ASUS ROG STRIX RX580 T8G garantisi

Ali_Gkts

Kilopat
Daha fazla  
Asus Rog Strix Rx580 T8G ekran kartını yaklaşık olarak 1 yıldır kullanıyorum. Performansından yana şikayetim olmasada sıcaklık konusunda bir türlü ikna olamadım sizlerede danışmak istedim garantiye göndermeli miyim yoksa normal mi bu sıcaklıklar kartın 2. sahibiyim garantisi halen mevcut satın alırken mining yapılma ihtimalini göze alarak satın aldım zamanında bütçem olmadığı için o yüzden benim açımdan problem yok. Kart kış aylarında boşta 35-50 civarı takılıyor 50 derecelere genellikle YouTube Netflix'in Windows uygulamasında izleme esnasında çıkıyor, yaz aylarında ise sıcaklıklar 50 derece civarında ve kart soğutma için ara ara fanları çalıştırmakta bazı oyun değerlerini söylemek gerekirse;
Apex Legends: 70-80 derece civarında (haritadaki ev vb yapıların içerisinde 60'lara kadar düşüyor)
PUBG: 70-75 derece civarında.
Resident Evil 2 remake: 75-82 civarında oluyor genelde.
Stress testlerinde 82-83 dereceyi görüyor maksimum fan ayarı otomatikte oluyor hep underwolt vs ile uğraşmadım. Yaz aylarında oyunlardaki değerlere maksimum +5 derece ekleniyor sanırım tam hatırlamıyorum. İşin ilginç kısmı ise fan ayarlasamda sıcaklıkta gözle görülür bir değişim olmayışı sizce garantiye göndermeli miyim? Simdiden cevap verenlere teşekkürler aşağıya değerleri MSI ile göstererek ekran görüntüleri bırakıyorum örnek olarak;

14124.jpg

Bu da fan ayarını %80 civarına çıkardığımdaki sıcaklık değerleri;

23525.jpg

Edit: Kasa olarak Cooler Master Masterbox Lite 5 kullanıyorum kasanın ön kapağını hava alması için delikler açtım formda bir arkadaşın konusundan görerek.

O kasa havalandırma bakımından kötü. Öndeki fanların önü kapalı ve sürekli içeriye sıcak hava üflemesine sebep olur bu durum. Delik açtım dediğiniz ne kadar bir delik açtınız? Kapak çıkıyorsa kapak açık da dener misin? Kapak açıkken eğer 10 derece civarı fark ederse sorun kasadadır.

IMG_20200211_161456.jpg

Şu şekilde komple deldim görsellik çokta önemli değildi delikler açmadan önce öndeki kapağı çıkartıp kullanıyordum pek fark eden birşey olmuyordu kasanında etkisi olduğuna eminim hiç memnum değildim ama kartın fan hızını arttırsam bile sıcaklığın düşmemesi biraz garip

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı