ASUS ROG Zephyrus G15 alınır mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ben bu videodan bakarak kapattım Torboboost'u
İşlemcinin gücünün yarısını çöpe atıyorsun, değecek bir şey değil.

Aynı leptop dün elime ulaştı. Benzer leptoplara kıyasla hafif baya, diz üstünde kulanımda rahatsız etmedi beni.
Leptop biraz sıcak çalışıyor özellikle prize takılı olduğu zaman, burada sıcaktan kastım kasa ve klavye sıcak oluyor çok rahat hissediyorsun kasanın 40-50 derecelerde olduğunu. İşlemci sıcaklığı 50-60 arasındayken bu kadar ısınıyor kasa. Aliminyum gövdeden kaynaklı olduğunu düşünüyorum ben.

İşlemci zaman zaman 95 derecelere çıkıyor yük altında bu gibi ince ve kompakt bir leptop için normal diye düşünüyorum. Ben Turboboostu kapattım açıkçası zaten işlemci kullanacak bir şey yapmıyorum. 87 derecede sabit kalıyor işlemci Elden Ring gibi işlemci sömüren bir oyunda Fps'de de bir değişim olmadı açıkçası.

Pil çok rahaat 5 saat üzerini görüyor gerekli ayarları yaptıktan sonra.

Malzeme kalitesi de üst seviyede özellikle Touchpadinin çok beğendim şu ana kadar kullandığımın en iyisi diyebilirim.

Edit: Type C ile de şarj edebiliyorsun leptobu ben Apple'ın 96w'lık Adaptörünü aldım okula gidip gelirken kullanmak için Tuğla gibi adaptörü okula götürmek pek de mantıklı değil. Asusun kendi Type-C adaptörü de var ama Apple'ınki daha çok içime sindi boyut ve taşınabilirlik açısından. Tek eksisi yanında kabloyu da ekstra alman gerekiyor 100w destekleyen Type-C kablolar da ucuz değil açıkçası.
normal kullanımda da mı sıcak klavye vs ?

yukarıdaki arkadaşın dediği gibi aslında tuşlar o kadar da sıcak değil ama kasa ısınıyor şarja takılıyken, klavyeyi kullanırken elini kasaya dayadığında hissediyorsun sıcaklığı. Turboboostu kapattıktan sonra o kadar ısınma olmuyor bende.

bu cihazdan son zamanda deneyimleyen ya da eski yorum yapanlardan ilave yorum yapmak isteyen varsa memnun oluruz.

fazla cihaz yok piyasada ve 6800h'lı versiyon satılıyor.

iş /günlük kullanım için sıcaklık, fan sesi gibi oyun dışı yorumlar da değerli.

teşekkürler

bu cihazdan son zamanda deneyimleyen ya da eski yorum yapanlardan ilave yorum yapmak isteyen varsa memnun oluruz.

fazla cihaz yok piyasada ve 6800h'lı versiyon satılıyor.

iş /günlük kullanım için sıcaklık, fan sesi gibi oyun dışı yorumlar da değerli.

teşekkürler
Benim kullanim seklim su sekilde;

Silent ve Performans modunda Turboboost kapali Turbo modunda acik sadece

Bu sekilde silent modda herhangi bir isinma vs. olmuyor kasada, fanlar dönmedigi halde.

Performans modunda kasa isiniyor ama islemci 40-60 arasinda kaliyor.

Oyun oynarken %90 Performans modunda kullaniyorum. Fanlar max 44 desibel oldu bende. Turbo modda baya sesli calisiyor. 60 desibele kadar ulasiyor fan sesi. Sicakliklar 80 civarlarinda dolaniyor (Turboboost kapali). Turboboost acikken 95 dereceyi gördüm.

Günlük kullanimda silentmod, oyunlarda da Performans modu en dengeli seneryoyu veriyor benim deneyimlerime göre.

Isteyen sadece silent modda Turboboostu kapatabilir ama benim deneyimlerime göre en optimal kullanim sekli bu.

Son düzenleme:
Benim kullanim seklim su sekilde;

Silent ve Performans modunda Turboboost kapali Turbo modunda acik sadece

Bu sekilde silent modda herhangi bir isinma vs. olmuyor kasada, fanlar dönmedigi halde.

Performans modunda kasa isiniyor ama islemci 40-60 arasinda kaliyor.

Oyun oynarken %90 Performans modunda kullaniyorum. Fanlar max 44 desibel oldu bende. Turbo modda baya sesli calisiyor. 60 desibele kadar ulasiyor fan sesi. Sicakliklar 80 civarlarinda dolaniyor (Turboboost kapali). Turboboost acikken 95 dereceyi gördüm.

Günlük kullanimda silentmod, oyunlarda da Performans modu en dengeli seneryoyu veriyor benim deneyimlerime göre.

Isteyen sadece silent modda Turboboostu kapatabilir ama benim deneyimlerime göre en optimal kullanim sekli bu.
teşekkürler cevap için. peki Ryzen / intel farkı yok değil mi ? menulerin takılması, normal windows işleri vs

Teşekkürler cevap için. Peki Ryzen / Intel farkı yok değil mi? Menulerin takılması, normal Windows işleri vs

Başta Intel'e göre daha fazla ısındığını düşündüm Ryzen'lerin. Sonra internetten 12700HNIn oyun videolarına baktım 90 derecelere kadar çıkıyor oda. O yüzden fark görmüyorum ikisi arasında.

Geri
Yukarı