FSP Hydro PTM Pro 1200W vs Deep cool PX1200-G 1200W

troken

Picopat
Daha fazla  
1200W PSU'lar arasında en iyisi hangisi?

Son düzenleyen: Moderatör:
FSP derim üretici bir marka olduğu için. FSP ve SeaSonic dışında başka marka da önermem çevremdeki arkadaşlarıma.

Deep cool da fena değildir ama FSP daha güzel olur.

Bu incelemede PTM PRO 1200W modeli de yer alıyor, kendin de inceleyebilirsin.

PX1200G modeli daha iyi.

FSP derim üretici bir marka olduğu için.
FSP üretim yapıyor diye bütün güç kaynakları iyi olacak diye bir şey yok. Kaldı ki marka değil, model satın alıyoruz, model araştırması yapmadan marka övmeniz/gömmeniz yersiz ve anlamsız.
FSP ve SeaSonic dışında başka marka da önermem çevremdeki arkadaşlarıma.
İyi ki çevrendeki arkadaşlarından birisi değilim.

Bu incelemede PTM PRO 1200W modeli de yer alıyor, kendin de inceleyebilirsin.

PX1200G modeli daha iyi.

FSP üretim yapıyor diye bütün güç kaynakları iyi olacak diye bir şey yok. Kaldı ki marka değil, model satın alıyoruz, model araştırması yapmadan marka övmeniz/gömmeniz yersiz ve anlamsız.

İyi ki çevrendeki arkadaşlarından birisi değilim.
Zaten senin gibisini çevreme de sokmazdım merak etme. Bir çok markaya da FSP ve Seasonic üretim yapıyor. DeepCool, Corsair Cooler Master,... markalar FSP ve SeaSonic'den aldıkları bileşenleri kendi logoları altında montajlıyor. SeaSonic ve FSP ise A'dan Z'ye bütün bileşenini kendisi üretiyor. Senin de PSU hakkında bilgisiz olduğunu buradan da anlayabiliyoruz :). PSU'nun babası da SeaSonic'dir bunu kimse de inkar edemez.

PSU'nun babası da Seasonic'dir bunu kimse de inkar edemez.

Ezbere konuşmayı boş vermeniz lazım. Son dönemde üst seviye pek çok model CWT tarafından üretiliyor. Ama bu demek değil ki CWT'nin her modeli, hatta farklı markalar için ürettiği aynı platformu kullanan güç kaynakları aynı seviyede.

Misal, DeepCool PX1200G, Seasonic Vertex 1200W'dan da iyi bir ünite. Ya da NZXT C Gold serisinin Seasonic tarafından uretilen eski versiyonları, 2022 CWT revizyonundan daha geride kalıyor.

Son düzenleme:
Birçok markaya da FSP ve Seasonic üretim yapıyor.
Üretim yapıyor olması her modelin kaliteli olduğu anlamına gelmez.
DeepCool, Corsair Cooler Master,... markalar FSP ve SeaSonic'den aldıkları bileşenleri kendi logoları altında montajlıyor.
Arkadaşım ne saçmalıyorsun sen? Üretim yapmayan markalar FSP, Seasonic ve CWT gibi markalardan üniteler alıp marka basıp satıyor diye bu o markaları dandik mi yapıyor? Kaldı ki biz Cooler Master, DeepCool gibi markalara "Bunlar Seasonic'ten ve FSP'den daha iyi PSU üreticisidir." diye bir yorumda bulunmadık. Yazılanları doğru okuyun. Bu markalar zaten PSU üreticisi değil.

Komik olan kısım da laf attığın markaların PSU üretimini de övdüğün o Seasonic ve FSP yapıyor. Yani bilgisizliğinden ötürü övdüğün FSP ve Seasonic'i gömmüş oluyorsun :D
SeaSonic ve FSP ise A'dan Z'ye bütün bileşenini kendisi üretiyor. Senin de PSU hakkında bilgisiz olduğunu buradan da anlayabiliyoruz :).
Bilgisizin kim olduğu ortada.

Yeni konular

Geri
Yukarı