Asus STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5 Ekran Kartı Isınma Sorunu

Hüseyin Ayhan

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 veya 3 aydır konu isminde de belirttiğim şekilde bir sorun yaşamaktayım. Ekran kartım herhangi bir oyuna girdiğimde(CS:GO, Battlefield, A.C. Black Flag vb.) çok fazla ısınıyor ve bilgisayar bir anda elektrik kesilircesine kapanıyor, daha sonra sıfırdan tekrar çalışıyor. Ekran kartını söktüm, macununu temizledim ve ekran kartında da toz bırakmadım ancak sorun hala devam ediyor. Neden böyle olduğuna anlam veremiyorum. Konuyla ilgili yardımcı olursanız inanın beni çok mutlu edersiniz. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İçini açtığınız için garanti dışı kalmıştır bence. Garantiye gönderebilirdiniz. Diğer türlü yapmanız gerekeni yapmışsınız zaten. Ayrıca overclock yaptıysanız geri alabilirsiniz.

Grafik işlem birimleri tjmax değerini aştıkları zaman BIOS'a değil kuzey köprüsüne kill komutunu verir. Yani sistemi tamamen kapanmaz veya yeniden başlatmaz. Sistem çalışmasına devam eder fakat grafik işlemci artık sistemden çıkmış olarak gözükür. Reset attığınızda GPU tjmax değerinin altında ise tekrardan görüntü gelir. Sorun anakarttan veya güç kaynağından kaynaklanıyor olabilir. Sistem özelliklerini detaylı olarak belirtin.

İşlemci: AMD Fx 8350 8x İşlemci
Ekran Kartı: Asus Strix GTX 960 4gb OC
Anakart: Asus m5a97 r2.0
Ram: 4x2 8gb
Güç Kaynağı: Xigmatek A-Calibre PSU 600w

Öncelikle farklı bir güç kaynağı ile dene. MSI Afterburner OSD ile oyunda 2-3 dakikalık bir video çekip paylaş donanım kullanımlarını ve ısı değerlerini görelim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba konu ile ilgili araştırmalarımı yaptım kartım 70c üzerine çıkarak kapanıyor. Termal macununu yeniledim ama hiç bir faydası olmadı. Konu hakkında yardımcı olursanız inanılmaz mutlu olurum. Voltaj değerlerimi kontrol edebileceğim bir program var mıdır? Teşekkürler.

Not: ekteki görüntü MSI AFTERBOURNER ANDROİD APP ile çekilmiştir. CS:GO oynarken bilgisayar yine aynı şekilde kapandı.

Merhaba, Hala aynı sorunum devam ediyor. Ekran kartım ile underclock yaptım ancak hiç bir yararı olmadı. Benchmark testlerinde ekran kartım 81c sıcaklığa kadar çıktı ancak kapanmadı. Sorun ram ve anakart da olabilir mi? konu hakkında değerli yardımlarınızı rica ediyorum.

Arkadaşlar merhaba, Hdd içeriğini birazcık temizledim. Gereksiz dosya ve oyunları sildim. Eskisi kadar çok kapanmıyor. Normalde oyuna girdiğim anda kapanıyordu fakat artık bir kaç dakika sonra kapanıyor. Acaba bunun nedeni nedir?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2017-11-04-22-03-15.png
    Screenshot_2017-11-04-22-03-15.png
    91,3 KB · Görüntüleme: 69
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı