ASUS ROG STRIX G513QM-HN081 alınır mı?

Hocam yüksek ihtimalle yazılımla ilgili bir problem var çok zorlayıcı oyunlarda çok iyi FPS'ler veriyor GPU kullanımı 95 üstü ama Valorant gibi çok yormayan oyunlarda GPU kullanımı çok düşük ya bilerek yapılmış bir şey ya da yazılımsal bir hata olduğu aşikar MUX Switch'ten ya da Single Channel'den bu kadar FPS farkı olcağını düşünmüyorum.

Yani beni rekabetçi oyunlar pek bağlamıyor açıkçası. Alan arkadaş da ekran yüzünden 144Hz'den fazlasını göremeyecek zaten. Bu kadar tantana yapmaya pek gerek olmadığını düşünüyorum. Rekabetçi oyun oynanacaksa zaten 3060 değil 2060 alınması hem daha ucuz hem daha kesin bir adım olur gerek MUX Switch gerekse Single Channel açısından. Yine her zaman dediğim gibi 3060 çıktı diye 2060 kötü olmuyor.

Bios da cpu 85 dereceye gelene kadar 0rpm diyor soğutucu ya. 85 dereceye varınca pervane çalışıyor ama herzaman 2344 rpm'de ve sıcaklık 53 ve 74 derece arasında herzman. Bu normalmı? Daha Windows kurmadım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210501-000520_Gallery.jpg
    Screenshot_20210501-000520_Gallery.jpg
    104,4 KB · Görüntüleme: 36
  • Screenshot_20210501-000537_Gallery.jpg
    Screenshot_20210501-000537_Gallery.jpg
    99,6 KB · Görüntüleme: 36
85 dereceye gelene kadar 0rpm diyor soğutucu ya. 85 dereceye varınca pervane çalışıyor ama herzaman 2344 r
hocam bilgisyarı kurduktan sonra armoury crate yazılımını yükle ordan istediğin ayarları yapıyorsun fanın kaçta çalışcağı kaçta durcağı herşeyi ayarlayabiliyorsun hayırlı olsun bu arada
Bios da cpu 85 dereceye gelene kadar 0rpm diyor soğutucu ya. 85 dereceye varınca pervane çalışıyor ama herzaman 2344 rpm'de ve sıcaklık 53 ve 74 derece arasında herzman. Bu normalmı? Daha Windows kurmadım.
hocam windows yüklediğinde cpu boşta 40 derecede geziyor chromeda falan gezerken fanları çalıştırmyor zorlandıkça windowsu kurunca düzelir
Eki Görüntüle 1000974

Bios da cpu 85 dereceye gelene kadar 0rpm diyor soğutucu ya. 85 dereceye varınca pervane çalışıyor ama herzaman 2344 rpm'de ve sıcaklık 53 ve 74 derece arasında herzman. Bu normalmı? Daha Windows
hocam bilgisyarı kurduktan sonra armoury crate yazılımını yükle ordan istediğin ayarları yapıyorsun fanın kaçta çalışcağı kaçta durcağı herşeyi ayarlayabiliyorsun hayırlı olsun bu arada

hocam windows yüklediğinde cpu boşta 40 derecede geziyor chromeda falan gezerken fanları çalıştırmyor zorlandıkça windowsu kurunca düzelir
Eki Görüntüle 1000974
Çok teşekkür ederim. Umarım dediğiniz gibi olur ve bir sıkıntı çıkmaz. Yarın Windows kurup bakayım 👍

Hadi ya keşke ROG'u alsaydım o zaman. Hem Legion'un çıkışı aklımı karıştırdı hem de ROG'un ekranının çok kötülendiğini görünce hevesim kaçmıştı beklemeye almıştım daha çok insanın düşüncelerini okuyayım diye. Şimdi de stok bitmiş diğer satıcı 16.6K'dan satıyor. Umarım eski fiyatından tekrar stoğa girer. Çünkü şahsen Legion çıksa bile 16k vermem 3060'a.

Ben bu bilgisayara sahip değilim. Sadece gördüklerimi ve araştırmam sonucu ulaştığım kötü yönlerini yazdım. Bence arkadaşta bunları görüp araştırabilir sonuçta kötü yönleri denince çoğunluğun konuştuğu konular bunlar. Şunu da belirteyim fiyatına göre iyi bir bilgisayar.
2020 modeli için yazdıkların kısmen doğru.Fan delikleri özellikle AMD modeli için azdı.Mux yine yoktu.2021 modelde çağ atladılar.Özellikle sıvımetal kullanıcılar tarafından beğenildi.Malesef bizim ülkemizde dolar kuru ve vergiler yüksek olduğundan ASUS türkiye avrupa stil değiş Tayland stil olan ROG getiriyor ülkemize.Normalde panel 300hz olması lazım, num pad olması lazım.Fiyatıda 1799$ başlaması lazım.Fakat bizim ülkeye 2500$ giriş yaptı.

Mux büyük eksiklik evet fakat asus 1 tane swich den kaçtığını düşünmüyorum.AMD ile ilgili bir sıkıntı olduğunu düşünmekteyim .Lenovo AMD işlemcili makinalar piyasada yayılsın sıkıntıyı o zaman göreceğiz.

Kasa olarak menteşe içeri doğru giriyor.Eski stildeki menteşe olsa doğru dandik olurdu.Yeni stilde bu sorun aşılmış gibi duruyor.Kasa üstü aliminyum ve premium hissi veriyor.Tek kötü yanı aşırı parmak izi tutuyor.Alt kapak plastik.

2020 modeli için yazdıkların kısmen doğru.
Hocam tam olarak nereleri doğru, ben 2020 kullanıyorum -ROG STRİX- ?
Kasa olarak menteşe içeri doğru giriyor. Eski stildeki menteşe olsa doğru dandik olurdu. Yeni stilde bu sorun aşılmış gibi duruyor.
Hocam bende 2020 kasası var ve bende de içeri doğru giriyor? İsterseniz videosunu atabilirim.
Özellikle sıvı metal kullanıcılar tarafından beğenildi.
Aynı şekilde benim cihazımda da sıvı metal macun var hocam. Bu dedikleriniz 2021 modele özgü değil ki?

Hadi ya keşke ROG'u alsaydım o zaman. Hem Legion'un çıkışı aklımı karıştırdı hem de ROG'un ekranının çok kötülendiğini görünce hevesim kaçmıştı beklemeye almıştım daha çok insanın düşüncelerini okuyayım diye. Şimdi de stok bitmiş diğer satıcı 16.6K'dan satıyor. Umarım eski fiyatından tekrar stoğa girer. Çünkü şahsen Legion çıksa bile 16k vermem 3060'a.
hocam ekranı normal bir kullanıcı için gayet yeterli hatta daha önce iyi ekran kullanmadıysanız ekranı iyi bile geliyor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam ekranı normal bir kullanıcı için gayet yeterli hatta daha önce iyi ekran kullanmadıysanız ekranı iyi bile geliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sonradan bu yorumu da çok duydum. O yüzden çok takmamaya karar verdim ekranı sağ olun yorumunuz için. Artık uygun fiyattan tekrar stoğa girmesini bekleyeceğim umarım uzun sürmez. Malum doların ne zaman patlayacağı da belli olmuyor umarım treni kaçırmamışımdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı