ASUS ROG STRIX G513QM-HN081 alınır mı?

Lenovo yurt dışında ASUS'tan daha ucuz kardeşim. ASUS 1399 dolar, Lenovo 1180'den satıldı bir süre önce. Yani Türkiye fiyatı büyük ihtimalle ASUS'tan daha ucuz olacak. Keşke acele etmeseydin. Bende bu yüzden insanları uyarmaya çalışıyorum bu konuya gelip. Tabi çoktan satın almış olanlar içlerini rahatlatmak için uğraştıklarından ben sanki ASUS'a kafayı takmışım gibi hissediyorlar.

Hocam yurt dışı diye kendiniz diyorsunuz ben lenovonun ASUS'tan ucuz olcağını düşünmüyorum zaten şu anki RTX 2060 17.3 laptopu 140000 TL.

Cihazın MUX switch yerine hedeflenmiş olan ayarı Armoury Crate uygulamasındaki iGPU modu sanırım. Manası bildiğimiz Integrated GPU modu demekse büyük ihtimalle yükün işlemciyle paylaşılmasını oradan kontrol etmek amaçlanmıştır diye düşünüyorum
O sadece dedicated GPU'yu kapatmak için, başka bir amacı yok. Performansa etkisi de yok.
Hocam yurt dışı diye kendiniz diyorsunuz ben lenovonun ASUS'tan ucuz olcağını düşünmüyorum zaten şu anki RTX 2060 17.3 laptopu 140000 TL.
O da tam onun yerine gelecek zaten. Ayrıca bak ASUS kaç lira imiş.

O sadece dedicated GPU'yu kapatmak için, başka bir amacı yok. Performansa etkisi de yok.
Çok ilginç. Düşük kullanım yapıp kartı sımırlayan oyunlarda da mı işe yaramıyor?

Buna kendini kandırmak denir maalesef. Legion Pro gelsin yanyana koyup karşılaştırın bakalım daha mı hızlı daha mı yavaş.

Laptop alıp monitör bağlamak ne kadar yakışıklı bir çözümdür bilemiyorum ancak. Yaptığın GPU testleri zaten monitör bağlamasanda çok yakın sonuçlar verecektir.
Aslinda ben hangi laptop alacagima karar vermeden monitor aldim, 15 ekran bana biraz kucuk geliyor.

Lenovo ve Asus buyuk bir ihtimal ayni sonuc verecekler. Benim Manuel Fan speed testimde thermal throttle olmadi ve umarim lenovo'da thermal throttle yapmaz. Ikisinin gpu'da 115w+15w ve islemci ayni. Tek fark Asus single channel 16gb geliyor, onuda degistirince ayni performans oluyor.

Hocam sentetik testlerde sorun yok sayenizde bunu öğrendik. Render amaçlı kullananlar yada CPU gücüne ihtiyaç duyanlar için sorun yok. Ancak siz Valorant kurup ayarları full e çekip biraz oynasanız FPS değerleri de çok önemli çünkü 1060 ın 2060 ın 230-250 FPS aldığı oyunlarda 130-150 arasından söz ediliyor.

Hocam sentetik testlerde sorun yok sayenizde bunu öğrendik. Render amaçlı kullananlar yada CPU gücüne ihtiyaç duyanlar için sorun yok. Ancak siz Valorant kurup ayarları full e çekip biraz oynasanız FPS değerleri de çok önemli çünkü 1060 ın 2060 ın 230-250 FPS aldığı oyunlarda 130-150 arasından söz ediliyor.
CPU limitli oyunlarda MUX çok fena farka sebep olacaktır tabii ki.

3070 li lenovo satışa sunulmuş. 20k istiyorlar. Aynı özellikleri sunan Asus a göre fiyatı 5 BİN TL daha ucuz. 3060 lı modeller için ümitlendim. Isınmıyor ise alınır zaten. Hem de Biliyor musunuz?

!!!!EKRANI IPS 2K165hz!!!!!

- İşlemci 5900hx değil de 5800h mış. Fark eder mi ASLA etmez bence. 5800h gayet yeterli.

CPU limitli oyunlarda MUX çok fena farka sebep olacaktır tabii ki.

Bu laptop 1 haftadır elimde kutuyu bırakın HB kolisi açılmadan duruyordu. Bu akşam Lenovo lehine bunu iade etmeye etmeye karar verdim. Alan arkadaşlarıma hayırlı olsun güzel günlerde mutlulukla kullansınlar.

Bu laptop 1 haftadır elimde kutuyu bırakın HB kolisi açılmadan duruyordu. Bu akşam Lenovo lehine bunu iade etmeye etmeye karar verdim. Alan arkadaşlarıma hayırlı olsun güzel günlerde mutlulukla kullansınlar.

Bence en doğrusunu yapmışsın şimdiden hayırlı olsun. Legion Pro modeli MediaMarkt'a geldi zaten.

Geri
Yukarı