ASUS TUF Gaming A15 - Ryzen 7 7735HS RTX 4060 alınır mı?

IPS panellerde ışık sızması normal bi' durum, performans olarak i5 12500H civarı CPU, aşırı güçlü denemez.

Hocam sende hangi laptop var? i7-12700H laptop olan varsa şu pcleri kapıştıralım. Benim arkadaşta Monster T7 v20.5.6 var benim ASUS TUF A15 daha verimli çalışıyor. 2 dakikalık render bechmark testini isteyene atarım sonuçları buraya atarız

Hocam sanırım en fazla 2-3 güne Hepsiburada'dan satın alacağım. Hepsiburada'nın kendisi sattığı için neden dolayı iade ettiğimi açıklarsam iadeyi de sıkıntı etmez herhalde. Denemeden göremeyeceğiz anlaşılan. Peki alırsam ve elime gelince mutlaka hangi testleri yapmalıyım, özellikle hangi oyunlarda programlarda denemeliyim?
Hocam iade konusunda sıkıntı olmaz fakat ambalaj, laptopun ilk hali gibi olması durumlarına dikkat edin. Ekran için ölü pikselle ışık sızması testi yapın. Bende almayı düşünüyorum.

Hocam sende hangi laptop var? i7-12700H laptop olan varsa şu pcleri kapıştıralım. Benim arkadaşta Monster T7 v20.5.6 var benim ASUS TUF A15 daha verimli çalışıyor. 2 dakikalık render bechmark testini isteyene atarım sonuçları buraya atarız
Hocam hangi konuda daha verimli?

Hocam iade konusunda sıkıntı olmaz fakat ambalaj, laptopun ilk hali gibi olması durumlarına dikkat edin. Ekran için ölü pikselle ışık sızması testi yapın. Bende almayı düşünüyorum.

Hocam hangi konuda daha verimli?

i7-12700H daha güçlü bir işlemci hocam o kesin yalnız markalara göre bu verim değişiyor. Kimi markalarda işlemci sınırı var tam gücünü kullanamıyor. Ben render testinde 1.45 saniye alırken arkadaşımda i7-12700H var 1.52 saniye sonuç alıyor. Geçen bir konuda biriyle i5 falan diye konuştuk kafama takıldı karşılaştırma yapmaya başladım. İ5-12500h ve i7-12700h olan arkadaşlara testi atarım onlarda sonuçları buraya atsın karşılaştıralım.

Dosya Ekleri

• 0DD4FB80-1FCE-4511-8BCE-382A3232CC12.jpeg
    0DD4FB80-1FCE-4511-8BCE-382A3232CC12.jpeg
    215,4 KB · Görüntüleme: 254
  • 5FD1C108-0A72-4B9E-AF46-F264B64A8461.jpeg
    5FD1C108-0A72-4B9E-AF46-F264B64A8461.jpeg
    121,9 KB · Görüntüleme: 249
i7-12700H daha güçlü bir işlemci hocam o kesin yalnız markalara göre bu verim değişiyor. Kimi markalarda işlemci sınırı var tam gücünü kullanamıyor. Ben render testinde 1.46 saniye alırken arkadaşımda i7-12700H var 1.52 saniye sonuç alıyor. Geçen bir konuda biriyle i5 falan diye konuştuk kafama takıldı karşılaştırma yapmaya başladım.
Doğrudur hocam zaten soğutma performansıda çok etkili. Sizin cihaz 4050 herhalde. Ben de 4060'lı olanı almayı düşünüyorum. İşlemcinin sıcaklığıyla performansı kararsız bırakıyor ne dersiniz? Birde ekrandan memnun musunuz, ışık sızması vs.

Doğrudur hocam zaten soğutma performansıda çok etkili. Sizin cihaz 4050 herhalde. Ben de 4060'lı olanı almayı düşünüyorum. İşlemcinin sıcaklığıyla performansı kararsız bırakıyor ne dersiniz? Birde ekrandan memnun musunuz, ışık sızması vs.
Benim cihazda tek sevmediğim şey işlemcinin sıcak çalışması ama buna rağmen verimini düşürmüyor. Fanları çok güçlü 7.600rpme kadar çıkabiliyor. Çok ağır oyunlarda fanlar rahatsız ediyor. Ben uyguna aldığım için f/p diyebilirim pahalı olsa bu cihazı seçmezdim. Ekrana gelecek olursak sağ altta biraz ışık sızması var ama çok dert etmiyorum genelde olmayan cihaz yok zaten.

Benim cihazda tek sevmediğim şey işlemcinin sıcak çalışması ama buna rağmen verimini düşürmüyor. Fanları çok güçlü 7.600rpme kadar çıkabiliyor. Çok ağır oyunlarda fanlar rahatsız ediyor. Ben uyguna aldığım için f/p diyebilirim pahalı olsa bu cihazı seçmezdim. Ekrana gelecek olursak sağ altta biraz ışık sızması var ama çok dert etmiyorum genelde olmayan cihaz yok zaten.
işlemcinin turbo boost olayı varmış herhalde hocam. Siz öyle mi kullanıyordunuz.

İşlemcinin Turbo Boost olayı varmış herhalde hocam. Siz öyle mi kullanıyordunuz.

Turbo bostu kapatmak mantıklı olabilir hocam yalnız ben sadece gündelik ve ağır olmayan işlerde işlemci frekans yükseltmesin diye kapattım. Ağır oyunlarda ve render işlerinde Turbo'yu kapatırsam mantıklı olmaz.

Turbo bostu kapatmak mantıklı olabilir hocam yalnız ben sadece gündelik ve ağır olmayan işlerde işlemci frekans yükseltmesin diye kapattım. Ağır oyunlarda ve render işlerinde Turbo'yu kapatırsam mantıklı olmaz.
Hocam şuan bütçeyi 27-28k ya kadar çıkardım.
Benim için önemli özellikler:
+Şöyle ortalama 5 saat falan batarya ile kullanım süresi sunan.
+RTX 4060 istiyorum çünkü bu fiyata 3050 falan alırsam neredeyse yaygınlaşmaya başladılar.
Aldığım bilgisayarı 2-3 yıl kullanmak için almıyorum.
+En az 16 gb rami olsa iyi olur.
+Isı değerleri ütopik olmayan bir laptop arıyorum.

Casper Excalibur G870.1265-DFB0X-B Intel Core i7-12650H 32GB RAM 1TB NVME SSD 8GB RTX4060 Freedos Fiyatı, Yorumları - Trendyol şu laptop batarya ömrü dışında tüm isteklerimi karşılıyor ama Excalibur kalitesinden de emin değilim. Ayrıca A15 in gpu 140w iken bundaki 100w
Sizce bu bütçeye ve istediğim özelliklere göre ne almalıyım hocam?

Geri
Yukarı