ASUS VG249Q Görüntü ayarları ve kullanım rehberi

• Konuyu başlatan usknsk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 109
  • Görüntüleme 31B
Hocam bende oluyor :D Ama fazla rahatsız etmiyor ve fazla düzeyde değil.
@usknsk Bende bu şekilde. Karşıdan bakınca sorun yok da yandan bakınca böyle oluyor. Sorun mu sizce iade etmeli miyim ? Yoksa ips lerin hepsi mi böyledir ?

Dosya Ekleri

• Sararma.jpeg
    Sararma.jpeg
    45,3 KB · Görüntüleme: 103
Hocam şöyle söyleyeyim, hiç keşke dedirtmedi ve Netflix'den dizi açıp izlerken falan gerçekten çok ayrı bir zevk veriyor. Yani monitör güzel, kaliteli ve pişman etmez. Oyunlarda sizi hiç üzmez ve dizi-film, videolarda da üzeceğini sanmıyorum.

Kanka bende almayı düşünüyorum gerçekten uzun zamandır araştırıyorum kullanan birisi olarak sence nasıl 7 yıldır 60 Hz kullanıcısıyım 144 Hz ve IPS'e geçme tatminini bu monitör verir mi oyun film. Görüntü kalitesi ve yenileme hızı güzel mi?
Bu monitör :

Kanka bende almayı düşünüyorum gerçekten uzun zamandır araştırıyorum kullanan birisi olarak sence nasıl 7 yıldır 60 Hz kullanıcısıyım 144 Hz ve IPS'e geçme tatminini bu monitör verir mi oyun film. Görüntü kalitesi ve yenileme hızı güzel mi?
Bu monitör :
Kesinlikle verir. 7 yıldır 60 Hz kullanan birisi 144 Hz'e kullanmaya başladığı an fark eder. Dün gece bir yakınım bizim eve gelmişti, o da sizin gibi uzun süre 60 Hz ekran kullanmış ve aradaki farkı bilmediği için çok büyük bir olay olarak görmüyordu. Bilgisayara oturup fareyi hareket ettirir ettirmez ağzı açık kaldı. Bayağı şaşırdı yani, hele CS falan girince bayağı şok oldu. Farklı bir oyun oynuyormuş gibi hissetti.
Kesinlikle verir. 7 yıldır 60 Hz kullanan birisi 144 Hz'e kullanmaya başladığı an fark eder. Dün gece bir yakınım bizim eve gelmişti, o da sizin gibi uzun süre 60 Hz ekran kullanmış ve aradaki farkı bilmediği için çok büyük bir olay olarak görmüyordu. Bilgisayara oturup fareyi hareket ettirir ettirmez ağzı açık kaldı. Bayağı şaşırdı yani, hele CS falan girince bayağı şok oldu. Farklı bir oyun oynuyormuş gibi hissetti.
Monitör iyi güzel ve alternatif olarak AOC 24G2U veya Viewsonic xg2405'e bakabilirsiniz.

Monitör iyi güzel ve alternatif olarak AOC 24G2U veya ViewSonic XG2405'e bakabilirsiniz.

Peki IPS mi VA yoksa DP mi Vatan da 2 farklı modeli var.
1.https://www.vatanbilgisayar.com/asus-23-6-vg24vq-tuf-gaming-1ms-144hz-hdmi-dp-freesync-curved-gaming-monitor.html
2.https://www.vatanbilgisayar.com/asus-23-8-vg249q-tuf-gaming-1ms-144hz-full-hd-ips-freesync-gaming-monitor.html
Ben açıkçası 2.den yanayım Curved ekran istemiyorum 2.si IPS hem daha canlı sanırsam ama IPS dede gozunu çok yorar dedıler 4 5 saatten sonra genelde FPS ve hıkaye oyunları oynayan birisiyim film falan sence hangisini seçmeliyim.

Peki IPS mi VA yoksa DP mi Vatan da 2 farklı modeli var.
1.https://www.vatanbilgisayar.com/asus-23-6-vg24vq-tuf-gaming-1ms-144hz-hdmi-dp-freesync-curved-gaming-monitor.html
2.https://www.vatanbilgisayar.com/asus-23-8-vg249q-tuf-gaming-1ms-144hz-full-hd-ips-freesync-gaming-monitor.html
Ben açıkçası 2.den yanayım Curved ekran istemiyorum 2.si IPS hem daha canlı sanırsam ama IPS dede gozunu çok yorar dedıler 4 5 saatten sonra genelde FPS ve hıkaye oyunları oynayan birisiyim film falan sence hangisini seçmeliyim.
Benim diğerleri hakkında bilgim yok kullanmadığım için ama IPS gerçekten de tatmin ediyor. Renkleri falan iyi, ama dediğiniz gibi göz yorma olayı var. CS gibi FPS oyunlarında fazla yormuyor ama mesela Red Dead Redemption 2 falan oynarken bir süreden sonra gözlerim çok yoruluyor. Belki kişiden kişiye değişir çünkü benim gözlerim pek sağlıklı değil, dinlendirici gözlük falan kullanıyorum. Ama eğer vg249q alırsanız zaten Blue Light Filter özelliği var yani mavi ışıkları filtreliyor ve gözü daha az yoruyor. CS oynarken bu özelliği açmazsın ama hikayeli oyunlarda falan kullanabilirsin.

Benim diğerleri hakkında bilgim yok kullanmadığım için ama IPS gerçekten de tatmin ediyor. Renkleri falan iyi, ama dediğiniz gibi göz yorma olayı var. CS gibi FPS oyunlarında fazla yormuyor ama mesela Red Dead Redemption 2 falan oynarken bir süreden sonra gözlerim çok yoruluyor. Belki kişiden kişiye değişir çünkü benim gözlerim pek sağlıklı değil, dinlendirici gözlük falan kullanıyorum. Ama eğer VG249Q alırsanız zaten Blue light filter özelliği var yani mavi ışıkları filtreliyor ve gözü daha az yoruyor. CS oynarken bu özelliği açmazsın ama hikayeli oyunlarda falan kullanabilirsin.

Sence ne almalıyım kanka 1. mi 2.mi IPS de goruntu 144 Hz gibi olmuyormuş galiba ağırmış az sence nasıl.

Sence ne almalıyım kanka 1. mi 2.mi IPS de goruntu 144 Hz gibi olmuyormuş galiba ağırmış az sence nasıl.
Onu kim söylediyse birazcık saçma bir söylenti olmuş sanırım. Ağır değil bir kere ve gayet akıcı. VA panel bilmiyorum ama internetten araştırırsan VA ve IPS arasındaki farkları öğrenebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı