ASUS VG27AQZ alınır mı?

HoL1qan

Hectopat
Daha fazla  
Monitör
ASUS VG27aqz
  • İşlemci: Intel® Core™ i7-10750H (12m cache, 2.60 GHz, up to 5.00 GHz)
  • İşletim sistemi: FreeDOS.
  • Ekran: 17.3" FHD (1920*1080), 120Hz Thin bezel.
  • Chipset: Intel HM470.
  • Ekran kartı: GTX1660 Ti, GDDR6 6 GB.
  • Hafıza: DDR IV 8gb*2 (2666MHz)
  • Hafıza yuvası: 2 slot.
  • Maksimum hafıza: Max 64 GB.
  • HDD: 512 GB NVMe PCI-e SSD.
  • Ön kamera: HD type (30fps@720p)
  • Klavye: Backlight keyboard (Single-color, red)
  • Pil: 6-cell, li-ıon, 51 whr.
  • Güç adaptörü: 180W adaptör.
Merhaba arkadaşlar, bir konuda konuya vakıf olan arkadaşlarım varsa beni aydınlatırsa sevinirim. Bu benim Notebook'umun özellikleri, almak istediğim monitör de aşağıdaki;

Ürün model adı.
ASUS VG27aqz oyuncu monitörü.
Üretim yeri.
Çin.
Kullanım tipi.
Oyun.
Ekran tipi.
Düz.
Ekran boyutu.
27 ınc.
En-boy oranı.
16/9
Çözünürlük.
2560x1440 pıxels.
Ekran çözünürlük standardı.
QHD.
Ekran teknolojisi.
IPS.
Piksel yoğunluğu (PPI)
109 PPI.
Yenileme hızı (Hz)
165 Hz.
Tepki süresi (ms)
1 ms.
Parlaklık (cd/m2)
350 CD/M2
Kontrast oranı.
1000/1
Renk sayısı.
16,7 milyon.
3D desteği.
Yok.
HDR.
Var.
Sync teknolojisi.
Adaptive.
VESA uyumluluğu.
Var.
VESA ölçüsü (mm)
100 X 100 mm.
DisplayPort.
Var.
VGA.
Yok.

Benim amacım oyunlarda 2K almak değil, masaüstümü 2K ayarlayıp geniş ekranda birkaç programı yan yana açıp kullanmak ve pivot olması 90 derece ayarlanması işime geliyor. F/P olarak en uygunu bu.
Sorum şu, bu özellikteki monitörü almak yerine 1K 27inch monitör alıp yine masaüstünü 2K ayarlayabilir miyim?

• İşlemci: Intel® Core™ i7-10750H (12m cache, 2.60 GHz, up to 5.00 GHz)
  • İşletim sistemi: FreeDOS.
  • Ekran: 17.3" FHD (1920*1080), 120Hz Thin bezel.
  • Chipset: Intel HM470.
  • Ekran kartı: GTX1660 Ti, GDDR6 6 GB.
  • Hafıza: DDR IV 8gb*2 (2666MHz)
  • Hafıza yuvası: 2 slot.
  • Maksimum hafıza: Max 64 GB.
  • HDD: 512 GB NVMe PCI-e SSD.
  • Ön kamera: HD type (30fps@720p)
  • Klavye: Backlight keyboard (Single-color, red)
  • Pil: 6-cell, li-ıon, 51 whr.
  • Güç adaptörü: 180W adaptör.
Merhaba arkadaşlar, bir konuda konuya vakıf olan arkadaşlarım varsa beni aydınlatırsa sevinirim. Bu benim Notebook'umun özellikleri, almak istediğim monitör de aşağıdaki;

Ürün model adı.
ASUS VG27aqz oyuncu monitörü.
Üretim yeri.
Çin.
Kullanım tipi.
Oyun.
Ekran tipi.
Düz.
Ekran boyutu.
27 ınc.
En-boy oranı.
16/9
Çözünürlük.
2560x1440 pıxels.
Ekran çözünürlük standardı.
QHD.
Ekran teknolojisi.
IPS.
Piksel yoğunluğu (PPI)
109 PPI.
Yenileme hızı (Hz)
165 Hz.
Tepki süresi (ms)
1 ms.
Parlaklık (cd/m2)
350 CD/M2
Kontrast oranı.
1000/1
Renk sayısı.
16,7 milyon.
3D desteği.
Yok.
HDR.
Var.
Sync teknolojisi.
Adaptive.
VESA uyumluluğu.
Var.
VESA ölçüsü (mm)
100 X 100 mm.
DisplayPort.
Var.
VGA.
Yok.

