ASUS TUF RX 5700 XT servis sıkıntısı

Şampiyonenes

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaslar merhabalar, ASUS TUF RX 5700 XT olan sorunlu modele sahibim. ASUS kartin sorunlu oldugunu kabul edip Evo modelini çıkarmıştır bildiginiz üzere. ASUS'a karti yolladim değişim verdiler gene ayni model ayni sorunlu karta, israrla Evo modelini istedigimi belirtdim ariyan müşterisi temsilcisi Evo modelini alsaydiniz tarzında ukala ses tonu yüksek olarak konuştu, ben de durumu ASUS Türkiye ve ASUS globala bildirdim, urunum degisimini alsam aldigim yerde stok bulunmuyor kesinlikle para iadesi de istemiyorum ne yapmam lazim fikir verir misiniz?

Dün itopya mağazasına gidip, Asus teknik servisinden aldığım değişim raporunu bıraktım. (NOT: İtopya değişim yapmıyor direk para iadesi yapıyordu) Bıraktığım değişim belgesini itopya, penta bilişime gönderip ürün değişim onayını alacak, önümüzdeki hafta Pazartesi ye kadar sonuçlanır diye ümit ediyorum. Bence sizde tekrar tekrar gidip ürünün hatalı olduğunu aynı üründen istediğinizi belirtin, eski seri stoklarında olmadığı için yeni seri kart vereceklerdir. 6 ay geçti ise, 3 kere servis sonucu çözmedikleri ürünün birebir değişimini yapacaklardır. Penta bilişim mail adresi [email protected] veya [email protected] adresinden mail üzerinden iletişime geçtim. Size örnek olması adına yazdığım mail i gönderebilirim. Tabi elinizde DOA belgesi ( değişim belgesi) var ise?
Asus bana degişim belgesi vermeyi teklif etmişti verdikleri belge ile gene aynı sıkıntılı kartı alabilecegimi soylemişlerdi kesinlike evo alınmıycagını soylemişti.

Aynı kartın sıfırını verseler kabul etmek zorundasın zaten. Fakat kart stoklarda olmadığı için bana yeni seri kart verdiler. Eğer aynı kartı verselerdi ben bu sorunu 2 kere daha yaşasaydım yeni seri kart yine verecekti. Bence sen kartını tekrar servise yolla.

Aynı kartın sıfırını verseler kabul etmek zorundasın zaten. Fakat kart stoklarda olmadığı için bana yeni seri kart verdiler. Eğer aynı kartı verselerdi ben bu sorunu 2 kere daha yaşasaydım yeni seri kart yine verecekti. Bence sen kartını tekrar servise yolla.
Teşşekurler hocam yazdıgınız metini atabilir misiniz.

Son durum nedir hocam.
degişim verildimi hocam
Hocam bende tekrardan servise yolladim.

Son düzenleme:
ÖRNEKTİR...

Merhabalar,

02.06.2020 tarihinde İtopya mağazasından sistem ile beraber Asus TUF 5700XT 8GB ekran kartı satın aldım. Devamlı problem çıkardığı için 29.09.2020 tarihinde Asus Sms İnfocomm Dudullu teknik servisine götürdüm. 09.10.2020 tarihinde onarım yapılamaz değişim ve iade raporu verildi.Bende aynı gün İtopya mağazasına gidip değişim talebinde bulundum. Müşteri hizmetleri bana bu model kartın 4.aydan beri stoklarla gelmediğini, problemli bir model olduğu için yeni serisi üretildiğini söylediler. Ücret iadesi yapmak istediler ve ben bunu kabul etmedim. Ücret iade istemiyorum. Daha 4 ay olmadan bu kart nasıl stokları olmaz anlamak mümkün değil. Ekran kartımın değişimini istiyorum. İtopya bana bu konuda yardımcı olmadı. Sizlerden konu ile ilgili yardım rica ederim. Gerekli evrakları ekte görebilirsiniz.

Ekran Kartı Seri No : K...........
Ekran Kartı Model : RX5700XT/D199PI
Satıcı Firma : EERA ELEKTRONİK
Satış Fatura No : ERA........
Satış Fatura Tarihi : 02.06.2020
Servis Form No : TR.......
Hayirli olsun hocam pentaya yazdiginiz maili paylaşır misiniz.
teşekkür ederim darısı seninde başına, örnek mail ekledim.

örnektir...

Merhabalar,

02.06.2020 tarihinde İtopya mağazasından sistem ile beraber ASUS TUF 5700XT 8 GB ekran kartı satın aldım. Devamlı problem çıkardığı için 29.09.2020 tarihinde ASUS SMS infocomm dudullu teknik servisine götürdüm. 09.10.2020 tarihinde onarım yapılamaz değişim ve iade raporu verildi. Bende aynı gün İtopya mağazasına gidip değişim talebinde bulundum. Müşteri hizmetleri bana bu model kartın 4.aydan beri stoklarla gelmediğini, problemli bir model olduğu için yeni serisi üretildiğini söylediler. Ücret iadesi yapmak istediler ve ben bunu kabul etmedim. Ücret iade istemiyorum. Daha 4 ay olmadan bu kart nasıl stokları olmaz anlamak mümkün değil. Ekran kartımın değişimini istiyorum. İtopya bana bu konuda yardımcı olmadı. Sizlerden konu ile ilgili yardım rica ederim. Gerekli evrakları ekte görebilirsiniz.

Ekran kartı seri no: K...
Ekran kartı model: RX5700XT/D199PI.
Satıcı firma: Eera elektronik.
Satış fatura no: Era...
Satış fatura tarihi: 02.06.2020.
Servis form no: TR...

Teşekkür ederim darısı seninde başına, örnek mail ekledim.

Son konuma bakabilirseniz rezzilim yaşadım resmen.

Yeni konular

Geri
Yukarı