Elektronik Asus TUF Gaming VG27AQL1A 27" 10.559 TL

Dell'in stoklara gelip gelmeyeceği ve gelse bile hangi fiyattan geleceği belli değil.

1 ay önce 7.5K'ya en iyi 144-180Hz 2K IPS alırken (Acer XV272U V) şimdi daha kötüsü 10-11K olmuş. Fiyatlar uçtu. Ve ben takip etmedim. Yeni fiyatlardaki monitörleri de oturup tek tek incelemedim. O yüzden öneri yapmıyorum şu anlık.

selamlar, 7K 'ye garantili Gigabyte G27Q önerir misiniz? Daha önce denk gelip incelediniz mi hiç?

Bu modelle arasında ne fark var? Fiyat olarak 1400₺ fark var sebebi nedir?
AQL1A daha iyi. Bunun parlaklık aşırı düşük.

Asus ve LG monitörlerin Türkiye fiyatlandırması aşırı saçma. LG'nin en giriş seviye 2K monitörüne Dell G2724D fiyatı çekiyorlardı.

selamlar, 7K 'ye garantili Gigabyte G27Q önerir misiniz? Daha önce denk gelip incelediniz mi hiç?
G27Q giriş seviye bir model. Hem Acer XV272U V'den hem Dell G2724D'den daha kötü. Son 2-3 aylık konuları tararsanız karşılaştırma yaptığım bir mesaja denk gelirsiniz.

Evet fiyatlar çok arttı ama daha geçen ay G2724D 10k idi. 1.5 ay önce G2724D ile aynı segment Acer XV272U V 7.5K'ydı. 7K açikcası bana nasıl ne kadar kullanıldığı bilinmeyen daha kotü ikinci el monitör için çok mantıklı gelmedi. Bütçe arttırabilirseniz bu kadar vermişken biraz daha verip sıfır almanızı tavsiye ederim.

Edit: AOC 23.8" Q24G2A/BK 165Hz 1ms HDMI DP AdaptiveSync QHD IPS Gaming Monitör | ITOPYA
Örneğin bu 24inç ve G27Q'dan kötü. Ancak hem sıfır hem daha ucuz.

Son düzenleme:
İncelemesi var mı hocam link bırakırsanız sevinirim.

Henüz bizim anlayacağımız dilde yok. Bende Çin kaynaklarından bakınıyorum şu an.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ASUS TUF'lar indirime girse ne olur ki? Mesela dün stokta aynı fiyata MSI 27" MAG 274QRFW 180Hz 1ms(GtG) HDMI DP Adaptive-Sync HDR400 FHD Rapid IPS Beyaz Pivot Gaming Monitör | ITOPYA bu monitör vardı. Alanlar yaşadı mesela. Birine önermiştim aldıysa kurban kesip millete dağıtsın.
Şiir gibi monitör. Acelesi olmayan bu MAG'ı takip etsin.
Bilmediğimden soruyorum yanlış anlamayın, HDR kullanmayı düşünmüyorum. Konunun açılma sebebi olan monitörden neyi daha iyi yapıyor söylediğiniz monitör? Vaktiniz varsa beni bilgilendirebilir misiniz?
170 veya 180 hz olması benim için büyük bir fark değil. İkisi de yanılmıyorsam 400nit. Teknik tarafındaki değerler de mi fark oluyor?

Hikayeli oyunlar ve modern warfare dışında pek bir oyun oynadığım söylenemez. O yüzden fiyatı da düşünürsek tercihimi yanlış mı yapmış oluyorum sizce?

Söylediğiniz monitör de şuan 10.499 TL

Bilmediğimden soruyorum yanlış anlamayın, HDR kullanmayı düşünmüyorum. Konunun açılma sebebi olan monitörden neyi daha iyi yapıyor söylediğiniz monitör? Vaktiniz varsa beni bilgilendirebilir misiniz?
170 veya 180 Hz olması benim için büyük bir fark değil. İkisi de yanılmıyorsam 400nit. Teknik tarafındaki değerler de mi fark oluyor?

HDR kullanmak ya da kullanmamak değil konu. HDR performansları bu nit değerlerinde zaten iyi olmuyor. Dip seviyede iş görür nitelikte oluyor.
Baktığınız TUF, TUF'lar arasında kendini kanıtlamış bir modeldir. Geçmiş dönemde bunun hakkında çok tartışmalarımız vardı. Rtings değerleri fena değil ve paneli iyi bir üreticinin olmasından dolayı öneri listemizde bir model. Ben zaten TUF alınmaz demiyorum.
Arada ki farkı görerek anlatmak daha doğru olurdu. MSI'ın renk tonları TUF'tan daha iyi. Yeni bir model ve yeni donanmış panel, arka aydınlatma, kasa vs demektir bu.
MAG serisi MSI'ın en sağlam serisidir. Geçmişte de MAG iyiydi hala daha iyi olacak.
MAG serisinden bir monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD Review buyurun. ASUS ile aralarında ki farka bakınız lütfen.

HDR kullanmak ya da kullanmamak değil konu. HDR performansları bu nit değerlerinde zaten iyi olmuyor. Dip seviyede iş görür nitelikte oluyor.
Baktığınız TUF, TUF'lar arasında kendini kanıtlamış bir modeldir. Geçmiş dönemde bunun hakkında çok tartışmalarımız vardı. Rtings değerleri fena değil ve paneli iyi bir üreticinin olmasından dolayı öneri listemizde bir model. Ben zaten TUF alınmaz demiyorum.
Arada ki farkı görerek anlatmak daha doğru olurdu. MSI'ın renk tonları TUF'tan daha iyi. Yeni bir model ve yeni donanmış panel, arka aydınlatma, kasa vs demektir bu.
MAG serisi MSI'ın en sağlam serisidir. Geçmişte de MAG iyiydi hala daha iyi olacak.
MAG serisinden bir monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD Review buyurun. ASUS ile aralarında ki farka bakınız lütfen.
Teşekkür ediyorum bilgilendirmeniz için.

Henüz bizim anlayacağımız dilde yok. Bende Çin kaynaklarından bakınıyorum şu an.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu bende düşünüyorum ama emin olamadım. Biraz daha bekleyeceğim G2724D stoklara girmesini olmazsa artık şansımı deneyeceğim MSI için.

Yeni konular

Geri
Yukarı