ASUS TUF Gaming alınır mı?

i7 11800h işlemci şu an piyasada ki mobil tarafta bulunan en yüksek modellerden biri, 10. nesile göre neredeyse performansı %90 fazla. Böyle bir işlemcisi olan notebook nasıl 10.000 TL altı olabilir ki ben bunu anlayamıyorum.

Sadece ekran kartına bakıp fiyat biçiyorsunuz, i7 11800h işlemcili olanı bende bulunuyor, özellikle satın aldım yazılım geliştiriciyim. Ben aslında işlemciyi satın aldım yanında rtx3050 ekran kartını hediye ettiler gibi düşünüyorum.

Bu işlemciyi araştırırsanız 10. nesil ile arasında dağlar kadar fark bulunuyor.

Ayrıca Adobe ile intel her zaman daha uyumludur, adobe kullananlara intel tavsiye edilir.

Kıyaslamaya aşağıdan ulaşabilirsiniz, 10.nesil ile arasında Dünya fark bulunuyor.

i7 11800h işlemci şu an piyasada ki mobil tarafta bulunan en yüksek modellerden biri, 10. nesile göre neredeyse performansı %90 fazla. Böyle bir işlemcisi olan notebook nasıl 10.000 TL altı olabilir ki ben bunu anlayamıyorum.

Sadece ekran kartına bakıp fiyat biçiyorsunuz, i7 11800h işlemcili olanı bende bulunuyor, özellikle satın aldım yazılım geliştiriciyim. Ben aslında işlemciyi satın aldım yanında rtx3050 ekran kartını hediye ettiler gibi düşünüyorum.

Ayrıca Adobe ile intel her zaman daha uyumludur, adobe kullananlara intel tavsiye edilir.

Kıyaslamaya aşağıdan ulaşabilirsiniz, 10.nesil ile arasında Dünya fark bulunuyor.

Katılıyorum. Ben İntel Core i7 10870H işlemcisine sahibim ve R23 testinde 10.300 çoklu çekirdek puanı alırken, İntel Core İ7 11800H işlemcisi 12.180 puan alıyor. Yani render olarak geçen seneye göre çok güzel bir fark atmışlar.

Bu cihazın sence neden fiyatı 12.000 TL? Ben sana söyleyeyim; işlemcisi 8/16 çekirdek bir işlemcide ondan. Senin dediğin o modelde Ryzen 5600h denen işlemci bulunuyor ve onun 6/12 çekirdek olduğunu biliyor olman lazım. Bu durumda 11800h çok daha güçlü bir işlemci, render performansı olarak önde. Ayrıca şöyle bir ifade gördüm mesajında:

Tasarım programları sadece işlemci mi kullanıyor sanıyorsunuz acaba siz ekran kartı ile yapılan tasarımların renderlanması vs... Çok daha hızlı oluyor ki 3050 ile 3060 arasındaki fark çok fazla.
Ki işlemcilerde ben Intel'e kötü demedim 8/16 olmasına rağmen 10nm işlemci kullanıyor hala ki üstelik 3050 RTX 2060'ın bile gerisinde kalırken.

Sadece ekran kartına bakıp fiyat biçiyorsunuz, i7 11800h işlemcili olanı bende bulunuyor, özellikle satın aldım yazılım geliştiriciyim. Ben aslında işlemciyi satın aldım yanında RTX3050 ekran kartını hediye ettiler gibi düşünüyorum.

Ayrıca Adobe ile Intel her zaman daha uyumludur, Adobe kullananlara Intel tavsiye edilir.

Kıyaslamaya aşağıdan ulaşabilirsiniz, 10.nesil ile arasında dünya fark bulunuyor.

Benim Intel'e kötü dediğimi nereden çıkardınız k ayrıyeten arkadaş Adobe programlarını aktif kullanıyorum demiş ben basit bir işte bile sadece Adobe kullanmıyorum kendi görüşüm bu hoşuna gitmediyse görüşüm cevaplamaz geçersin ki ben zorla onu aldırtmadım sadece bir laptopta işlemci güçlü iken çöp bir ekran kartı alınması bana mantıklı gelmedi onu belirttim eğer büyük tasarım işleri ile uğraşıyorsanız hani çekirdek/işparçacığı o kadar önemli ya sizin için gidip masaüstü bilgisayarda Intel tercih etmezsiniz ki bu da bir nevi aynı olduğu için AMD önerdim arkadaşa ben belirttiğim gibi benim görüşüm rahatsız oluyorsan cevaplamazsın ki konu sahibi de cevaplamaz eğer rahatsız olup beğenmiyorsa bende devam etmem bu konu hakkında.

Geri
Yukarı