Asus VG279Q alınır mı?

Ben olsam 27" bir 1080p monitör almazdım, arkadaşım bir 27" 1080p60 monitör kullanıyor. Bence uzaktan kullanılmayacaksa almak pek mantıklı değil, pikseller sayılıyor.

Konudaki mesajımda da attığım gibi AOC 24" 1080p144 IPS monitörleri çıkaracak bu sene, istersen bekle. Bekleyemem dersen CFG73'e bakabilirsin, renk performansı olarak CHG70 ile benzer seviyede.

TN panel olarak 2K 144Hz Dell S2719DGF modelinin yorumları da çok iyi. Hepsiburada'da 3000 TL'nin biraz altına satılıyor.

Çoğu TN panel sıfır kalibre olarak geliyor, kutuyu açınca renkleri görüp şaşırmayın. Çoğu kutunda resmen siyah-beyaz olarak çıkıyor.

Dediklerine eyvallah ama Asus VG279Q modeli için yakın kullanımda pikseller sayılıyor demişsin. Normal stabil uzaklıkta pc başına geçip oyun oynayınca dahi o pikseller gözüme batacak mı diyorsun? Çünkü 144 hz 1ms IPS panelli kolay kolay piyasada böyle model yok. Asusta işin cabası tabi...?

Dediklerine eyvallah ama Asus VG279Q modeli için yakın kullanımda pikseller sayılıyor demişsin. Normal stabil uzaklıkta pc başına geçip oyun oynayınca dahi o pikseller gözüme batacak mı diyorsun? Çünkü 144 hz 1ms IPS panelli kolay kolay piyasada böyle model yok. Asusta işin cabası tabi...?
80cm veya daha uzaktan bakarsanız batmaz.

Piyasada hiç 24" 1080p144 IPS bir model yok, yani Acer da bir tane çıkaracaktı o da çıktıysa daha yeni çıkmıştır. Asus'un da 24" VA bir modeli yok.

Bak elinde geçici olarak kullanabileceğin bir monitör varsa LG'nin yeni 2K 144Hz IPS'ini bi' gör bence. 3500 TL civarı gelmesi muhtemel, Gigabyte'dan 100€ daha ucuz.

AOC'lar da sözde bu sene gelecek ama ertelenme vs olur mu bilmiyorum.

Burayı da bi' incele;

Elimde ASUS 23", 1080p, 60Hz, IPS panel monitör var. Yan ekran olarak kullanıyordum. Hatta onda ölü piksel çıkmıştı fakat ASUS garanti kapsamında paneli değiştirdi (Yenisiyle değişim istememe rağmen... Fakat sağlam geldiği için, itiraz etmedim).

Sanırım 2 ay daha bekleyebilirim. O süreçte bahsettiğin LG gelir mi bilmiyorum. Bahsettiğin monitör LG 27GL850 mi? Bazı yerlerde sonunda B, bazılarında G var. Eğer buysa, İncehesap'ta çok saçma bir fiyat koymuşlar: LG 27GL850-B 27" 1ms QHD G-Sync Freesync IPS Oyuncu Monitörü Fiyatlarý, Özellikleri ve Yorumlarý | En Ucuzu Akakçe

Öylesine yazmışlar sanırım. Amazon'da satıldığı düşünülürse, 1-2 aya Türkiye'de olur mu acaba? Gigabyte AORUS AD27QD 4.000 - 4.300 TL aralığında. LG Türkiye'ye 3.500 ile mi gelir dersin ($100 daha düşük olduğu düşünüldüğünde) ?

Bu arada eğer Samsung para iadesi değil de tekrardan değişime yanaşırsa, bu sefer servisin gelip kurmasını isteyeceğim. Belli ki panellerinde kronik sıkıntı var. İkidir illallah ettim.

Ek olarak monitörle aramda 60-65cm var. Asus VG279Q ciddi bir göze batma yapmazsa, onu da tercih edebilirim ama emin olamıyorum. Bir de RX 5700 XT ya da RTX 2070 Super'a geçiş yapacağım. O yüzden almışken, 2K alayım diyorum.

Son düzenleme:
İncehesap'ta 20.000TL idi, stoğa koymuşlar ama kimse almasın diye absürt bir fiyat koymuşlar. Bak C27HG70 modeli Hepsiburada'da ucuzlamış;
Gigabyte modeli de 3600 TL'ye düşmüş, çok iyi fiyat.
@Viktor R3znov

Samsung'u düşürmeleri normal. Çünkü bozuk panelleri döndürüyorlar. Artık emin oldum ama Gigabyte iyi düşmüş.