Benim amacım oyunlarda 2K almak değil, masaüstümü 2K ayarlayıp geniş ekranda birkaç programı yan yana açıp kullanmak ve pivot olması 90 derece ayarlanması işime geliyor. F/P olarak en uygunu bu.
Sorum şu, bu özellikteki monitörü almak yerine 1K 27inch monitör alıp yine masaüstünü 2K ayarlayabilir miyim?
Hayır FHD (1080p) monitörü 2K (1440p) kullanamazsınız
Bu arada kaça alıyorsunuz? Asus'un görüntü kalitesi pek de iyi değil diye biliyorum.

Hayır FHD (1080p) monitörü 2K (1440p) kullanamazsınız
Bu arada kaça alıyorsunuz? ASUS'un görüntü kalitesi pek de iyi değil diye biliyorum.

Aslında özer çözünürlük oluşturup kullanabiliyor. GPU'ya yük biniyor fakat sen yine 1080p görüntü görüyorsun. ASUS renk ve siyahlarda sınıfta kalıyor. Düşük gecikme oranı ve fiyat konusunda hala öndeler.

Monitör alınabilir. ASUS uygun bütçelerde monitör sunuyor. Bazı konularda eksik olsa da müşteri memnuniyeti ülkemizde yüksek.
Fakat sorunuzu anlayamadım.
2K yerine 1080p monitör alsam 2K kullanabilir miyim demek istiyorsunuz galiba.

Şöyle ki bir arkadaşımın 24inch 1K monitörü var fakat masaüstü çözünürlükten 2K yapıp o çözünürlükte arka planı kullanabiliyor, oyunlarda geçerli değil ama masaüstü benim işim, farklı bir arkadaşım da 24 inch 1K monitöre sahip ancak onun masaüstü ekran çözünürlüğünde 1920x1080 maksimum oluyor. Biraz karışık oldu durum farkındayım 😅

Hayır FHD (1080p) monitörü 2K (1440p) kullanamazsınız.
Bu arada kaça alıyorsunuz? ASUS'un görüntü kalitesi pek de iyi değil diye biliyorum.

6K bazında fiyatı ancak 1 haftadır daha yüksekten satılıyor, büyük ihtimalle kasım indirimlerinde 6K'ya düşecektir, düşmesini bekliyorum hocam.

Şöyle ki bir arkadaşımın 24inch 1K monitörü var fakat masaüstü çözünürlükten 2K yapıp o çözünürlükte arka planı kullanabiliyor, oyunlarda geçerli değil ama masaüstü benim işim, farklı bir arkadaşım da 24 inch 1K monitöre sahip ancak onun masaüstü ekran çözünürlüğünde 1920x1080 maksimum oluyor. Biraz karışık oldu durum farkındayım 😅

6K bazında fiyatı ancak 1 haftadır daha yüksekten satılıyor, büyük ihtimalle kasım indirimlerinde 6K'ya düşecektir, düşmesini bekliyorum hocam.
Mumkunse az daha koyup, veya indirimleri bekleyip bunu alin. Asus dan daha iyi.

Aslında özer çözünürlük oluşturup kullanabiliyor. GPU'ya yük biniyor fakat sen yine 1080p görüntü görüyorsun. ASUS renk ve siyahlarda sınıfta kalıyor. Düşük gecikme oranı ve fiyat konusunda hala öndeler.

O nasıl oluyor hocam, 1K da olsa ekran 2K gibi nesneler küçülüp daha çok ekranı kullanabiliyorsam yeterli benim için.

Mumkunse az daha koyup, veya indirimleri bekleyip bunu alin. ASUS'dan daha iyi.

Arada çok fark yokmuş bence de düşebilir fiyatı, biraz bu monitör hakkında araştırma yapayım, iki monitörün arasında bayağı fark var diyorsunuz yani?

O nasıl oluyor hocam, 1K da olsa ekran 2K gibi nesneler küçülüp daha çok ekranı kullanabiliyorsam yeterli benim için.

Arada çok fark yokmuş bence de düşebilir fiyatı, biraz bu monitör hakkında araştırma yapayım, iki monitörün arasında bayağı fark var diyorsunuz yani?
Hocam bunun goruntu kalitesi Asus dan cok daha iyidir bence, cok daha yuksek bir renk gamutu var. Renk dogrulugu da yuksek.

Geri
Yukarı