ASUS TUF Gaming 1200W vs FSP Hydro PTM Pro 1200W

Anladım. Ekstra olarak şunu söyleyebilirim Rog STRIX ve THOR olarak 1200W olup ATX 3.0 teknolojisi destekleyen model bulamadım zaten
Ben genelleme yaparak dedim onu hocam.

Hayır zaten para iadesi alacaksanız bu modellere bakmayacağız.

PTM Pro daha kaliteli bir iç yapıya sahip, performansı da biraz daha iyi. TUF kalitesiz değil, o da kaliteli ama fiyatı gerçekten berbat.

Para iadesi alırsanız size fiyatına göre en iyi modeli öneririm. Konu kapanmış olur. FSP olup olmaması da önemli değil, her markanın kalitesiz ürünleri var.
Anladım demek istediğinizi, şu anda ASUS TUF 9700 TL'ye (yani FSP iade şansı tanır ise + olarak 1000TL vererek) 2 ay ertelemeli peşin fiyatına 6 taksit seçeneği ile alınabilir durumda. Fİyatlar arasında %10 fark söz konusu denebilir ikisi arasında yani.

Daha ekonomik çözüm seçeneği söylemlerinizi anladım fakat 1200W ATX 3.0 olan modellerin maraksı everest ya da rampage gibi türk markaları olmadığı sürece 7500 TL'den aşağı yok piyasayı incelediğimde zaten.

Anladım demek istediğinizi, şu anda ASUS TUF 9700 TL'ye (yani FSP iade şansı tanır ise + olarak 1000TL vererek) 2 ay ertelemeli peşin fiyatına 6 taksit seçeneği ile alınabilir durumda. Fİyatlar arasında %10 fark söz konusu denebilir ikisi arasında yani.

Daha ekonomik çözüm seçeneği söylemlerinizi anladım fakat 1200W ATX 3.0 olan modellerin maraksı everest ya da rampage gibi türk markaları olmadığı sürece 7500 TL'den aşağı yok piyasayı incelediğimde zaten.
ATX 3.0 lazım olduğunu biz nasıl bilelim hocam. Model yazmamışsınız ki :D O bütçeye en iyi PSU yine FSP'nin.

ATX 3.0 lazım olduğunu biz nasıl bilelim hocam. Model yazmamışsınız ki :D
Haklısınız hocam kusura bakmayın, ASUS TUF RTX 4080 Ekran kartı var sistemde ve işlemci i9 14900K olduğu için minimum 750-800W öneriliyor zaten. İleride sistemde iyileştirme yapabilme potansiyelimi de düşünerek minimum 1200W olmasını istiyorum. RTX 4000 serisi ekran kartları ve önümüzdeki yıllarda çıkacak erkan kartı bağlantı sistemleri ve verimleri için ATX 3.0 önemli bir parametre dolayısıyla olmuşken bu kadar para harcamışken ATX 3.0 da olmasını kendimce şart görüyorum kullanacağım PSU modelinde :)

FSP olanı 8700 TL'ye aldım ve 2 aydır sorunsuz kullandım. Şu an kampanya sebebiyle 9700 TL'ye 2 ay ertelemeli 6 taksit ile ASUS TUF olanı alabilme şansım var. Tabii FSP garanti personelleri birebir değişim seçeneğinin yanında iade şansı tanır ise, ya da onlar tanımasa bile yasal olarak öyle bir şansım var mı bilmiyorum.

Kampanya nerede acaba?

Haklısınız hocam kusura bakmayın, ASUS TUF RTX 4080 Ekran kartı var sistemde ve işlemci i9 14900K olduğu için minimum 750-800W öneriliyor zaten. İleride sistemde iyileştirme yapabilme potansiyelimi de düşünerek minimum 1200W olmasını istiyorum. RTX 4000 serisi ekran kartları ve önümüzdeki yıllarda çıkacak erkan kartı bağlantı sistemleri ve verimleri için ATX 3.0 önemli bir parametre dolayısıyla olmuşken bu kadar para harcamışken ATX 3.0 da olmasını kendimce şart görüyorum kullanacağım PSU modelinde :)
Eğer bütçeyi 12k'ya oynatabilirseniz Rog Strix bakabilirsiniz.

1200W almanız şart değilse daha uyguna kaliteli modeller var 1050W ve 1000W. 1200W istiyorsanız maceraya girmeden PTM Pro değişimi yaparsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı