ASUS ROG STRIX G513QM-HN081 alınır mı?

Para peşin olursa buda aynısı.Hatta işlemci daha iyi ram 2*8 orjinal windows ama ekran aynı ekran sanırım. Mux derdide aynen devam.

ASUS ROG Strix G15 (2021) Gaming Laptop, 15.6" 144Hz IPS Type FHD Display, NVIDIA GeForce RTX 3060 Laptop GPU, AMD Ryzen 9 5900HX, 16GB DDR4, 512GB PCIe NVMe SSD, RGB Keyboard, Windows 10, G513QM-ES94​

16.000 vergi kargo dahil.​

Bizdeki ve bundaki ekran şu aşağıda özelliklerini verdiğim ekran sanırım.(Bizi 3. dünya ülkesi yerine koymamışlar herkese kötü ekran vermişler)​

15.6-inch
FHD (1920 x 1080) 16:9
anti-glare display
sRGB:62.5%
Adobe:47.34%
Refresh Rate:144Hz
Value IPS-level
Adaptive-Sync

GÜZEL OLAN da bu:

15.6-inch
FHD (1920 x 1080) 16:9
anti-glare display
sRGB:100.00%
Adobe:75.35%
Refresh Rate:300Hz
Response Time:3ms
IPS-level
Adaptive-Sync
gayet de koymuşlar bence?

Yani pek CS:GO falan oynamıyorum. Daha çok RDR2 gibi oyunlar oynuyorum. MUX işe yaramıyormuş. Hem de oyun oynayacağım zaman TV'ye bağlayacağım 2K Ultra RDR2 oynama hayalim var kaç gündür. Ortalama 50 FPS açıyormuş ki TV zaten 50Hz. Ne yalan söyleyeyim arada kaldım? Lenovonun ekranının iyi olması oyun dışı kullanımlar için daha iyi ama oyun için mux özelliği olması fayda etmeyecek gibi. Dış görünüş o kadar önemli değil şu anda. Lenovonun 2x8 olması daha iyi gibi çünkü sonradan ram alıp takmayı sıkıntı etmesem de 32 gb bana hem ağır patlayacak hem de 32 gb a gerek yok. Oyun performansında da gerek olmuyormuş.

Hocam Legion 5 5800h 3060 değil mi Asus gibi?

3060 lı modelleri diyorum ben hocam bu arada. Legion 5 ve bu Asus. Buradaki özelliklere bakarak 2021 Model Legion laptoplar Türkiye'ye geliyor!
Hocam şu anda satışta olan model Legion 5 Pro; Ryzen 7 5800H ve RTX 3070 olan versiyonu. Sizin dediğiniz versiyon haziran ayında çıkacak ve "Pro" değil. Soğutma testlerinde yine de serin çalışıyor gibi görünüyor şu anlık. Ama daha güvenilir kaynaklara bakmadım.
17.9k yapmışar bu arada fiyatı. Konu başlığındaki sorunun cevabı netleşti o zaman: ALINMAZ!
Bu fiyata alınmaz bu cihaz bakmayın boşuna...
14200 lirayken kesinlikle alınabilirdi, ne yazık ki stoklar bittiğinden ötürü şu anki fiyatından alınmaz.
Katılıyorum.

Bunlar benim 1-2 haftalık kullanım gözlemlerim:

14,2 iken aldım ben. Birkaç gün olduğu için söylüyorum cihaz ya sorunsuz değil ya da bendekinde problemler var. Son açtığım konuya(hatta birkaç konuya) özellikle bakarsanız arada bir donmalar-display corruption sorunu yaşadım. AMD Radeon software'i kaldırdım, şu anlık sorun yok gibi gözüküyor. Yazılımları ciddi anlamda çakışıyor veya donanımsal olarak sorunu var. Ben birincisi olduğuna inanıp radeon software'i kaldırıp düzelttiğime inanmak istiyorum garantiyle falan uğraşamam, tam spesifik hata vermediği için de "şunu yaparsanız böyle oluyor" diyemeyeceğimden garanti hiçbir şey yapmayıp bana laptopu geri gönderecek.

-Ekranına çok sövülmüş gayet güzel gösteriyor eğer bir low-tier laptop parasına monitör kullanmadıysanız bu güne kadar gayet memnun kalırsınız.

-Bahsedilen performans sorunları var, baktım nitro 5'in 1650ti ile olan incelemesinde pubgde alınan fps değerleri ile bendekiler aynı. Ben bütün ayarlar ultrada açtım tabi donanımarşivi o incelemede fulle çekti mi ayarları bilmiyorum.

