Çözüm ASUS TUF A15 ısınma sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HanDuo

Centipat
Makaleler
1
Arkadaşlar normalde PUBG'de 85-92°C civarlarındaydı işlemci, Turbo Boost kapatınca 66°C'yi geçmedi. Beni çok şaşırttı FPS kaybı da yaşamadım, yaşıyorsam da azdır fark edemedim ve islemci isinmayinca fanlar da sessiz çalışıyorum. Sanirim Turbo Boost kapalı kullanmak daha mantıklı geldi. PC ASUS TUF A15 (laptop soğutucusu ile birlikte kullanıyorum). Isı problemi yasayanlar deneyebilir.

IMG_20221106_151844.jpg
IMG_20221106_151640.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi model birkaç sorum olacak da?
Arkadaşlar normalde PUBG'de 85-92°C civarlarındaydı işlemci, Turbo Boost kapatınca 66°C'yi geçmedi. Beni çok şaşırttı FPS kaybı da yaşamadım, yaşıyorsam da azdır fark edemedim ve islemci isinmayinca fanlar da sessiz çalışıyorum. Sanirim Turbo Boost kapalı kullanmak daha mantıklı geldi. PC ASUS TUF A15 (laptop soğutucusu ile birlikte kullanıyorum). Isı problemi yasayanlar deneyebilir.

Eki Görüntüle 1564735Eki Görüntüle 1564736

Bu modelin kronik bir sorunu bu dostum termal macun ve Turbo fan kullan iyice ferah çalışsın

Turbo boost derken neyi kastediyorsunuz hocam Turbo seçeneğini mi? Bir de Furmark'ta 1080P'de değerleriniz ne idi? Oyunda falan sorun var mı şu an?
İslemcinin turbo boostu.Furmark testi hiç yapmadım.Battlefield 1 gta5 pubg cs go bunların hepsini en yüksek grafiklerde oyuna göre 80-144 fps arası oynatıyor.Ben genelde orta ayarlarda pubg oynuyorum 120-144 fps arası alıyorum ekran kartı 40-50 yüklerde oluyor.

İslemcinin turbo boostu.Furmark testi hiç yapmadım.Battlefield 1 gta5 pubg cs go bunların hepsini en yüksek grafiklerde oyuna göre 80-144 fps arası oynatıyor.Ben genelde orta ayarlarda pubg oynuyorum 120-144 fps arası alıyorum ekran kartı 40-50 yüklerde oluyor.
Turbo boostu nasıl düşürüyorsunuz, bir de furmark yapma imkanınız var mıdır?

bende turboboost kapattım COD oynuyorum 70-77 derece arası oynuyorum. Günlük kullanımda da 60 dereceyi görmüyor (video vs), boşta iken altta soğutucu ile 43 derece soğutucusuz 45-48 derece, indesing-illistrator gibi programlarda da altta soğutucu varken 60 dereceyi geçmiyor ve bu söylediğim sıcaklıklarda makine hiç fana ihtiyaç duymadığı için açmıyor 65 i gördüğü an fan açıyor makine öyle abartılacak şekilde de çalışmıyor fan 3000 rpm civarı

Bu videoya göre kapatabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Turbo boostu nasıl düşürüyorsunuz, bir de furmark yapma imkanınız var mıdır?

Geri
Yukarı