RTX 2080 Ti Isınma Sorunu

RTX 2080 Ti Trio ekran kartım vardı. Isınıyor (yüksüz 60 derece) ve artifact problemi var diye Vatan'a geri yolladım. Servis kartta sıkıntı yok, biz denedik, hatta 3 saat 4k ultra PUBG bile oynadık dediler. Sorun benim PC'de mi? Kendi PC'mde 1080 ve GT 770 ektan kartı takıp denedim, sıkıntı olmadı. Ne yapabilirim, sorun benim PC'de ise nerede olabilir? Anakart, PSU?
tarjeta-grafica-msi-geforce-rtx-2080ti-gaming-x-trio-11gb-galeria-1.jpeg

Ekran kartı boştayken fanlarını belli bir sıcaklığa ulaşmadan çalıştırmadığı için boştaki değerler yüksek görünüyor. Uzun vadede bile olsa bunun bir zararı yok ama çok az fan sesi karşılığında kartın daha serin çalışmasını istiyorsanız MSI Afterburner yazılımından fan profili ayarlayabilirsiniz.

Ekran kartının fanlarını sistem çalışırken kontrol edin, eğer yükteyken fanlar çalıştığı halde 84-85 dereceyi geçiyorsa kasanın hava sirkülasyonunu gözden geçirmenizde fayda var.

Son düzenleme:
hocam konuyu tekrar hortlatıyorum ısı dereceleri nasıl ben de satın aldım trio versiyonunu boşta 30 40 arası yükte çalışırken grafik yükseltirsem 85 derecelere çıkabiliyor normalmi acaba bilmiyorum

Isınma konusun da benim de kafamda soru işaretleri kaldı ancak benim kartım MSi RTX 2080 Duke. Benim boşta 45-50 arası yükte en fazla 73 gördüm.
2K çözünürlükte kullanıyorum.
Boştaki değerlerim yüksek geldi bana da sizce normal mi ?

Isınma konusun da benim de kafamda soru işaretleri kaldı ancak benim kartım MSi RTX 2080 Duke. Benim boşta 45-50 arası yükte en fazla 73 gördüm.
2K çözünürlükte kullanıyorum.
Boştaki değerlerim yüksek geldi bana da sizce normal mi ?
Bende de 2080 duke var be boşta 45-55 arası geziyor. Yükte iken 75 gördüm en fazla sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.

Aldığım kasa henüz gelmedi uzay montaji yaparak test ettim. 1 aydır bekliyorum nanokatalog üzerinden h500p mesh model kasayı satın aldım. Bekliyoruz bakalım.

Bence bu işin piri Asus rog strix kim ne derse desin. Asus rog strix RTX 2060 O.C ile boşta MAX 42 derece boşta dediğim WEB sayfası vs. Ultra ayarlarda 3 saatin sonunda 1 kere 68 e ulaştı. Bi parça ne kadar serin çalışırsa o kadar iyi bence. Hem anakarta faydasıda olur. Uzun vadede kendisinede olabileciğini düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı