Çözüm ASUS TUF A15 ısınma sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
94 derece nedir hocam çok fazla. Bilgisayar marka model nedir?

Hocam bilgileri güncelliyorum Turbo Boost kapalı Armoury Crate performans modu işlemci sıcaklık 70-80 derece arası.

Ürün modeli ASUS TUF gamin A15 FA507NU 8 GB RAM RTX 4050 512 GB SSD Ryzen 7 7735HS işlemci.

Arkadaşlar normalde PUBG'de 85-92°c civarlarındaydı işlemci, Turbo Boost kapatınca 66°c'yi geçmedi. Beni çok şaşırttı FPS kaybı da yaşamadım, yaşıyorsam da azdır fark edemedim ve islemci isinmayinca fanlar da sessiz çalışıyorum. Sanirim Turbo Boost kapalı kullanmak daha mantıklı geldi. PC ASUS TUF A15 (laptop soğutucusu ile birlikte kullanıyorum). Isı problemi yasayanlar deneyebilir.

Eki Görüntüle 1564735Eki Görüntüle 1564736

Performans ile Turbo mod arasında az bir fark var. Performans öneririm. PUBG oynuyorsun zaten. Ya şunu öğrenin artık ekran Hertz'iniz ne kadarsa onun +1 FPS üstünü sabitleyin 165 Hz ise 166 FPS sabitleyip oynayın 300 400 olunca FPS'iniz arttı diye oyun daha da akıcı olmuyor. PC'de ısınmıyor.

Daha önce başka bir konu altında paylaşmıştım ancak burada da paylaşmamda fayda var. Aynı ısınma problemlerini ben de yaşıyordum ta ki bilgisayar kendi kendini eritene kadar, evet baya baya eridi bilgisayar. Garantisi devam ederken ASUS'a başvurdum ancak kullanım hatası deyip geçtiler. Hatta bilgisayara ısı tuttuğumu iddia ettiler. Hiç böyle bir dönüş beklemiyordum, o tavırlardan sonra çok sinirlendim 6 ayda beklesem 1 yılda beklesem tüketici heyetine başvurmaya karar verdim. ASUS Türkiye servisi sadece ilgileniyor gibi gözüküyor ama hiçbir şey yapmıyor hatta oradaki çalışanların tek görevi kullanıcı hatası uydurmak. Telefonda bir güzel azarladıktan sonra sadece sustular. Evet Asus müşteri hizmetlerinin görevi de yaptıklarından dolayı azar işitmek. Telefonun başındaki bay/bayan sizi dinliyor cihazınızı soruyor ve sonra "ısı tutmuşsunuz" gibi bir mazeret bulup işin içinden sıyrılıyorlar ne bir çözüm buluyorlar ne de bir argüman sunuyorlar. Ben de şirket olsam aynısını yapardım zaten 100 kişi şikayet etse biri ikisi mahkemeye gidecek onlar da en az 6 ay sonra sonuç alacaklar tabi. ŞİMDİ BURDAN DUYURUYORUM ARKADAŞLAR BU BİLGİSAYARI ALMAYIN HATTA ASUS'TAN HİÇBİR ŞEY ALMAYIN. Çünkü ayıplı maldan sorumluluktan hakem heyetine başvurumla bilgisayar incelendi ve kusurlu çıktı, talebimin kabulüne ve ayıpsız muadiliyle değişimine karar verdiler. İlgili başvurumu ve heyet kararını ekledim.

EK: Kararı ASUS'a ilettik. Önce bana bilgisayarın muadili diye bir alt ekran kartlı modelini önerdiler sonra bunun bilgisayarın dengi olmadığını paramızı çöpte bulmadığımızı söyledim. Hukuk servisleri bile yok tam bir rezalet beni satıcıya yönlendirdiler satıcıdan para iadesini zar zor alabildim yoksa icra takibini yiyeceklerdi. ASUS Globalin bunların yaptıklarından haberdar olduğunu sanmıyorum, en azından kullanıcı hatası raporu falan gönderirsin ısı tuttunuz ne demek mk mahalle esnafı mısınız siz? Ayrıca ayıplı maldan doğan tazminat davası da açılacak burada bitmedi bu iş REZİLSİN ASUS TR. Bir daha senden hiçbir parça almak zorunda kalmam umarım.​

