OneZero

Decapat
Daha fazla  
FIFA 21'de FPS sorunu yaşıyorum. En düşük grafiklere rağmen, hatta bilgisayarın çözünürlüğünü bile düşürebildiğim kadar düşürdüm (1280 X 720 yaptım. daha düşük ayarlarda ekran kare gözüküyor) ve gelebildiğim en son nokta 53 FPS. Çok büyük bir fark yok, oyun da çok yavaşlamıyor ama yavaş olduğunu hissediyorum. Çok güzel bir akıcılık için minimum 60 FPS lazım ve bilgisayarım da zaten bunu destekliyor. Maçta oyunu 60 FPS ile göstermeye başlıyor ve bu yavaş yavaş düşüyor. Sonunda 53'e kadar düşüyor ve oyunun sanki donuyormuş gibi aktığını görüyorum.

Gördüğün en çarpıcı şey ise bilgisayarın FIFA oynarken ısınmaması. CS:GO oynarken hangi grafik olduğu fark etmeksizin ısınan bilgisayar FIFA oynarken ısınmıyor, sadece ses var. Hatta o kadar az ısınıyor ki bilgisayarın normal hali ile neredeyse aynı ısınma seviyesine sahip. En yüksek grafiklere alıp şarjdan çıkardım ama yine ısınmadı. FPS de sabitleyemiyorum. Araştırdığımda ise yetersiz olan tek parçamın ekran kartı olduğunu gördüm fakat aynı ekran kartıyla oynayanlar da varmış, işlemci ile ilgili herhangi bir sorunum yok.

Bu sorun FIFA'nın bilgisayarlara olan garezinden mi kaynaklı yoksa benim ekran kartım yetmiyor mu bunu merak ediyorum. Bir fikriniz varsa çok iyi olur.

MX230 oyun için pek uygun ekran kartı değil. Ortalama oyunları akıcı şekilde oynatıyor. FIFA 21'i oynatabilir diye düşünüyorum. İnternetten "bilgisayarım Kaldırır mı?"testleri var. Ama dediğim gibi MX230 iş odaklı bir ekran kartı. Benim izlediğim testlerde Orta ayarlarda FIFA 21 oynatıyor. Hatta Çözünürlük olarak 1920x1080 olmasına rağmen 53 FPS civarı alıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı