye satılıyor. Bu işte para zaten 10 bin TL fark sizin için hiçbir şey. Ailenizin zorla kazandığı paraları yok ekran şöyle böyle diye gereksiz yere daha lüksünü almayın. Ailenize yazık. Dediğim gibi zaten para kazanıyorsan bu pandemide bile o zaman gidip adam gibi stüdyo kurarsın, laptopla falan uğraşmazsın.
Valla bravo asıl yanlış bilgi veren sizsiniz. Bu renk olayını yabancı forumlarda da araştıra bilirsiniz. Renk bakın ne kadar farkediyor kendiniz karar verin ben bu videoyu koymamıştım ki alan arkadaşların canı sıkılmasın.
şu aşağıda ki durum sizi mutlu ediyorsa sorun yok ben burada bunu okuyacak alacak veya almayacak yüzlerce insana yardımcı oldum isteyen alır, isteyen almaz açık ve net ben kimseye almayın da demedim ayrıca bütçeniz yetmiyorsa alın dedim hatta önce okuduğumuzu doğru anlayalım...

Geri
Yukarı