ASUS VG249Q Görüntü ayarları ve kullanım rehberi

• Konuyu başlatan usknsk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 109
  • Görüntüleme 31B
Hayır karelenme sorunu ile karşılaşmadım. Bu sorununuz varsa bence iade/değişim talep edin.
Blue Light Filter: Gündüzleri Level 0. Geceleri Level 4.
Game Visual: Günlük kullanım Racing Mode.
RPG oyunlar: RPG/Cinema Mode
FPS oyunlar: Racing/FPS Mode
GamePlus ayarları kişiye özel kendinize uygun olacak şekilde seçin.
Color: 100
Contrast: 80
Image
Trace Free:60 (80 bazen)
VividPixel: 0
FreeSync: On
ELMB: On
Volume: 100
@usknsk
Beyler ben bu monitörü aldım. Ama renklerini beğenmedim. Şuan laptoptan ekran yansıtıyorum 60hz de kullanıyorum.
İlk mesajda anlatılan ayarlar zaten yarış modunda default olarak gelmiş. Ama sinema modu hariç tüm modlarda renkler bildiğin sarı.
Sinema modunda da kırmızılar kahverengi.
İade mi etsem diye düşünüyorum.

@usknsk
Beyler ben bu monitörü aldım. Ama renklerini beğenmedim. Şu an laptoptan ekran yansıtıyorum 60Hz de kullanıyorum.
İlk mesajda anlatılan ayarlar zaten yarış modunda default olarak gelmiş. Ama sinema modu hariç tüm modlarda renkler bildiğin sarı.
Sinema modunda da kırmızılar kahverengi.
İade mi etsem diye düşünüyorum.

Kardeşim bende laptoptan bağladım 60 Hz aldım ve TN panelden farksızdı şimdi ayarlarını yaptım her şey çok iyi.

Merhaba

Bu monitörü dün aldım. Ne ölü piksel ne de ışık sızması var fakat şöyle bir durum var. Ekranın ortasından sağa ve sola doğru derinleşme hissediyorum. 27 inc Curved bir monitörden geçtiğim içindir dedim ama durum hala aynı. Orta kısımdan bakınca hafif bombe hissediyorum. Bütün kullanıcı yorumlarını okudum fakat benzer bir sorun yaşayan bulamadım. Monitörden dolayımı yoksa göz yanılgısımı fikir beyan edecek bir arkadaş var mı?

Merhaba.

Bu monitörü dün aldım. Ne ölü piksel ne de ışık sızması var fakat şöyle bir durum var. Ekranın ortasından sağa ve sola doğru derinleşme hissediyorum. 27 inc Curved bir monitörden geçtiğim içindir dedim ama durum hala aynı. Orta kısımdan bakınca hafif bombe hissediyorum. Bütün kullanıcı yorumlarını okudum fakat benzer bir sorun yaşayan bulamadım. Monitörden dolayımı yoksa göz yanılgısımı fikir beyan edecek bir arkadaş var mı?

Fotoğraflar mısın?
Ayarlarınız nedir hocam?

Monitörümü kaldırdım kasa alınca kullanacağım o zaman söyleyebilirim ama forumda bu monitörden kullanan vardır onlara rica edebilirsin. Bu arada monitörü nereden aldınız ben 1 hafta önce 1680TL aldım Vatan'dan.

Fotoğraflar mısın?

Monitörümü kaldırdım kasa alınca kullanacağım o zaman söyleyebilirim ama forumda bu monitörden kullanan vardır onlara rica edebilirsin. Bu arada monitörü nereden aldınız ben 1 hafta önce 1680TL aldım Vatan'dan.
1600e incehesaptan aldım. Ama pazartesi iade edeceğim. Görüntüsü gerçekten berbat. Aynı fiyata aoc 24g2u almadım ona yanıyorum.

Konu zaten ayarları göstermek için açılmış. En başa giderseniz ayarları görürsünüz. Ben de aldım fiyatı uygun ayarlarını yapın kullanın bence aocdan daha iyi bir monitör. ELMB den bahsetmiyorum bile
birkaç mesaj üstte, burada önerilen ayarların bana default olarak geldiğini söylemiştim zaten.

Asus servisi aradığımda da fotoğraf istediler ama fotoğrafta belli olmuyor.Bahsettiğim fiziksel bir olay değil tamamen görüntü ile alakalı. Pazartesi iade edip yenisini almayı düşünüyorum bakalım aynı durum olacakmı.

Yeni konular

Geri
Yukarı