Dosya Ekleri

• Karar_page-0001.jpg
    Karar_page-0001.jpg
    189,3 KB · Görüntüleme: 36
  • Karar_page-0002.jpg
    Karar_page-0002.jpg
    273,9 KB · Görüntüleme: 33
  • Karar_page-0003.jpg
    Karar_page-0003.jpg
    118,9 KB · Görüntüleme: 34
  • Karar_page-0034.jpg
    Karar_page-0034.jpg
    310,9 KB · Görüntüleme: 28
  • Karar_page-0035.jpg
    Karar_page-0035.jpg
    177,7 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Daha önce başka bir konu altında paylaşmıştım ancak burada da paylaşmamda fayda var. Aynı ısınma problemlerini ben de yaşıyordum ta ki bilgisayar kendi kendini eritene kadar, evet bayağı bayağı eridi bilgisayar. Garantisi devam ederken ASUS'a başvurdum ancak kullanım hatası deyip geçtiler. Hatta bilgisayara ısı tuttuğumu iddia ettiler. Hiç böyle bir dönüş beklemiyordum, o tavırlardan sonra çok sinirlendim 6 ayda beklesem 1 yılda beklesem tüketici heyetine başvurmaya karar verdim. ASUS Türkiye servisi sadece ilgileniyor gibi gözüküyor ama hiçbir şey yapmıyor hatta oradaki çalışanların tek görevi kullanıcı hatası uydurmak. Telefonda bir güzel azarladıktan sonra sadece sustular. Evet ASUS müşteri hizmetlerinin görevi de yaptıklarından dolayı azar işitmek. Telefonun başındaki bay/bayan sizi dinliyor cihazınızı soruyor ve sonra "ısı tutmuşsunuz" gibi bir mazeret bulup işin içinden sıyrılıyorlar ne bir çözüm buluyorlar ne de bir argüman sunuyorlar. Ben de şirket olsam aynısını yapardım zaten 100 kişi şikayet etse biri ikisi mahkemeye gidecek onlar da en az 6 ay sonra sonuç alacaklar tabii. ŞİMDİ buradan DUYURUYORUM arkadaşlar BU bilgisayarI ALMAYIN HATTA ASUS'tan hiçbir şey ALMAYIN. Çünkü ayıplı maldan sorumluluktan hakem heyetine başvurumla bilgisayar incelendi ve kusurlu çıktı, talebimin kabulüne ve ayıpsız muadiliyle değişimine karar verdiler. İlgili başvurumu ve heyet kararını ekledim.

EK: Kararı ASUS'a ilettik. Önce bana bilgisayarın muadili diye bir alt ekran kartlı modelini önerdiler sonra bunun bilgisayarın dengi olmadığını paramızı çöpte bulmadığımızı söyledim. Hukuk servisleri bile yok tam bir rezalet beni satıcıya yönlendirdiler satıcıdan para iadesini zar zor alabildim yoksa icra takibini yiyeceklerdi. ASUS Globalin bunların yaptıklarından haberdar olduğunu sanmıyorum, en azından kullanıcı hatası raporu falan gönderirsin ısı tuttunuz ne demek mk mahalle esnafı mısınız siz? Ayrıca ayıplı maldan doğan tazminat davası da açılacak burada bitmedi bu iş REZİLSİN ASUS TR. Bir daha senden hiçbir parça almak zorunda kalmam umarım.​

Geçmiş olsun hocam senin ki bayağı talihsizlik olmuş üstüne bir de destek alamamışsın. Aracı firmalar olunca garanti konusu adam gibi olmuyor maalesef

Geçmiş olsun hocam senin ki bayağı talihsizlik olmuş üstüne bir de destek alamamışsın. Aracı firmalar olunca garanti konusu adam gibi olmuyor maalesef
Hayır bir de servisten sonra sapasağlam çalışan touch-pad de bozuldu. Yetkili servis KVK mıdır ne boktur, görevliye tutanağa geçeceğiz diyorum yüzünü ekşitiyo bana alçak kadın. Bir daha da gaming laptop falan almam lanet olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı