ASUS Thor serisinin ATX 3.0 versiyonu çıkacak mı?

Tiger1

Hectopat
Arkadaşlar ROG serisi bir güç kaynağı alacağım fakat Thor serisinde ATX 3.0 desteği yok maalesef. Bu serinin ATX 3.0 destekleyen bir sürümü çıkacak mı bilen var mı?

platinum sertifikalı değiller Thor serisi gibi.

Evet Thor demek istemiştim ben de.

Sizce bu önemli bir sorun mu ?

Hayır sorun bile değil. Sertifika kısmına takılmayın hiç. ROG serisinden şunu öneririm:

Top kalitede ve performansı çok iyi. Yalnız 1200W olanı için değil, 1000W olanı için geçerli.

Yani %2 %3 verimlilik sizin için çok çok önemliyse bu bir sorun olabilir. Gold sertifikalı PSU'lar en alınabilesi PSU'lar bana göre. Tabii Gold sertifikalı PSU parasına Platinium alabiliyorsanız düşünmeyin bile.

Bence de. Çoğu Plat modellerin fiyatları kazık. Nadiren iyi denk geliyor.

Aslında aklımda ilk olarak şu vardı

Ömürlük bir PSU olarak kullanma düşüncem vardı. Fakat ATX 3.0 olmayınca bir tık soğudum. Sonrasında şu iki PSU'yu gözüme kestirdim.

Bu ikisinden de beyaz olanı dikkatimi çekti. Çünkü beyaz bir sistem toplama düşüncem var. Kısacası ne alsam bir türlü bilemiyorum. İlk attığım Thor 1600 watt beni aşırı cezbediyor. Gerek OLED ekrana sahip olması, gerek 1600 watt oluşu, gerek titanyum sertifikası falan. Tek eksiği ATX 3.0 olmayışı. Zaten şu an acil bir sistem toplama durumum yok. Sizce Thor serisini bekleyimi yoksa yavaştan diğer attığım iki PSU'dan birini alim mi arkadaşlar?

Onu alacağınıza şunu alın:

ATX 3.0 olmasını boşverin, attığım PSU dünyanın gelmiş geçmiş en iyi güç kaynağı. Bakın en iyilerinden birisi değil, direkt en iyisi. Şu ROG'dan iki tane yanyana koyun, bir tane AX1600i etmez.

Neyse zaten ihtiyacınız hiç yok, AURA GOLD 1000W öneririm dediğim gibi. 1200W olanı bir tık geride performans anlamında. Renk seçimi de sizin.

Ömürlük bir PSU olarak kullanma düşüncem vardı.

AX1600i tartışmasız eğer bunu istiyorsanız. ATX 3.0 olayı konusunda endişelenmenize gerek yok ne olduğunu biliyor musunuz tam olarak?

AX1600i tartışmasız eğer bunu istiyorsanız. ATX 3.0 olayı konusunda endişelenmenize gerek yok ne olduğunu biliyor musunuz tam olarak?
Evet hocam , ekran kartına 600 watt güç veren giriş yanılmıyorsam.

ATX 3.0 olmasını boşverin, attığım PSU dünyanın gelmiş geçmiş en iyi güç kaynağı. Bakın en iyilerinden birisi değil, direkt en iyisi. Şu ROG'dan iki tane yanyana koyun, bir tane AX1600i etmez.
Tüm sistem parçalarını rog serisi toplamak istiyorum aslında hocam yani bu attığınız da güzel fakat biraz marka takıntısı var bende maalesef.
Neyse zaten ihtiyacınız hiç yok, AURA GOLD 1000W öneririm dediğim gibi. 1200W olanı bir tık geride performans anlamında. Renk seçimi de sizin.
İkisi de aynı psu değil mi hocam ? birisi 1000lik birisi 1200lük.

İkisi de aynı psu değil mi hocam ? birisi 1000lik birisi 1200lük.

Aynı da 1000W olanın performansı biraz daha iyi 1200W olana kıyasla.

Evet hocam , ekran kartına 600 watt güç veren giriş yanılmıyorsam.

O değil, PCI-e 5.0 standartı o. İleriye dönük bir model istiyoranız 12VHPWR çıkışı olan bir PSU alacaksınız. Eğer almazsanız dönüştürücü ile kullanırsınız.

ROG Aura 1000W öneririm dediğim gibi. 1200W alasınız varsa yine alın, 1000W olanın performansı daha iyi onu bilin sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı