ASUS TUF A15 FA507Xİ oyunlarda ısınıyor

zeuthetis

Centipat
Daha fazla  
ASUS A15'in 4070'li modelini satin aldim. Dün geldi bugün Bannerlord oynamaya başladım fakat aşırı isiniyor ve isininca da cok kötü drop yiyor nihayetinde PC kendini bastan baslatiyor. CPU 87, GPU 85 derecesinde oluyor genelde. Baska kullanan var mi acaba? Daha yeni geldi cok moralimi bozdu.

Laptoplarda 87-85 dereceleri oyun oynarken normal. Kendini tekrar başlatması sıkıntı, ancak bu sıcaklıklarda kendini tekrardan başlatacağını sanmıyorum. Sıcaklık değerlerini nereden aldınız?

Laptop icin asiri yuksek degerler degil aslinda ama bulunan parcalara gore sicakliklar yuksek, ozellikle ekran karti icin. Asus'un fiyatinin diger 4070'li modellere gore az olmasinin sebepleri var, onlardan biri de sogutmasiymis demek ki.

Ek olarak su linki de buraya birakayim da gocunan arkadaslar ne dedigimi anlasin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Laptoplarda 87-85 dereceleri oyun oynarken normal. Kendini tekrar başlatması sıkıntı, ancak bu sıcaklıklarda kendini tekrardan başlatacağını sanmıyorum. Sıcaklık değerlerini nereden aldınız?
Geforce Experiment ve MyASUS

Aynı bilgisayarı sipariş ettim yarın geliyor. İçime kurt düştü şimdi
Hocam senle iletisimde kalabilir miyiz?

3DMark da TimeSPY testi yaptım. 30 dakika kadar sürdü. Sıcaklık 86 falandi ve drop, restart gibi olaylar olmadı.

Hocam acaba size ayıplı ürün mü geldi 🤔

@zeuthetis Hocam ekranda ışık sızmaları vs var mı forumda başka birinin de böyle bi konusu vardı sanırım.
Yarın iletisime geçeceğim ASUS ile. Sizin deneyimlerinizi de merak ediyorum. Benim tahminim cpu isinmasi yuzunden oluyor bunlar. Cunku 3Dmark'ta olmadi. Isik sizmasi mi ips glow mu emin olamadim.

Yarın iletisime geçeceğim ASUS ile. Sizin deneyimlerinizi de merak ediyorum. Benim tahminim cpu isinmasi yuzunden oluyor bunlar. Cunku 3Dmark'ta olmadi. Isik sizmasi mi ips glow mu emin olamadim.
Hocam ips glow ile işlemci sıcaklığının bence alakası yok. Forumda bir arkadaşta gördüm sanırım ışık sızması gibi köşelerde oluşuyor çok kötü görünüyor açıkçası

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
forumda bir arkadaşın videosu

Yeni konular

Geri
Yukarı