Bu arada LG için, İncehesap'a mesaj attım ve 20 bin küsürden 7 bin küsüre düşürdüler. Gigabyte Aorus 4 bin, bunu daha da düşürmeniz lazım, ederi 3.500 diye tekrardan mesaj attım. Bakalım ne yapacaklar? Paramı kazasız belasız geri alayım da o parayla LG ya da Gigabyte alırım. Böylece Hepsiburada.com'a C27HG70 için ödeyeceğim taksit, yeni alacağım monitörün taksidi yerine geçer.

Ben AD27QD modelini satın aldım. Bakalım nasıl gelecek, umarım IPS Glow veya ölü piksel kurbanı olmam. LG de gelirse bu fiyatlardan gelir, beklemek istemedim o yüzden. Hem Gigabyte özellik olarak çok zengin bir monitör.

Ben AD27QD modelini satın aldım. Bakalım nasıl gelecek, umarım IPS Glow veya ölü piksel kurbanı olmam. LG de gelirse bu fiyatlardan gelir, beklemek istemedim o yüzden. Hem Gigabyte özellik olarak çok zengin bir monitör.
Ben de ikisi arasında kaldım ama LG'nin servis ağı daha çok olduğu için kafama o yattı. Benim için şu an önemli olan tek şey para iadesi. Yarın ya da Perşembe günü netleşecek diye düşünüyorum.

Bu arada inşallah problemsiz ve sıkıntısız kullanırsın. Tam 20 gündür monitör saçmalıklarıyla uğraştığım için, insanı sıkıyor. Steam indirimleri vardı, onlara bile bakmadım.

Ek olarak piksel problemi olmadıktan sonra, asla glowa falan takılma ve sana verebileceğim en önemli tavsiye ise; problem aramaya çalışma. Yoksa aksilikleri çağırıyorsun.

Son olarak, İncehesap'a 7.299 TL de çok fazla. Aorus AD27QD 599 Dolar, 27GL850 499 Dolar, fiyatı düşürün satın alalım dedim. Verdikleri cevap:

"Değerli Müşterimiz,

Sitemizdeki fiyatlar güncel fiyatlar olup site üzerindeki fiyatlardan alım gerçekleştirebilirsiniz.

Saygılarımızla,

İncehesap.com"

Bu firma bile fırsatçılık yapıyorsa, Türkiye'de ticaret ahlakı cidden bozulmuş.

Neyse artık, yan monitörümü kullanıyorum ve beklemedeyim :D Asus 23 Be239Qlb Ips Led Mm Monitör Siyah 5Ms Fiyatı

Buna da 1.044 lira verdim. Daha modern tasarımlar da vardı. Hatta biraz daha fazla Hz'e sahip monitör bulabilirdim fakat tamamen IPS, 8-bit ve pivot monitör olsun istedim. Çünkü dik şekilde yanda durması iyi oluyor. Gerçi sıfırıyla değişim istiyorum demiştim, onlar panel değiştirdiler. İade etme hakkım var ama uğraşmayacağım. Sevdim cihazı. Dahili hoparlöründen çok sağlam ses çıkıyor. Masaya ekstradan hoparlör doldurmadan, dış ses ihtiyacını da giderdim.

Son düzenleme:
Monitör daha çıkmadı, 8 Ağustos'ta çıkıyor sanırım. Çıkınca LG GL850'nin fiyatı illa ki revize olacaktır. 3000TL'den aşağı gelmesine ihtimal vermiyorum, 4000TL'den de yukarı gelirse fiyasko olur.

İyi dileklerin için de sağol, Nintendo Switch vardı aklımda aslında ama neye niyet neye kısmet. Başımı ağrıtmasın yeter, iyi monitör olduğuna şüphem yok.

Monitör daha çıkmadı, 8 Ağustos'ta çıkıyor sanırım. Çıkınca LG GL850'nin fiyatı illa ki revize olacaktır. 3000TL'den aşağı gelmesine ihtimal vermiyorum, 4000TL'den de yukarı gelirse fiyasko olur.

İyi dileklerin için de sağol, Nintendo Switch vardı aklımda aslında ama neye niyet neye kısmet. Başımı ağrıtmasın yeter, iyi monitör olduğuna şüphem yok.

Bakalım, para erkenden gelirse Aorus alabilirim. Aslında LG ile arasında pek bir fark yok. LG'nin Nano IPS olayı var bir. Bu arada AD27QD pivot monitördü değil mi?

Bakalım, para erkenden gelirse Aorus alabilirim. Aslında LG ile arasında pek bir fark yok. LG'nin Nano IPS olayı var bir. Bu arada AD27QD pivot monitördü değil mi?
İnan hiçbir fikrim yok, zaten VESA monitör koluna takacağım en kısa zamanda. VESA desteği var mı diye bakıyorum sadece.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Pivotmuş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı