ASUS TUF FX705 ısınma sorunu çözümü

FX506 kullanıyorum 1650 Ti varyantlı versiyonu var altında doğru düzgün havalandırma deliği yok yine. GPU'nun oraya küçük yarım açık 2 delik koymuşlar SSD de var bir de o kadar CPU'ya açmayı nasıl düşünememişler bilmiyorum 14nm ısınan bir i5 10300H var zaten niye delik açmazsın ki.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bu benim kullandığım model.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu sizinki.

2021 modelde işlemci direkt apaçık diyebiliriz :D. Sizde petekleri yarım şekilde açmışlar ve çok az yerde dediğiniz gibi. Üstelik bakır boru sayısı da daha az. 2021 modelin petek boşluklarına bakarak altları açmanızı öneririm. Güzel yenilediler TUF Serisini. Desktop'ta 41 derecelerde kullanıyorum laptopu.

2021 model.

2020 model.

Dosya Ekleri

• ASUS-TUF-GAMING-LOGO-2020.jpg
    ASUS-TUF-GAMING-LOGO-2020.jpg
    40,3 KB · Görüntüleme: 57

Hocam bu benim kullandığım model.

Bu sizinki.

2021 modelde işlemci direkt apaçık diyebiliriz :D. Sizde petekleri yarım şekilde açmışlar ve çok az yerde dediğiniz gibi. Üstelik bakır boru sayısı da daha az. 2021 modelin petek boşluklarına bakarak altları açmanızı öneririm. Güzel yenilediler TUF serisini. Desktop'ta 41 derecelerde kullanıyorum laptopu.

2021 model.

2020 model.

Attığınız videodaki 1660 Ti varyantı bu arada benim versiyonum da sadece 2 tane bakır boru bulunuyor. Alttaki petek kısmını neyle açabilirim ki? Bu arada garantiden çıkarıyor o işlem ama bilmiyorum.

Attığınız videodaki 1660 Ti varyantı bu arada benim versiyonum da sadece 2 tane bakır boru bulunuyor. Alttaki petek kısmını neyle açabilirim ki? Bu arada garantiden çıkarıyor o işlem ama bilmiyorum.
Hocam büyük ihtimal garantiden çıkarır maalesef. Bakır boru değilde arkadaki petek boşlukları için atmıştım videoyu. Onu da görünce belirtmek istedim. Konu sahibine işlem nasıl oluyor sorabilirsin.

Biz falçata ile dikkatlice kestik. Dremel tipi aletlerle de kesebilirsiniz. Eliniz yatkın değilse yapmanızı tavsiye etmem kasa zarar görebilir.
Ekran kartı fanının önünü kesildi. Bilgisayar artık drop yemiyor. Eskiden aşırı derecede drop yerdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı