OneZero

Decapat
Daha fazla  
1 Ağustos 2020'de 6500 liraya aldığım ASUS Vivobook DJ509 isimli bilgisayarda FIFA 21 oynamak istiyordum, fakat bilgisayarımda sürekli FPS düşmesi yaşıyorum, sadece FIFA oynarken oluyor ve bilgisayar üzerinde en yüksek grafiklerde oynayamadığım tek oyun FIFA 21. NVIDIA GeForce Experience indirip optimize ettim, fakat sadece oyunun açılmasını ve geçişlerin yapılmasını hızlandırdı, başka bir şey değişmedi. Oyuncuların piksellerini net bir şekilde seçebildiğim grafik ayarında da aynısı oldu, aşırı güzel grafik ayarında da. Maç içerisinde ilk 20 dakikayı çok akıcı bir şekilde oynatırken 20. dakikadan sonra FPS düşüyor ve düzelmiyor. 30 FPS ve 60 FPS'e kilitlemeyi denedim ama bu sefer de oyun resmen "akmıyor", o kadar kötü. Bu benim bilgisayarımın yetersizliği ile mi alakalı, yoksa FIFA'nın benim bilgisayarıma bir garezi mi var merak ediyorum. Yardımcı olursanız çooooook çok sevinirim.

Ekran kartım: NVIDIA GeForce MX230.

İşlemcim: AMD Ryzen 5 3500U, Radeon Vega Mobile GFX (8 çekirdekli) ile birlikte.

DirectX sürümüm: DirectX 12.

İşletim sistemim: Windows 10 64 bit.

RAM'im: 8192 MB.

Ayrıca bilgisayarda herhangi bir virüs ve sorun yok, taramasını yaptım. Ek olarak bilgisayar FIFA oynarken ısınmıyor ama CS:GO oynarken ısınıyor, o kadar delirdim ki bilgisayar ısınsın diye en yüksek grafiklere alıp şarjdan çıkardım ama yine ısınmadı, çok değişik bir durum.

Bir daha uğraşmamak için FIFA 22'yi PS'a alacağım.

Geri
Yukarı