ASUS TUF K3 vs. Aorus K1 vs. Cooler Master CK530 V2

• Konuyu başlatan Vigo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 2B
Bütçe
800

Vigo

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU:İ5 10400F
RAM:16GB2400MHZ DDR4
GPU: RX 6600
ANAKART:GİGABYTE H410M S2H
SSD: HP EXP900 250GB
SSD2: APACER AS340 240GB
HDD:7200RPM 500GB
PSU: BST-ATX500R
Arkadaşlar selam. Bu klavyeler arasında kaldım hangini almalıyım?
Bilek desteği konusunda aşırı şart değil ama olmasını isterim.
Ek olarak tavsiyeye açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cooler Master CK530 V2, TTC adlı bir switch markasının switchini kullanıyor. Gayet kaliteli bir switch üreticisidir TTC. XPG ve Gigabyte olan ise Cherry MX switch kullanıyor. Asus TUF K3 ise Kailh switch kullanıyor. TKL istiyorsan Cooler Master, Bilek destekli istiyorsan XPG Summoner ve Cooler Master, red switch istiyorsan Cooler Master ve XPG seçmelisin.

Cooler Master CK530 V2, TTC adlı bir switch markasının switchini kullanıyor. Gayet kaliteli bir switch üreticisidir TTC. XPG ve Gigabyte olan ise Cherry MX switch kullanıyor. Asus TUF K3 ise Kailh switch kullanıyor. TKL istiyorsan Cooler Master, Bilek destekli istiyorsan XPG Summoner ve Cooler Master, red switch istiyorsan Cooler Master ve XPG seçmelisin.
CM'nin klavyelerine güvenemiyorum nedense. CK350'den sonra güvenim sarsıldı. Switchleri iyi ama PCB'sini falan bilemiyorum.

Nedense ben bu klavyeye bildiğin aşık oldum. Tasarımı çok güzel. Param olursa alabileceğim bir klavyedir kendisi.
Hayırlı olsun şimdiden. Kalitesi hakkında bir bilgim yok ama fiyatına göre gayet güzel bir ürüne benziyor. TTC'yi zamanında araştırmıştım. Reddit'te çok övülüyordu.

Cooler Master CK530 v2, ttc adlı bir Switch markasının Switch'ini kullanıyor. Gayet kaliteli bir Switch üreticisidir ttc. XPG ve Gigabyte olan ise Cherry MX Switch kullanıyor. ASUS TUF K3 ise kailh Switch kullanıyor. Tkl istiyorsan Cooler Master, bilek destekli istiyorsan XPG Summoner ve Cooler Master, Red Switch istiyorsan Cooler Master ve XPG seçmelisin.

Tkl ile Cherry MX arasındaki fark ömür açısından ve geri tepme açısından ne kadardır?

İkisi de benzer kalitede. Tkl, yani küçük bir klavye istiyorsanız CK530 alın, tam boy bir klavye istiyorsanız Aorus k1.

Anladım o zaman CK530 alacağım yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı