ASUS TUF A15 soğutucu önerisi

threshold

Centipat
Merhabalar arkadaşlar daha yeni ASUS TUF A15 serisi bir laptop aldım ama alt tarafı fotoğraftaki gibi kapatılalabildiği kadar kapatılmış, sizce vakumlu soğutucu mantıklı mı? Testlerde 10-20 derece fark ettiriyor.
Not: Ryzen 7 4800H, GTX1650 Ti.

Screenshot_2020-06-27-20-53-02-698_com.android.chrome.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum sakın ama sakın alma vakumlu sogutucular 1 haftalık kullanma sonucu fanlara zarar veriyor ve daha çabuk bozuluyor fanlar
Vakumlu soğutucu bilgisayarın kendi fanını bile bozabilir.
Valla hocam YouTube'dan baktığım zaman uzun süre kullanıyorum bir şey olmuyor tarzı şeyler diyorlar peki vakumlu haricinde ne önerirsiniz üstten hava alıyor arkadan veriyor laptop

Valla hocam YouTube'dan baktığım zaman uzun süre kullanıyorum bir şey olmuyor tarzı şeyler diyorlar peki vakumlu haricinde ne önerirsiniz üstten hava alıyor arkadan veriyor laptop
Dostum yt videoları her zaman samimiyetle çekilmiyor benim arkadaşım vakumlu soğutucu yüzünden laptobunun fanlarını degiştirmek zorunda kaldı sizin yapabileceginiz en iyi şey odanin cereyan eden bir bölgesi yani her tarafı açık pencere ve kapı arası gibi bir yerde laptobu yerden yüksekte tutarak oynamanız bunun için standlar var 20 tl ye onlardan alın

Ben laptop standı kullanıyorum . Gayet iyi. Benimki arkadan ve alttan üflüyor havayı.
benimkinin altı çok büyük ölçekte kapalı olduğu için :D %5 bile yoktur yani açık alan
Dostum yt videoları her zaman samimiyetle çekilmiyor benim arkadaşım vakumlu soğutucu yüzünden laptobunun fanlarını degiştirmek zorunda kaldı sizin yapabileceginiz en iyi şey odanin cereyan eden bir bölgesi yani her tarafı açık pencere ve kapı arası gibi bir yerde laptobu yerden yüksekte tutarak oynamanız bunun için standlar var 20 tl ye onlardan alın
yapacak bişey yok sanırım.. laptopu zorlamamaya çalışacağım artık..

O bilgisayarı soğutucu kurtarmaz. Çünkü bileşenlere hava gidecek yer yok.

Bence evde kullanırken alt kapağı sök öyle kullan. Sıcaklıklar çok fark edeceğinden performansında artış olur.

Keşke o laptobu almadan önce ufak bir araştırma yapsaydın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu videodaki yöntemi uygulayabilirsin turbo boots kapatarak yada verimli etkin yaparak ısınma sorununun önüne geçiyor ve oyunlarda performans kaybı yaşatmıyor

Altına modifiye yapmayı deneyebilirsiniz ya da evdeyken altı açık kullanın o laptop hava akışi konusunda cidden berbat almadan konu açsanız başka bir laptop önerirdik.

Geri
Yukarı