FSP Hydro PTM Pro 1200W vs Deep cool PX1200-G 1200W

FSP ve Seasonic üretim yapıyor. DeepCool, Corsair Cooler Master,... markalar FSP ve SeaSonic'den aldıkları bileşenleri kendi logoları altında montajlıyor.

Hadi canım ciddi misiniz? Yok artık. Bilmiyorduk biz zaten teşekkürler. Tek sorun, PSU üreticisi olarak bildiğiniz firmaların Seasonic ve FSP ile sınırlı olması. Ezberlemişsiniz, konuşuyorsunuz öyle sadece.
PSU'nun babası da SeaSonic'dir bunu kimse de inkar edemez.

Seasonic'in bundan haberi var mı? Ne bir veri var ne bir şey. Babasıymış...

Engelle geç şuraya bak.

Konu sahibi için de önerim PX1200G arkadaşlarımızın belirttiği gibi. 1200W almanız şart ise tabii. Yoksa 1000G alıp geçerim çok daha ucuza.

Üretim yapıyor olması her modelin kaliteli olduğu anlamına gelmez.

Arkadaşım ne saçmalıyorsun sen? Üretim yapmayan markalar FSP, Seasonic ve CWT gibi markalardan üniteler alıp marka basıp satıyor diye bu o markaları dandik mi yapıyor? Kaldı ki biz Cooler Master, DeepCool gibi markalara "Bunlar Seasonic'ten ve FSP'den daha iyi PSU üreticisidir." diye bir yorumda bulunmadık. Yazılanları doğru okuyun. Bu markalar zaten PSU üreticisi değil.

Komik olan kısım da laf attığın markaların PSU üretimini de övdüğün o Seasonic ve FSP yapıyor. Yani bilgisizliğinden ötürü övdüğün FSP ve Seasonic'i gömmüş oluyorsun :D

Bilgisizin kim olduğu ortada.
Konuyu saptırarak seninle forumdan tartışmak istemiyorum. Özelden konuşuyor olsaydık seninle çok iyi tartışırdım. Sen kendin çalıp kendin oynuyorsun. Ben o iki ürün arasında alacak olsaydım FSP alırdım. PSU Tier List'de bakarsan Google'dan Hydro G Pro / PT / PTM / PTM Pro serisinin tier listte olduğunu göreceksin. DeepCool'un o modelini tier listte göremedim.
Hadi canım ciddi misiniz? Yok artık. Bilmiyorduk biz zaten teşekkürler. Tek sorun, PSU üreticisi olarak bildiğiniz firmaların Seasonic ve FSP ile sınırlı olması. Ezberlemişsiniz, konuşuyorsunuz öyle sadece.

Seasonic'in bundan haberi var mı? Ne bir veri var ne bir şey. Babasıymış...

Engelle geç şuraya bak.
Forumun anlamı tartışarak bir doğruyu bulmaktır meydanı kaosa çevirmek değildir. Üslubunuza dikkat etmenizi önemle rica ediyorum.

Özelden konuşuyor olsaydık seninle çok iyi tartışırdım.
Tartışamazdın, çünkü bilgi birikimin yok.
Sen kendin çalıp kendin oynuyorsun. Ben o iki ürün arasında alacak olsaydım FSP alırdım. PSU Tier List'de bakarsan Google'dan Hydro G Pro / PT / PTM / PTM Pro serisinin tier listte olduğunu göreceksin. DeepCool'un o modelini tier listte göremedim.
Çünkü ATX 3.0 ve PCI-e 5.0 özellikleri bulunduran yeni bir güç kaynağı. Altyapısı ise CWT'ye ait.

PSU Tier Listlere bakmaya devam et sen.

Forumun anlamı tartışarak bir doğruyu bulmaktır meydanı kaosa çevirmek değildir. Üslubunuza dikkat etmenizi önemle rica ediyorum.
Ben de sizden bilgi birikiminizi gözden geçirmenizi önemle rica ediyorum. 6 Haziran 2023'te çıkmış bir güç kaynağını tier listte görmedim diyerek tier listte yer alan modeli öneririm diyorsunuz. Hiç yanlışlıkla arkadaşın söylediği diğer güç kaynağını açıp araştırma ihtiyacı duydunuz mu? Duymadınız, çünkü diğer tarafta taş gibi FSP var 🤠

"DeepCool Announces the PX-G Series , Highly Anticipated Power Supply
6th of June 2023, Beijing - DeepCool, a global brand in designing and manufacturing high-performance computer components for enthusiasts worldwide, a leading designer and manufacturer of computer components, is excited to announce the upcoming release of their highly anticipated power supply, the PX-G Series."

Senin de PSU hakkında bilgisiz olduğunu buradan da anlayabiliyoruz :). PSU'nun babası da SeaSonic'dir bunu kimse de inkar edemez.

