ASUS TUF Gaming A15 bağlantı kopuyor

qwertyklavye

Kilopat
Daha fazla  
Hocam merhabalar. Cihazımda Wi-Fi adaptörünün ayarlarını açıyorum ve 5GHz ağlara bağlanabilmek için şu listede görünen a/n/ac olanını seçiyorum bağlanıyor ancak cihaz uykuya geçip uyandıktan sonra ve belirlenen süre geçip ekran kapandıktan sonra mouse dokunup ekranı açtığımda Wi-Fi bağlantısının koptuğunu görüyorum ve bağlanmıyor tekrar. Bu ayarı otomatik yapıyorum bağlanıyor ancak bu sefer sadece 2.4 GHz olan ağlara bağlanıyor. Cihaza daha yeni format attım ve tüm sürücüleri güncelledim. Güç yönetimi başlığı altındaki cihaz bu aygıtı kapatsın seçeneği de işaretli değil bu arada. Aynı şekilde güç seçeneklerindeki ayarlar da hepsi bağlantıyı kapatmayacak şekilde ayarlı. Sorunun 21H1 sürümünden dolayı olduğunu düşünüyorum ya da bu sürüm üzerine gelen bir güncellemeden dolayı olduğunu. Sizlerin de fikirlerinizi bekliyorum. Ne yapacağımı şaşırdım, yardımcı olabilir misiniz?
@Recep Baltaş @Ali Güngör @PanzerTR @Er73748 @Yener K. @KojiroHyuga04

1623587995983.png

@Er73748 @Yener K.
@Er73748 hocam bakabilir misiniz?
@Yener K. @Er73748 @PanzerTR

Son düzenleme:
Bende de son birkaç gündür aynı sorun mevcut. Ancak sadece uykudan uyandırdığımda değil normal kullanırken bir anda da gidebiliyor ve tekrar bağlamak için ağ bağdaştırıcısından Wi-Fi'ı devre dışı bırakıp tekrar aktif ettiğimde yeniden bağlanıyor. Sorun son gelen güncellemeler nedeniyle yazılım kaynaklı diye düşünüyorum çünkü önceden yoktu. Windows Update'den ve Armoury Crate'den güncellemeleri kontrol et. Windows 21H1 güncellemesi mevcut benim gözümden kaçmıştı o. Şu an onu yapıyorum onda çözülmez ise [Notebook/AIO] Sorun Giderme - Kablosuz Ağ Problemleri | Resmi Desteği | ASUS Türkiye bunu deneyeceğim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı