ASUS RTX 3080 Ti ROG STRIX OC Edition ekran kartının güç ışıkları yanıp sönüyor

Cemal Öztürk

Kilopat
Daha fazla  
RAM
CORSAIR 32GB (2x16GB) Vengeance RGB PRO
SSD veya HDD modeli
Samsung 1TB 990 PRO w/Heatsink M.2 SSD
Ekran kartı
Asus RTX 3080 TI Rog Strix OC Edition
Anakart
ROG STRIX B550-F GAMING
İşlemci
AMD Ryzen™7 5800X
Merhaba, benim bir sorunum var sizlerden yardım almak istedim. FC24 oyununa girdiğimde ekran kartının güç ışıkları kırmızı şekilde yanıp sönüyor biraz araştırma yaptım PSU bozuk olabileceğinden bahsettiler. PSU değişip yeniden denediğim ise yine aynı sorun devam etti sonra ekran kartını da değişip test ettim aynı marka model ile yine sorun devam ediyor. Bu sorunun çözümü yok mu? Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Denemediğim hiçbir şey kalmadı bir türlü olmadı PSU markam ASUS ROG STRIX 750 Gold. 1-2 saat önce farklı yerlere yaktım şu an için ışıklar yanmıyor.

Görsel atmadan neyi nereye taktığınızı anlayamam, eksik kablo ile beslerseniz sorun çıkarır zaten.

Soketleri yer değiştirmek geçici çözüm.

Son düzenleme:
Görsel atmadan neyi nereye taktığınızı anlayamam, eksik kablo ile beslerseniz sorun çıkarır zaten.

Soketleri yer değiştirmek geçici çözüm.

Bu şekilde görünüyor.

Dosya Ekleri

• IMG_1433.jpeg
    IMG_1433.jpeg
    88,3 KB · Görüntüleme: 14
Bu karta 3 ayrı kablo ile güç vermeniz lazım, 2 kablo ile olmaz, şu anki durumun sebebi PSU tarafının soketlerinden kaynaklı olabilir, çıkarıp kontrol edin, bağlantı şekli aşağıdaki gibi olacak.

Eki Görüntüle 2166438

Şu an şu şekilde taktım hiçbir sorun yok gayet normal ilerliyor. FC24 oynadım 2-3 saat bir sorun olmadı.

Dosya Ekleri

• IMG_1434.jpeg
    IMG_1434.jpeg
    160,7 KB · Görüntüleme: 15
ASUS ekran kartında bu durum güç bağlantısı hatası ya da yetersiz güç uyarısı demek (ışık rengi ve sabit/yanıp sönmesine göre).
Bu arada o kartı öyle çalıştırırsanız (ışığı sönse bile) bozma ihtimaliniz yüksek, dikkatli olun.

Soketin bir tanesi diğer soketten ayrılıyor ya, bu yanlış, hepsinin ayrı olması gerekiyor, çünkü o 2 kablonun verebileceği gücün üstünde güç istiyor kart, uzun kullanımda soket erimesi yaşatır, PSU'da yeterli çıkış olmasa bir bağlantı şekli öneririm ama sizde yeterli çıkış var.

Evet ne yazık ki PSU'da başka çıkış yok ne önerirsiniz?

ASUS ekran kartında bu durum güç bağlantısı hatası ya da yetersiz güç uyarısı demek (ışık rengi ve sabit/yanıp sönmesine göre).
Bu arada o kartı öyle çalıştırırsanız (ışığı sönse bile) bozma ihtimaliniz yüksek, dikkatli olun.

Ne yapmam gerekiyor peki?

Geri
Yukarı