-Soğutması gayet güzel ama altına soğutucu alın malum yaz geliyor en olmadı yükseltirsiniz, 5 fanlı soğutucular da gözle görülür fark yaratıyor hava çıkışları yanlarda ve arkada olduğu için alttaki deliklere hava vermenizde sıkıntı olmuyor

-Bu fiyata Ryzen 7 işlemci güzel. Bu fiyata sizin 3060'ı en sonuna kadar zorlamanızı gerektirecek cyberpunk gibi birkaç tane oyun var zaten. Ben hala üst seviye bir oyunda sınırları zorlama fırsatı bulamadım çünkü oyun için almadım oynadığım oyunlar çok güç istemiyor eski gtx750 sistemimle de oynuyordum çoğunu.

-Ekranı ve paneli aşırı ince ve pek sağlam değil kaldırıp indirirken yamulacak gibi oluyor arkasına doğru açarken de menteşelerin sınırı yok ekran bükülmeye başlayınca anlıyorsunuz durmanız gerektiğini hmm bu kadar açılıyormuş diyorsunuz. O hoşuma gitmedi.

-Parmak izi çok belli ediyor (bilmiyorum takıntılısı var mı)

Yani forumdaki herkes bir masaüstü performansı bekliyor o yüzden eğer sizin işiniz işlemci gücü değilse memnun kalmamanız muhtemel. Ama Ryzen 5 3060 legion alıp fifada 200fps almak mı, Ryzen 7 işlemciyle 100fps almak mı deseniz ryzen 7'li asus'u gene tercih ederdim muhtemelen.

Ryzen 9'u ısıtabilecek kadar soğutması var mı bilmiyorum newegg'deki güzelmiş. Eğer bu ekran kartının 1650 gibi çalışmasını aşabilirsek, pubgde 100fps barajını bir gün aşarsa her şey daha güzel olur.

Arkadaşlar bugün ikinci RAM’i alıp 32GB’a yükselttim, Samsung marka 16GB DDR4 3200 MHz CL22 bir RAM aldım, şu an için hiçbir sıkıntı yok. WoW’da 60-70 FPS aldığım yerlerde artık 90-100 FPS, 100-110 FPS aldığım yerlerde de 140-150 FPS alıyorum. Beklediğimden bir tık daha yüksek bir performans artışı oldu.

MUX switch olmasa da şimdilik günü kurtardık gibi :)

Arkadaşlar bugün ikinci RAM’i alıp 32GB’a yükselttim, Samsung marka 16GB DDR4 3200 MHz CL22 bir RAM aldım, şu an için hiçbir sıkıntı yok. WoW’da 60-70 FPS aldığım yerlerde artık 90-100 FPS, 100-110 FPS aldığım yerlerde de 140-150 FPS alıyorum. Beklediğimden bir tık daha yüksek bir performans artışı oldu.

Dediğim gibi çift kanal RAM = Çakma MUX.

Bende wow oynuyorum ama wow da performans artisi gormezsin. Wow gpu ve cpu nerdeyse kullanmiyor eski oyun oldugu icin. Hatta gpu ve cpu en fazla 40% kullaniliyor.
Biraz daha agir oyunlar denemelisin farki gormek icin

Bende wow oynuyorum ama wow da performans artisi gormezsin. Wow gpu ve cpu nerdeyse kullanmiyor eski oyun oldugu icin. Hatta gpu ve cpu en fazla 40% kullaniliyor.
Biraz daha agir oyunlar denemelisin farki gormek icin
Çok çok çok büyük bir yanlışınız var hocam, kalabalık ekranlarda ve özellikle de raid gibi çok fazla kullanıcının verisinin aynı anda işlendiği senaryolarda, özellikle de işlemciye, çok fazla yük biner.

Ayrıca bizzat FPS farkını kendim deneyimledim, yani farkı gözlemleyen kişi benim. Yanlış anlamayın tabii ama kimseye yalan borcum da yok :)

Çok çok çok büyük bir yanlışınız var hocam, kalabalık ekranlarda ve özellikle de raid gibi çok fazla kullanıcının verisinin aynı anda işlendiği senaryolarda, özellikle de işlemciye, çok fazla yük biner.

Ayrıca bizzat FPS farkını kendim deneyimledim, yani farkı gözlemleyen kişi benim. Yanlış anlamayın tabii ama kimseye yalan borcum da yok :)
Haklisin hocam kusuruma bakmayin

Yeni konular

Geri
Yukarı