Bu bir tartışma değil, sabit fikirliliktir. Şu yazdığınız cümleyi bir daha okuyun. Böyle konuşan insanlara tahammülüm sıfır kusura bakmayın.

Konuyu saptırarak seninle forumdan tartışmak istemiyorum. Özelden konuşuyor olsaydık seninle çok iyi tartışırdım. Sen kendin çalıp kendin oynuyorsun. Ben o iki ürün arasında alacak olsaydım FSP alırdım. PSU Tier List'de bakarsan Google'dan Hydro G Pro / PT / PTM / PTM Pro serisinin tier listte olduğunu göreceksin. DeepCool'un o modelini tier listte göremedim.
Şu forumda PSU'dan anlayan topu topu 3 kişi var. Timucin de bu kişilere karşı geliyor. Yabancı kaynaklardan da çok araştırdım ve konu açtım FSP Hydro G Pro alacak iken PSU üstadları beni PX1000-G konusunda bilgilendirdi ve yeni kasam Lancool 216'ya da güzelce sığdı. Testler ve inceleme ortada. Bir tık daha iyi diyorlar. Zaten ucuz bir model de değil.

FSP iyi bir marka ama modele göre değerlendirme yapılır.

O açıdan bakacak olursan AM5 çıktığında ASUS'un X670 ROG Strix kartlarında sıkıntı vardı işlemciyi yakıyordu A-B serisi diğer markaların kartları yakmazken. ASUS burada hata yaptı örneğin.

Bu forumda her konunun bir uzmanı var. 2016'dan beri üyeyim ve gerçekten işi bilenlerin ve bu konu üzerinde kafa yoran / okuyan insanların bana aldırdığı hiç bir şeyden pişman olmadım. Sistemimi de görebilirsiniz zaten. Kısacası PX1000-G ya da PX1200-G arkadaş için bu bütçede biçilmiş kaftan.

Zaten bunun üstü de zannedersem ROG Thor falandır.

FSP derim üretici bir marka olduğu için.
Piyasadaki tek üretici FSP değil ama, bu mantıkla onu nasıl yapacağız?

FSP ve SeaSonic dışında başka marka da önermem çevremdeki arkadaşlarıma.
Bu iş sadece markayla halledilecek bir iş değil.

Bir çok markaya da FSP ve Seasonic üretim yapıyor. DeepCool, Corsair, Cooler Master...
Güncel modellerde Corsair ve Cooler Master'ın FSP ve Seasonic'le çalışmasına hiç rastlamadım.

SeaSonic ve FSP ise A'dan Z'ye bütün bileşenini kendisi üretiyor.
Kapasitörleri ve çipleri de mi? 😮

PSU'nun babası da Seasonic'dir bunu kimse de inkar edemez.
Eh, keşke bu kategorinin ürünleri bu kadar basit olsaydı.

Burada anlattıkça anlatılır, 50 tane inceleme de koyarız, yabancı makaleler + bizim kendi yazmış olduğumuz kaynaklı bütün makaleleri de dizeriz. Bizim argümanımız bol ve kanıtlı, marka önermedeki kanıt ve karşı argümana karşı sunulacak argüman nedir? "Kimse inkar etmez" demek bir argüman değil, kıyafet ıvır zıvır seçilmiyor bu kategoride.

Şu forumda PSU'dan anlayan topu topu 3 kişi var. Timucin de bu kişilere karşı geliyor.

Estağfurullah. Anlayan daha pek çok arkadaşımız var. Zaman zaman bizler de hata yapıyoruz, hala daha öğreniyoruz doğal olarak. Zaten yanlış bildiğim bir şey bana söylendiğinde, doğrusunu öğrenip teşekkür etmekten başka bir şey yapmıyorum.

Ama bu tarz söylemlerin ne konu sahibine, ne güç kaynağı kategorisine ne de forumun kalitesine bir katkısı var. Yok onun babası bunun amcası şunun yeğeni... Boş iş.

Estağfurullah. Anlayan daha pek çok arkadaşımız var. Zaman zaman bizler de hata yapıyoruz, hala daha öğreniyoruz doğal olarak. Zaten yanlış bildiğim bir şey bana söylendiğinde, doğrusunu öğrenip teşekkür etmekten başka bir şey yapmıyorum.

Ama bu tarz söylemlerin ne konu sahibine, ne güç kaynağı kategorisine ne de forumun kalitesine bir katkısı var. Yok onun babası bunun amcası şunun yeğeni... Boş iş.
Aynen öyle hocam. FSP Hydro G Pro 1000W 6400 küsürdü. Deep Cool 6000 idi. Siz Deep Cool dediniz aldım ve aldıktan sonra kendimde yok ama arkadaşımın RTX 4090 13900K sisteminde test ettim hiç bir sıkıntı çıkmadı en az 30 dk. Yani linki atılan incelemede de zaten FSP'den üstün olduğunu belirtmiş Aris. 10 yıl da garantisi var. Daha ne. Alsın arkadaş eğer ihtiyacı varsa 1200W yoksa 1000W da yeter sizin dediğini gibi.

