ASUS ROG zephyrus G15 alınır mı?

Arkadaşlar pek iyi bir laptop değil. Hele ki fiyatına göre biraz daha iş odaklı garip bir laptop yapmışlar. 3070 koymuşlar ama 80W güç çekiyor saçma sapan bir şey yani.

En temizi oradan almak olacak hem vergi indirimiyle alacağın fiyatın %20'sini de geri alırım. Desteğiniz için teşekkürler. Umarım aldıktan sonra da "ilk izlenim" tarzında bir konu açarım :).

Arkadaşlar selamlar, biliyorsunuz kararı yurtdışından alma yönünde vermiştim ama Newegg'te neredeyse yurt dışı fiyatında bir laptop buldum. Sizce ne yapmalıyım?
Laptop'un GE76 ile farkları veya Scar serisi ile farkları var mıdır? 3070 performansında diğer modellere göre fark var mı varsa kaç TDP'lik çip var?
Genel olarak alınabilir bir model mi?

İhtimaller şöyle;
1) laptopu alırım ve sistemin bütün parçalarına satar orada da kullanırım. En son giderken de ortalama bir laptop alırım bizimkilere.
2) sistemi satarım ve bizimkilerin işini de görebilecek bir laptop alır (5k civarı), Eylül'e kadar GeForce Now ile idare edip oradan alırım.
3) sistemi satmam ve eylül'e kadar bekleyip eylül'de satarım. (ETH düşerse ekran kartımı 11.000'e satamam.)

Fikirleriniz çok önemli. Ona göre artık son kararı verip yoluma bakacağım. Şimdiden çok teşekkürler.
@WoLeRm @Turkish Kebab @MisakiTaro @mirsady @Radeon RX 5500M @Dark Lord of the Sith

Geç baktım kusura bakma. Aile denetimi...

G14 önerdim çoğu kişiye. Alanlar memnun ama G15 hakkında bilgim yok.

Gençler selamlar yine bir kafa karışıklığı yaşadım :D, ekran kartından sonra monitörü de satmayı planlıyorum ve yavaş yavaş sanki Türkiye'den mi alsam diye de kayıyor fikirlerim. Hem yurtdışında da fiyatlar aşağı yukarı MSI için aynı hem de gidince oradan hemen alamayacağım için beklemek ile de uğraşmak istemedim. Doğru mu yapıyorum bilemiyorum ama aklımda GE76 var. Fiyatlar 20 binin altına düşse direkt alacağım ama yakın zamanda biraz zor gibi. Düşerse beni etiketlemeniz mümkün mü?

Birde burada 17.3" demesine rağmen model adına GE66 diyor. Saçma sapan şey anlamadım.

Eski modellerinde ısınma sorunu vardı. İncelemeler çıktıktan sonra alınabilir. Hayırlı olsun hocam bu arada :) GE 76 ile farkları için ise soğutması diyebiliriz. Ama bence ucuz bir laptop alıp yurtdışından vergi indirimiyle krallar gibi alın. @Ek01000
Vergi indirimi ne oluyor tam olarak?
Arkadaşlar selamlar, biliyorsunuz kararı yurtdışından alma yönünde vermiştim ama Newegg'te neredeyse yurt dışı fiyatında bir laptop buldum. Sizce ne yapmalıyım?
Laptop'un GE76 ile farkları veya Scar serisi ile farkları var mıdır? 3070 performansında diğer modellere göre fark var mı varsa kaç TDP'lik çip var?
Genel olarak alınabilir bir model mi?

İhtimaller şöyle;
1) laptopu alırım ve sistemin bütün parçalarına satar orada da kullanırım. En son giderken de ortalama bir laptop alırım bizimkilere.
2) sistemi satarım ve bizimkilerin işini de görebilecek bir laptop alır (5k civarı), Eylül'e kadar GeForce Now ile idare edip oradan alırım.
3) sistemi satmam ve eylül'e kadar bekleyip eylül'de satarım. (ETH düşerse ekran kartımı 11.000'e satamam.)

Fikirleriniz çok önemli. Ona göre artık son kararı verip yoluma bakacağım. Şimdiden çok teşekkürler.
@WoLeRm @Turkish Kebab @MisakiTaro @mirsady @Radeon RX 5500M @Dark Lord of the Sith
Legion 5 Pro veya 7 tavsiye ederim Mayıs veya Haziran gibi marketlere düşecek.

@gen2 hocam İngiliz vatandaşı olmadığım için orada uygulanan KDV dediğimiz vergiden muaf oluyorum. Aldığım ürünün faturasını beyan ettiğimde vergi iade noktalarından vergi iadesi alabiliyorum.

Lenovo'lara bakılabilir dediğiniz gibi ama şu an cidden çok kararsızım. Ne yapılabileceği konusunda mantık üretmek beni zorluyor.

@Dark Lord of the Sith sağ olun hocam ama sizce de çok yüksek değil mi? Kafamda psikolojik sınır olarak 20.000'i koyunca üstüne 2000 küsur vermek fazla geldi :D.

@KpY0s sağ olun hocam ama sizce de çok yüksek değil mi? Kafamda psikolojik sınır olarak 20.000'i koyunca üstüne 2000 küsur vermek fazla geldi :D.
Yüksek ancak durumlar böyle olunca başka bir model kalmıyor. Monster önereceğim ama GE76 varken Monster pek olmuyor. Beklediğiniz zaman her zaman daha iyi bir model gelecek, bir yerde karar vermeniz lazım.

Yüksek ancak durumlar böyle olunca başka bir model kalmıyor. Monster önereceğim ama GE76 varken Monster pek olmuyor. Beklediğiniz zaman her zaman daha iyi bir model gelecek, bir yerde karar vermeniz lazım.
Hocam beklemek istemememin tek nedeni ekran kartını satacağım fiyatın düşebilme ihtimali. Yoksa amacım direkt yurtdışından almak.

Geri
Yukarı