ASUS ROG Zephyrus G15 alınır mı?

SynaxQ

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, başlıkta gördüğünüz ASUS ROG Zephyrus G15 laptopu almak istiyorum ama bazı sorularım var.
  • İşlemci olarak R7 6800HS kullanıyor sizce nasıl? Render gibi şeyler yapmayacağım.
  • Bu modeli kullanan varsa sizce nasıl performansı?

Laptopu bilgisayar mühendisliği okumak için alıyorum. Benim için batarya süresi çok önemli ve AMD işlemciler daha az güç tüketiyormuş galiba.

Oyun 2. planda şu anda. Overwatch gibi Online oyunlar oynuyorum, çok fazla AAA oyun oyun oynamıyorum. Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz kullanım için gayet iyi seçim hocam, 6800HS güçlü işlemci zaten.

Hocam bence bu bütçede bu daha mantıklı.

Bir konuda 6800H kesinlikle alınmaz çok ısınıyor denmişti öyle bir durum var mı acaba? İzlediğim testlerde çok sıkıntı görünmüyordu.

Yok hocam ROG'larda zaten genel olarak CPU soğutması iyi oluyor sıvı metal kullanıldığı için bu modelde GPU tarafında soğutma sıkıntı biraz sadece.

Taşınabilirlik ve pil ömrü istiyor hocam.

Güç tüketimi az diye amd işlemci seçmiştim. Ayrıca 3070 daha fazla enerji harcadığı için batarya ömrü daha da kısalmaz mı? Omenler çok ısınıyor diye duymuştum.

Yok hocam ROG'larda zaten genel olarak CPU soğutması iyi oluyor sıvı metal kullanıldığı için bu modelde GPU tarafında soğutma sıkıntı biraz sadece.

Taşınabilirlik ve pil ömrü istiyor hocam.
Zaten asus'un bir programı varmış içinde ben pek anlamam da. İstediğin zaman RTX 3060'ı kapatabiliyormuşsun amd işlemcideki ekran kartını kullanıyormuşsun. Genelde öyle kullanırım akşam dersler bittiğinde 2-3 el oyun atmak için açarım. Öyle Cyberpunk gibi üst düzey işler oynamayacağım.

Merhaba arkadaşlar, başlıkta gördüğünüz ASUS ROG Zephyrus G15 laptopu almak istiyorum ama bazı sorularım var.
  • İşlemci olarak R7 6800HS kullanıyor sizce nasıl? Render gibi şeyler yapmayacağım.
  • Bu modeli kullanan varsa sizce nasıl performansı?

Laptopu bilgisayar mühendisliği okumak için alıyorum. Benim için batarya süresi çok önemli ve AMD işlemciler daha az güç tüketiyormuş galiba.

Oyun 2. planda şu anda. Overwatch gibi Online oyunlar oynuyorum, çok fazla AAA oyun oyun oynamıyorum. Teşekkürler şimdiden.
Tercih edilebilir, ama 30k dan fazla verecekseniz,

Hp Oyun Bilgisayarı

Buna göz atmadan geçmeyin derim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Pil süresi aşırı önemliyse

Buna bakın. 10 saat kadar gidiyor igpu modu var.

Ve sorunuzun cevabı evet g15 de güzeldir.

Tercih edilebilir, ama 30k dan fazla verecekseniz,

Hp Oyun Bilgisayarı

Buna göz atmadan geçmeyin derim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Pil süresi aşırı önemliyse

Buna bakın. 10 saat kadar gidiyor igpu modu var.

Ve sorunuzun cevabı evet g15 de
Adaptörün ve laptopun hafif olması benim için önemli çok fazla taşıyacağım çünkü. Ve çantaya atmak için 15.6 inç arıyorum. Asus tuf modeli ile benim alacağımın arasında 3-4k var çok fark değil. Ben hepsiburada'dan 27-28k lık 512gb ssd'li olanı alacağım. 1tb ssd'li olan 32k sanırım.

Geri
Yukarı