Ben kısa vadeye bakmam uzun vadeye bakarım. Her yeni çıkan ürün iyi olacak diye bir kural yok. DeepCool'un o PSU'sunun adam akıllı incelemesine ben pek rastlamadım. Uzun vadede DeepCool ne gibi sorunlar çıkarır hiç kimse bilemez. Ama FSP yıllardır üretim yapıyor ve artısıyla eksisiyle ispatlı ürün. Tek üreticinin FSP olmadığını ben de biliyorum gene cümlelerimi cımbızlayanlar ona takılmasın. Netice de hiç bir ürün tanrı yapısı değil ve benim hiçbir firmayla da sponsorluğum veya fanboyluğum yok. Cooler Master V1000 kullanıyorum 9 yıldır tık demedi kendi PSU'm. Aynı PSU ile 3 sistem dizdim hiç değiştirmeden hala da kullanıyorum.

Ben karşı görüşlü olunca hemen beni ezme peşindesiniz ne haliniz varsa görün diyorum. Forumda mıyız yoksa savaş meydanında mı belli değil. Efendi efendi tartışmak varken yaygara koparıyorsunuz. Kimisi FSP'yi önerebilir kimisi de DeepCool kimisi de SeaSonic kimisi de başka markayı herkes birbirine saygı göstermesi gerekirken dalga geçer gibi davranıyorsunuz yaşınızdan başınızdan utanın diyorum. DeepCool'u daha 2-3 sene öncesinde tanıyan yoktu Türkiye'de adam akıllı.

1. https://www.cybenetics.com/d/cybenetics_Tgq.pdf (FSP Hydro PTM Pro 1200w)
2. https://www.cybenetics.com/d/cybenetics_3Te.pdf (DeepCool PX1200-G 1200w)

DeepCool'un o PSU'sunun adam akıllı incelemesine ben pek rastlamadım.
Konudaki ilk mesajımda PX1200G inceleme linki vardı, zahmet edip tıklayabilirdin.
Gerçi yanlış zaten kendi mesajında başlıyor, incelemesini bile görmediğin bir ürünü diğerine üstün görüyorsun.
Uzun vadede DeepCool ne gibi sorunlar çıkarır hiç kimse bilemez. Ama FSP yıllardır üretim yapıyor ve artısıyla eksisiyle ispatlı ürün.
İnsan üretimi oldukları için FSP'yi ve Seasonic'i de gelecekte bilemezsin, neticede tanrı üretimi değiller 😉
Neticede hiç bir ürün tanrı yapısı değil ve benim hiçbir firmayla da sponsorluğum veya fanboyluğum yok.
O zaman Seasonic de PSU kralı değildir, çünkü onlar da insan üretimidir, onlar da hata yapabilir, Seasonic alırken de modele ve incelemelerine bakmak gerekir :)
Ben karşı görüşlü olunca hemen beni ezme peşindesiniz ne haliniz varsa görsün diyorum. Forumda mıyız yoksa savaş meydanında mı belli değil. Efendi efendi tartışmak varken yaygara koparıyorsunuz.
Duyar kasmaya çalışma, burası teknoloji forumu, öznel düşüncelere yer yok.
Kimisi FSP'yi önerebilir kimisi de DeepCool kimisi de SeaSonic kimisi de başka markayı herkes birbirine saygı göstermesi gerekirken dalga geçer gibi davranıyorsunuz yaşınızdan başınızdan utanın diyorum.
İki ürün arasından daha iyi olan önerilir, daha iyi marka olan veya sırf PSU üretiyor diye onun sattığı ürün önerilmez.
DeepCool'u daha 2-3 sene öncesinde tanıyan yoktu Türkiye'de adam akıllı.
Konuyla alakası yok, öyleyse bile şu an olay Türkiye'nin bilip bilmemesi değil, senin araştırmadan etmeden daha iyi olan model yerine ezbercilik yapıp FSP'yi önermen.

Arkadaşım, bilmiyorum diyebilirsin, bunda utanılacak bir şey yok. Ama bilmediğin konularaa veya yeterince araştırma yapmadığın konulara mesaj yazmamalısın. Daha da önemlisi haksız düştüğün durumlarda duyar kasmak yerine hatanın farkında olup bir daha yapmamayı öğrenmelisin.

Bu forumda herkesin her şeyi biliyorum havaları artık gerçekten canımı sıkmaya başladı, sert konuşmayayım diyorum ama zorluyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı