ASUS ROG STRIX RTX 2080 Isınma sorunu

Omerbugra

Femtopat
2 Ay içinde almış olduğum ASUS ROG STRIX RTX 2080 Advanced Edition kartım çok ısınıyor. Fullmark testinde 2K'da temperli cam açık halde 70-71 derece. MSI kombustur da temperli cam kapalı halde 78 dereceyi gördü. CS:GO'da bile 71 dereceyi görmüş oldu. Piyasadaki en soğuk kart ama bende yanıyor.

Kasa Corsair Spec Delta RGB. PSU Corsair vs 650 80+ Bronze. Kablo Thermaltake Rainbow sleeved kablo. Anakart ASUS tug B450 M Plus. RAM'ler G.Skill Ripjaws 3600 MHz (2x8) 16 GB CL 18. işlemci AMD Ryzen 5 3600. Gaziantep'te oturuyorum. Problem oyunlarda 56 derecelerde kalan ASUS ROG STRIX kartının bende 70 derece falan çalışması (temperli camı çıkartarak). O kadar para verdim en iyi soğutmaya sahip olduğu söylendiği için aldım. Ama istediğim gibi çıkmadı. Geç cevap verdim kusura bakmayın alakasız konu başlığından dolayı susturuldum.

Kasa Corsair Spec Delta RGB. PSU Corsair vs 650 80+ Bronze. Kablo Thermaltake Rainbow sleeved kablo. Anakart ASUS tug B450 M Plus. RAM'ler G.Skill Ripjaws 3600 MHz (2x8) 16 GB CL 18. işlemci AMD Ryzen 5 3600. Gaziantep'te oturuyorum. Problem oyunlarda 56 derecelerde kalan ASUS ROG STRIX kartının bende 70 derece falan çalışması (temperli camı çıkartarak). O kadar para verdim en iyi soğutmaya sahip olduğu söylendiği için aldım. Ama istediğim gibi çıkmadı. Geç cevap verdim kusura bakmayın alakasız konu başlığından dolayı susturuldum.

Kartın bir sorunu olduğunu düşünüyorum. Konu bağlamında birden farklı videoya baktım ve o değerleri görmemiş. Garanti kapsamında teknik servise gönderin derim. Anormal çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı