Asus VP228TE nasıldır?

Daha fazla  
Arkadaşlar 450 TL bütçem var. Aklımdaki monitör 1 milisaniye tepki süresi olduğu için bu monitör. Fakat HDMI girişi yok ve internette de pek bilgi bulamadım. Kullanan veya akıl verecek biri var mı? Genel olarak FPS tarzı oyunlar için kullanacağım. Aynı fiyata başka öneriler alabilirim. Şimdiden teşekkürler

Monitör: Asus VP228TE 21.5" 1ms (Analog+DVI-D) Full HD Led Monitör Fiyatı

Ömer kardeşim, o monitörde hem parlaklık düşük hem de görüntüleme açısı denen viewing angle çok kötü. Yani monitörü tam karşına alıp kullanman gerekecek, hafiften yatay veya dikey açıdan baktığında ciddi renk kaymaları ve bozulmaları yaşarsın.
Aynı modelin sonu T veya H ilen biten ürünlerini alabilirsen daha sağlıklı olur. Yalnız arada 50 - 100TL gibi bir fark olacaktır.
İyi sosyaller...

Aslında sırf 1 ms olduğu için istiyordum. En fazla 450 TL kadar verebilirim. O fiyata bol bol 5 ms monitör var. Çok fark etmeyecekse önerebilir misin? Bu arada teknomarketlerde satılıyor olursa iyi olur.

Anladım, o monitör VA panele sahip yani daha geniş görüntüleme açısı ve daha canlı renkler sunuyor. Dezavantaj olarak tepkime süreleri yüksek oluyor.
Alınabilir bir model, yalnız diğer modellerde olan hoparlör bunda yok ayrıca göz sağlığı için faydalı olan flicker free ve low blue light özellikleri de mevcut değil.
Sonuçta ne kadar para o kadar ekmek misali, özellikler artınca fiyatta doğru orantılı olarak artıyor...

Anladım. Biraz da sizin attığınızı araştırdım da baya iyi sanırım. Göz yormuyormuş felan. En iyisi biraz daha bekleyip VP228H modelini almak olacak. İlgilendiğiniz için teşekkürler.

Hocam BenQ RL2240HE modelli bir monitör var onu da kullananlar var. VP228H ve RL2240HE arasında kaldım. Pek fark göremedim Asus olanı almaya karar verdim. Söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Özellikle benq olanın mavi ışığı göz yoruyormuş. Asusta ise göz yormama gibi bir olay var. Benim için önemli bir özellik. Artık kararım kesinleşti. Asus olanı en kısa zamanda alıyorum. Tekrar teşekkürler hata yapmaktan kurtardınız. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı